Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Prosto ze stajni (7-8 października)

5 października 2017

Oceny koni wystawione przez trenerów.

Krzysztof Ziemiański

Fokstrot – Nieźle wypadł w poprzednim starcie. Myślę, że nie powinien pobiec gorzej.

Party Animal – Lubi jesienne warunki, jednak tegoroczne wyścigi miał niezbyt dobrze. Cały czas mam nadzieję, że się przebudzi i wreszcie nawiąże do dawnych wyników.

Varese – To późny i dystansowy koń, ale w miarę udanie wypadł w debiucie, więc i tym razem powinien być widoczny.

Horacy – Nie lubi grząskiej bieżni, dlatego raczej nie oczekuję zbyt wiele.

Awita – Dobrze się czuje i pobiegnie z szansami na dobry wynik.

Dunay Great – W mojej ocenie nie jest jeszcze w pełni dojrzały, ale jeśli ma się rozwijać, musi biegać.

Ukraina – Wydaje się, że ma spore szanse, jednak w uczniowskim wyścigu dużo zależy od umiejętności jeźdźców.

Mufid – Jest szybki, więc raczej bardziej odpowiednia jest dla niego sucha bieżnia, ale mam nadzieję, że jakoś sobie poradzi.

Maiandra – Zagadkowa klacz. We Francji ścigała się po piachu, więc nie wykluczam, że jesienne warunki będą jej sprzyjały.

Sweet City – Przeciw niemu przemawia brak doświadczenia, jednak powinien liczyć się w tej stawce, bo to obiecujący koń.

Fabulous Las Vegas – Ma szanse na dobry wynik.

Borega – Nie zmieniła się. Czeka ją trudne zadanie.

Paco – Wygrał bieg we Wrocławiu, wcześniej w Warszawie spisywał się poniżej oczekiwań. Nie wiem, jak będzie tym razem.

Maciej Jodłowski

Subiectum – Nie jest łatwo przewidzieć, jak się zaprezentuje. Według mnie jest w dobrej formie, a ostatni słabszy wynik, to rezultat złego ułożenia się wyścigu. Stawka jest wyrównana, więc nie można mu odbierać szans.

Meeting Life – Biega na solidnym poziomie. Myślę, że powinien się liczyć.

Emerald – Prezentuje średnie możliwości, ale trafił na stawkę, w której ma spore szanse.
 

Małgorzata Łojek

Woj – Ostatnio na torze lekko elastycznym nie udało mu się zająć płatnego miejsca (przegrał piąte o nos), ale może tym razem mu się lepiej powiedzie.

Lorens – On też jest mocno przeciętnym wyścigowcem. Tym razem pojedzie na nim debiutująca uczennica.

Zahaab – Jego możliwości i predyspozycje są już dobrze znane. Najbardziej odpowiadają krótsze dystanse, najlepiej czuje się na froncie wyścigu i jeśli zdoła utrzymać przewagę, którą sobie wyrobi w dystansie, może zająć miejsce w czołówce.

Zaraz Wracam i Teteria – I ogier, i klacz biegają słabo. Co prawda jest to wyścig uczniowski, ale raczej nie będzie to dla nich okoliczność sprzyjająca.

Illusion – Ten wyścig pokaże czy jego zwycięstwo w debiucie było tylko jakimś „wybrykiem”, czy  też będzie można z nim wiązać większe nadzieje.

French Flair –  Niełatwo mu będzie rywalizować w debiucie z rywalami mającymi już niezłe osiągnięcia. Nie wszystkie konie zagranicznej hodowli od razu stają na chód. Może potrzebować trochę czasu.

Echa Wadi i Letus JR – Klacz ścigała się już trzykrotnie w I grupie z niezłym powodzeniem, ogier pobiegnie w niej po raz pierwszy, ale on akurat nie przejmuje się wyścigami. Nie można wykluczyć, że też powalczy o płatne miejsce.

Wojciech Olkowski

Zorman Bad – Już czterokrotnie był trzeci. Stawka jest na jego miarę, więc może wreszcie, tym razem pod Mazurem, pokusi się o lepszy wynik.

Dystans – Chyba dla niego będzie trochę zbyt miękko, jednak nie można wykluczyć, że zajmie bliższe miejsce.

