Aktualności

Tor Służewiec

13 zwycięstwo dwulatka trenera Olkowskiego

13 listopada 2016

Trwa świetna passa dwulatków trenowanych przez Wojciecha Olkowskiego. Pięć  z nich wygrało w sumie już 13 gonitw, w tym najważniejsze kategorii A: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (1400 m, Jules’s Dream), Mokotowską (1600 m, Bush Brave) i Efforty (1400 m, Jagienka). W niedzielę Nagrodę Hipokratesa (I gr., 1300 m) zdobył łatwo Mourtajez. Za tydzień Olkowski będzie miał szansę ten dorobek jeszcze powiększyć o trofeum  biegu o Nagrodę Nemana (kat. B, 1400 m), do którego zgłosił mocnego Invincible Gunnera, zwycięzcę gonitw II i I grupy (Nagroda Jaguara, 1300 m).

img_5464
Mourtajez lekko finiszował w biegu o Nagrodę Hipokratesa.  Drugie miejsce zajął nieliczony Kurier (1).

Irlandzki Mourtajez, własności znanych inwestorów wyścigowych, Kishore Mirpuriego i Zbigniewa Górskiego, mimo że nie biegał od dwóch miesięcy, był bitym faworytem. Dosiadający go Martin Srnec, który ostatnio jest w wysokiej formie, poczekał aż zmęczą się konie biegnące zbyt mocnym tempem do prostej (20,0-31,4 na torze mocno elastycznym w skali  4,5) i podczas już wolniejszej ostatniej ćwiartki (33,4), łatwo objął prowadzenie.  Mourtajez w celowniku wyprzedził o trzy długości kolosalnego fuksa, Kuriera, trenowanego we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego. Spóźniony finisz oddała faworyzowana w drugiej kolejności klacz Showmeyourheaven, która uległa Kurierowi o krótki łeb.

Najlepsze trzyletnie araby eksterierowe trenuje w Janowie Podlaskim Bogdan Strójwąs. W niedzielę dosiadany przez Siergieja Vasyutova Piaget zdobył Nagrodę Czorta (kat. B, 2200 m), prowadząc od startu do mety.

Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa niedziele wyścigowe:  20 i 27 listopada! W najbliższą rozegranych zostanie 9 gonitw, w tym cztery imienne: Nemana, Wikinga, Jesienna i Geparda.