Aktualności

Tor Służewiec

Nagroda Dakoty. Jules’s Dream postraszony przez Kazarozę

11 września 2016

Pierwszy pozagrupowy wyścigu dla dwulatków kat. A wygrał najbardziej faworyzowany, trenowany przez Wojciecha Olkowskiego irlandzki siwek Jules’s Dream, ale musiał w końcówce mocno się wysilić, by utrzymać w celowniku przewagę łba nad francuską Kazarozą. O 3/4 dł. za klaczą, która sprawiła małą niespodziankę, finiszował liczony w drugiej kolejności Bush Brave, a czwarty był dyktujący mocne tempo od startu Mourtajez.

Gonitwa była rozgrywana o Puchar Tattersalls Ireland, organizującej  w dn. 20-21 września i 22-23 października słynne aukcje roczniaków. Od kilku już lat wielu polskich właścicieli kupuje młode konie właśnie w Irlandii. Na Tattersalls Ireland przed trzema laty za 4,5 tys. euro został wylicytowany niepokonany już w 12 startach Va Bank, który 27 sierpnia sprawił wszystkim miłośnikom wyścigów Polsce dużą niespodziankę, wygrywając wyścig Grupy III w Baden-Baden.

Właściciele Jules’sa Dreama, Gabriela, Robert i Karolina Gorczycowie, po dekoracji konia na padoku, otrzymali z rąk przedstawicielki Irish Thoroughbred Marketing, pani Caroline Kennedy, oprócz pucharu także czek na sumę 3 tys. euro, który będą mogli wykorzystać podczas tegorocznej aukcji.

Niespodziewany zdobywca Nagrody Amuratha

11 trzyletnich arabów eksterierowych stanęło na starcie pierwszego wyścigu pozagrupowego dla tej kategorii (Nagroda Amuratha, kat. B, 2000 m). Sensacyjnym zwycięzcą został trenowany we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego Fahad, który był liczony w przedostatniej kolejności. Dosiadał go Aleksander Reznikov, dla którego był to pożegnalny start na Służewcu w tym sezonie. Zakończył tegoroczne występy z dorobkiem 40 gonitw. Jutro wylatuje do USA.