Calmir – On z kolei lubi błoto, ale może go trochę przygnieść duża waga. Mimo to uważam, że pobiegnie na swoim dobrym poziomie.

Dione – Myślę, że ma duże szanse.

L’Eau du Gange – Krótszy dystans jest dla niego korzystniejszy, jednak od początku nie biega tak, jak oczekiwaliśmy.

Hanouh – Shannon Queen będzie trudna do pokonania, ale miejsce od II do IV jest w stanie zająć.

Excalibur – To nie jest już ten sam koń, jak przed kontuzją. Obawiam się, czy dystans nie okaże się dla niego za krótki.

Kinder Jape – Jest w formie. Ostatnio wygrał pod wagą 56 kg, tym razem jednak poniesie 63 kg. Zobaczymy, jak sobie z nią poradzi.

Andrzej Walicki

Evlampia – Drobna, delikatna klaczka. Ma sporo szybkości, więc w wieku 2 lat może osiągać niezłe wyniki, ale później – wątpię. Dobrze galopuje w ręku, lecz w posyle już nie.

Persifona – Obie przednie nogi ma sztorcowe, co jej utrudnia galopowanie szczególnie na torze mocno elastycznym. Nigdy wtedy nie wiadomo, jak pobiegnie w takich warunkach.

Maciej Kacprzyk

Cenobia – Ostatnio zawiodła, ale jest w dobrej formie, więc myślę, że w tej słabej stawce nie można tak zupełnie przekreślać jej szans.

Nico – Ciut lepiej galopuje, ale pod debiutującą uczennicą raczej znacząco się nie poprawi.

Dos D’Ange – Wydaje się, że w tym towarzystwie powinien wypaść dużo lepiej niż poprzednio.

Salman Al Khalediah – Poprzedni wyścig miał nieudany, ale cały czas w niego wierzę. Uważam, że jest to dobry koń. Może mu być ciężko rywalizować z faworytami, ale nie wykluczam niespodzianki.

Prijo – Z dobrym rodowodem, ale ma słabe warunki fizyczne (mały, drobny), więc trudno od niego wymagać, że nawiąże walkę z końmi, które już nieźle biegały.

Febrista – Po nieudanym starcie w biegu kategorii B, wraca do eksterierowego towarzystwa. Moim zdaniem, wynik tego biegu jest otwarty.

Maciej Janikowski

Vologda – Może trochę może się poprawić, ale na zbyt wiele nie liczę, bo wygląda na późniejszą klacz.

Great Chance – W ostatnich dwóch startach okulary jej nie pomogły, więc tym razem pobiegnie bez nich. Poza pierwszym występem w sezonie, we wszystkich następnych nie chciała się ścigać. Trudno być optymistą, ale zawsze jest jakaś nadzieja.

Just Gold – Biega równo, na swoim dobrym poziomie. Po czterech drugich miejscach, mógłby wreszcie zająć pierwsze, lecz czy to się stanie już tym razem, głowy nie dam.

Guerra – Ona też zajmuje płatne lokaty, ale też ma, niestety, problemy z wygraniem.

Celtic Song – Debiutuje. Wydaje się trochę lepsza od Vologdy, ale z końmi, które już dobrze lub nieźle biegały, ma raczej nieduże szanse.

Da Llana – Na dotychczasowym poziomie.

Dazzler – On podobnie jak Great Chance, w ostatnich występach nie bardzo chciał się ścigać. Też zdjęliśmy mu okulary, może mu bez nich będzie lepiej szło.

Sergey Vasyutov

Severus – To dzielny koń, ale wystartuje w gonitwie najwyższej kategorii, więc będzie konkurował z bardzo mocnymi przeciwnikami. Jest w dobrej formie i liczę, że pokaże się z dobrej strony.

Arion – Większe szanse ma w gonitwach eksterierowych. Nie jest jednak taki najsłabszy, skoro w jednym z wyścigów był drugi. Wyższe płatne miejsce jest w jego zasięgu.

Piaget – Dobrze się czuje. W handikapie jest dość wysoko sklasyfikowany i trudno znaleźć dla niego odpowiedni wyścig. Mam nadzieję, że będzie widoczny.

Bandolero i Shahad Athbah – To bardzo dobre konie, nic nie straciły z formy, jaką zaprezentowały poprzednim razem. Być może Shannon Queen będzie trudno pokonać, ale powinny być w czołówce.

