Aktualności

Tor Służewiec

Nagroda Koheilana I. Łatwe zwycięstwo Mogadiusza

27 czerwca 2015

W drugiej w tym sezonie pozagrupowej gonitwie dla trzyletnich arabów o Nagrodę Koheilana I (kat. B, 1800 m) łatwe zwycięstwo odniósł trenowany przez Andrzeja Walickiego i dosiadany przez Antona Turgaeva Mogadiusz. Na równi z nim faworyzowana Muhfuza Fata nie była w stanie podjąć walki na prostej, ale dosyć pewnie utrzymała drugie miejsce.
Trzecią pozycję zajął Horacy, który wyprzedził o nos Faradona. Czas gonitwy: 2’06,5”(22,3-34,4-35,4-34,4). Odległości na mecie: 5 3/4 – 2 – nos – 22 1/4. Stan toru lekko elastyczny 3,1.

W czwartej z kolei Gonitwie Uczniowskiej, zaliczanej do Czempionatu Młodych Jeźdźców, rozgrywanego pod patronatem PKWK, efektowne zwycięstwo odniosła starsza uczennica Julia Bieliak. Dosiadany przez nią Sirego, biegnący po raz pierwszy w tym sezonie, odjechał na prostej peletonowi, uzyskując na mecie aż 13,75 dł. nad Wildenem. Zwycięzcę trenuje w Janowie Podlaskim Dorota Kałuba.

W sobotę stanęły na starcie pierwsze dwulatki. Łatwo zwyciężyła trenowana przez Andrzeja Walickiego, niemieckiej hodowli Salien, z Tomasem Lukaskiem w siodle, natomiast drugą i trzecią pozycję zajęły nieoczekiwanie dwa konie trenera Kazimierza Rogowskiego, Kirysałka i Garet. Czas biegu na 1000 m, biorąc pod uwagę stan toru, był słabiutki: 1’04,6.

W niedzielę zostanie rozegrana pierwsza Nagroda Próbna dla dwulatków na dystansie 1200 m.

Najbardziej emocjonująco zapowiada się jednak Nagroda Janowa dla 4-letnich arabów, przygotowywanych do Derby koni tej rasy (26 lipca). Na dystansie 2600 m rywalizować będzie 10 biegunów, z których najlepszy dorobek mają na koncie niepokonany w siedmiu startach Arash, Boy Mugatin, Alladyn i Szakur.
Zapowiadają się wielkie emocje. Początek tego wyścigu o godz. 17, natomiast pierwsza gonitwa rozpocznie się dwie godz. wcześniej.