Aktualności

Tor Służewiec

Wrocławska niespodzianka

9 września 2017

Czwartą z kolei nagrodę pozagrupową (Amuratha, kat. B, 2000 m) dla trzyletnich arabów wygrał niespodziewanie i bardzo łatwo (o 4,5 dł.) trenowany przez Roberta Świątka na Partynicach we Wrocławiu oraz dosiadany przez kandydatkę dżokejską Kamilę Maryniak Saudi Al Khalediah. Został on wyhodowany we Francji przez Khalida B.S.B Abdula Aziza Al Sauda i jest własnością Polska AKF Sp. z o.o. Na drugie miejsce finiszował janowski Severus, który wyprzedził na ostatnich metrach o 0,5 dł. prowadzącego w dystansie faworyta Mohacza.

Stajnia Polska AKF Sp. z o.o, której trzylatki są trenowane przez Michała Borkowskiego i Roberta Świątka na Partynicach oraz Bartosza Głowackiego w Nowej Małej Wsi koło Leoncina, jest obecnie zdecydowanie najsilniejsza. Prymat w roczniku utrzymuje podopieczny trenera Borkowskiego, niepokonany w 4 startach Fazza Al Khalediah, który wygrał dwie pozagrupowe gonitwy: Europejczyka – kat. B, 1600 m i Białki – kat. A, 2000 m. Saudi Al Khalediah startował wcześniej na Służewcu w biegu o Nagrodę Europejczyka i zajął 6 miejsce. Ostatnio łatwo zwyciężył w biegu I gr. we Wrocławiu.

6. Vag el Condor     pr.dż. K.Kamińska (58.0)     1
7. Monther Al Khalediah     dż. M.Abík (58.0)     2 Zagraj w najlepszą stronę z grami friv.

2000 m: 2’26,9″(38,1-34,6-36,1-38,1).
Temperatura: 24.0°C, pogodnie.
Styl: bardzo łatwo.
Odległości: 4 1/2 – 1/2 – 8 – 4 – 8 – 12.
Stan toru: elastyczny (3,7).

W niedzielę początek mityngu o godz. 14. Rozegranych zostanie 7 gonitw, w tym dwie pozagrupowe kategorii B. W biegu Nagrodę Rzeki Wisły (2400 m) dla 3 l. i starszych klaczy wyróżniają się Gracja, Tagra i Circle Centuria. W wyścigu o Nagrodę Wielkiego Szlema dla 4-letnich i starszych arabów na dystansie 3000 m zmierzą się m.in. klacz Shahad Athbah i ogier Mogadiusz, które w biegu o Nagrodę Europy w celowniku dzielił tylko łeb.