Abbas – To jeden z najsłabszych koni w stajni.

Paganell, Alton i Prospero – Myślę, że każdy z nich ma szanse rozgrywać wyścig. Główną rywalką wydaje się Echa Wadi, która ostatnio wyraźnie wyprzedziła Prospero i Altona.

Michał Borkowski

Fazza Al Khalediah – Świetnie spisywał się do tej pory. Liczę, że podtrzyma bardzo dobrą passę, ale nie lekceważymy przeciwników.

Karim Al Khalediah – Nie jest orłem, ale sądzę, że stać go na zajęcie płatnego miejsca.

Pipasol – Dobrze czuje się na krótkich dystansach, dlatego powinna być widoczna w tej gonitwie.

Tabor – Krótko go trenuję, dlatego jeszcze nie znam go zbyt dobrze. Wydaje mi się, iż miał udany poprzedni start i nie powinien spisać się gorzej.

Ehab Al Khalediah – Trudno porównać go z przeciwnikami ze Służewca. Raczej czeka go niełatwe zadanie.

Janusz Kozłowski

Sumidero – Stawka jest wyrównana, wagi niesione przez poszczególne konie również. Trudno przewidzieć, jak będzie wynik.

Twilight – Ma ciężki sezon i kilka wymagających wyścigów w nogach, ale to twarda klacz. Zdecydowałem się zapisać na nią uczennicę, może będzie jej łatwiej. Dzięki temu poniesie 4 kg mniej.

Shannon Queen – Bardzo bym chciał, żeby jeszcze wyśrubowała swój rekord wyścigów bez porażki.

Myk Myk – Pierwszy bieg miał nieudany. Powinien pobiec lepiej, ale nie wiem, na ile to wystarczy.

Andrzej Laskowski

Perkun – Potrafi galopować na treningach, ale w wyścigach nie bardzo mu się chce. Trudny do oceny.

Etorio – Na swoim, niezłym poziomie. Tym razem pod Reznikovem poniesie najwyższą wagę w stawce. Wyścig będzie zapewne mocny, bo szybka Lady Dahess MNM poniesie tylko 53 kg. Najgroźniejszymi rywalami wydają się Ouzbeks du Panjshir i Mufid.

Emperia JR – Ostatnio nieoczekiwanie przeszła bardzo źle. Liczę, że tym razem będzie w czołówce.

Deklaracja – Debiutuje. Trudna do oceny.

Emil Zahariev

Fornax – Myślę, że ma spore szanse w tym towarzystwie, ale trzeba pamiętać, że w gonitwach eksterierowych trzylatków dosyć często dochodzi do nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Ostatnio walczył pode mną jak lew o zwycięstwo (przegrał tylko o szyję) w liczniejszej i chyba lepszej stawce. Dlatego tym razem posadziłem uczennicę Joannę Balcerską, żeby odczył trochę lżejszą rękę i dał z siebie tyle, ile sam będzie chciał. Ona już na nim wcześniej jechała i sprawiła wtedy dużą niespodziankę, zajmując czwarte miejsce.

Wieża Nimf – Biega całkiem przyzwoicie, więc liczę, że i tym razem zamelduje się na płatnym miejscu. Oby na jak najwyższym!

Tartaria – Jeśli się zmieniła od drugiego występu, to tylko na lepsze, ale trafiła też na co najmniej trzy dobrze zapowiadające się konie.

Guerro – Krótko jest u mnie, muszę go bliżej poznać. Wydaje się bardzo ambitny, ale trzeba wziąć pod uwagę, że wygrywał tylko w gonitwach eksterierowych.

Karen – Jest w formie. Wszystko będzie zależało od tego, jak pojedzie uczennica.

Speedy Szumawa – Też prezentuje dobrą dyspozycję. Jej atutem będzie niska waga. Powinna być widoczna.

Dżarada – Biega w kratkę, ale tym wyścigu może zaistnieć.

Sergiusz Zawgorodny

Miss Dahess MNM – Jej start stoi pod znakiem zapytania.

Lady Dahess MNM – Dzięki dosiadowi uczennicy pobiegnie pod niską wagą. Liczę, że pomoże jej to w zajęciu dobrego miejsca.

Info