Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Chłodnym okiem (26 września)

25 września 2015

Oceny szans koni na podstawie ich poprzednich startów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 12.30.

I: 4 l. i st., wył. III gr., 1200 m

W połowie sierpnia dla szybkiego Seamusa Lavina ten dystans okazał się zbyt długi, ale trzeba brać pod uwagę, że poniesie tym razem o 3 kg mniej. W tym samym wyścigu minimalnie przegrał z nim Crafty Busines, dla którego był to najgorszy start spośród ostatnich czterech. W pozostałych radził sobie zdecydowanie lepiej. Przegrał jedynie o szyję z będącym w świetnej formie Anno Lepim, a o 0,75 dł. pokonał Amoreenę oraz Dżullienę. Rossini biega na średnim poziomie, mimo to na dystansie o 400 m dłuższym okazał się lepszy od Narimy of Budysin o 2,75 dł. Junclow w tym sezonie miał tylko jeden przebłysk formy – odniósł wówczas sensacyjne zwycięstwo.

II: 3 l. araby krajowej hodowli (PASB), II gr., 1600 m

Solidny poziom prezentuje Nita, która w tym towarzystwie wyrasta na zdecydowaną faworytkę. Po raz pierwszy będzie rywalizowała z ogierami, z których wyróżnia się nieco Portman. Gentleman pokonał go w debiucie o 0,5 dł., ale w kolejnym starcie był gorszy aż o 18,25. Słabo biegały do tej pory  Fordero, Foggara i Acapurro. Debiutuje przeciętnego pochodzenia Feres.

III: 2-latki, II gr., 1200 m

Dwa solidne występy ma za sobą Realy Gold, który najprawdopodobniej wystąpi w roli faworyta. Udanie zadebiutował Komandor i to on wyrasta na jego głównego rywala. Nie zachwycił Felix, ale wydaje się lepszy od Jarki. Debiutują dobrze oceniane Stettin, Stafel (w programie jest pomyłka – trenuje go Sergiusz Zawgorodny, a nie Józef Siwonia) oraz Speedster, który, zdaniem trenera, jest koniem przyszłościowym.

IV – gonitwa eksterierowa: 3 l. araby, II gr., 2000 m

Kilka koni spotkało się w podobnej gonitwie na początku lipca. Najlepszy okazał się wówczas Larando, który o 3,5 dł. pokonał debiutującego Primo del Prince i znacznie wyraźniej Mahira i El Marinę. Od tamtej pory sporo się zmieniło. W kolejnych biegach Larando radził sobie coraz gorzej, natomiast Mahir i El Marina wyraźnie się poprawiły. Po przyzwoitym pierwszym starcie, przeciętnie radzi sobie Kaas al Khalediah. Słaba jest Wieża Bajek. Debiutują niemiecki Riad Hibah i janowski Esfahan.

V: 4 l. i st. araby krajowej hodowli (PASB), hcp. IV gr., 2000 m

Tylko wyróżniająca się towarzystwie Sambuca (60 kg) zdołała odnieść w tym roku zwycięstwo. Klacz ostatnio ścigała się na krótszych dystansach. W kratkę biegają Orbitale (63) i dosiadana przez uczennicę Dirhem (61). Postępy zrobiły ostatnio Weronessa (59), Gihad Al Khalediah (59) oraz D’Achilla (62). Nie bez szans na dobry wynik jest trudny do prowadzenia Al-Dar (57). Najniższe wagi poniosą Gandahara (52) oraz Biruna (52), jednak mimo to czeka je trudne zadanie.

VI: 4 l. i st., IV gr., 2000 m

W dobrej formie są Poliszynel, Szamet oraz Taxiformissbyron, które powinny rozgrywać wyścig. Całkiem niezły był ostatni występ Soprana Pokeera. Harry Spiers świetnie radził sobie w rywalizacji na wewnętrznej bieżni, ale wystąpi po dłuższej przerwie. Nie błyszczy Invisible Dubai. Najsłabszy jest Dekret.

VII: 4 l. i st. araby hodowli krajowej (PASB), hcp. IV gr., 2000 m

W lepszych stawkach ścigały się ostatnio Zahma (62 kg), Groblin (58,5) i Hiszpan (62,5). Triumfator z Sopotu, Wincent (65,5), poniesie najwyższą wagę w polu. Przeciętny Forman (59) na początku września wyprzedził El Medię (53,5) o 12,25 dł. Cesra (55,5) w ostatnich dwóch występach trafiła na bardzo mocne stawki i praktycznie nie ścigała się. Nowar Al Khalediah (59) biega gorzej niż w zeszłym roku. Najniższa waga w polu (51,5) może nie pomóc bardzo słabemu Balblairowi (pojedzie Liliya Reznikova-Wróblewska).

VIII – gonitwa uczniowska: 3 l., wył. IV gr., 1400 m

W dobrej formie są Dunayka i Nimfa, ale pierwszej dosiądzie znacznie bardziej doświadczona amazonka. Suena ostatnio tylko o 2 dł. uległa Nimfie. Niezłe są Terapena i Alexi. Niespodziankę może sprawić Argento Vivo, na którym zamiast Jana Kołakowskiego pojedzie Magdalena Szabla. Słabsza wydaje się Itran.

IX: 4 l. i st. araby hodowli krajowej (PASB), II gr., 1800 m

Trójka spośród zapisanych do tego biegu czterolatków startowała w Derby. Najlepiej z nich spisał się Etorio, który był siódmy. To samo miejsce zajął w biegu o Nagrodę Europy. Dziesiąty w klasyku Olimp od początku sezonu biega bez błysku. Z kolei Agis był do Derby  liderem  Arasha, ale  gdy wrócił do stajni Małgorzaty Łojek  w dobrym stylu wygrał gonitwę handicapową III grupy. D’Amora w poprzednim sezonie startowała we Wrocławiu, w tym jeszcze nie pojawiła się bieżni. Mocne są starsze konie. Sześcioletni Wares po długiej przerwie pokazał się z dobrej strony i trzeba go brać pod uwagę. W formie jest Kasir Al Khalediah, jednak ścigał się w słabszych stawkach. Zahim ostatnio wyraźnie z nim przegrał (o 7,75 dł.).

X: 3 l., III gr., 1600 m

Artemida w formie z pierwszej części sezonu byłaby zdecydowaną faworytką, ale po krwotoku jakiego doznała po Derby, nie poradziła sobie w znacznie słabszej stawce.  Trener Walicki uważa, że tym razem może już być w rozgrywce. Niezły jest Double Mancer, ale biega w kratkę. Najlepiej radził sobie w wyścigach na tym dystansie, dlatego będzie zapewne faworytem. Jusain Bolt jest w dobrej dyspozycji, podobnie jak słabszy od niego Stefan. Do walki o płatne miejsca włączą się zapewne Dubai Jin i Algyr. Trudne zadanie czeka średniego Marinero.

Info