Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Chłodnym okiem (16 maja)

16 maja 2015

Ocena szans koni na podstawie ich poprzednich startów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 14.30.

I: 4 l. i st. klacze arabskie, hcp. II gr., 1600 m

Pod koniec kwietnia w jednym wyścigu rywalizowały Om Darshaana (59 kg), Wielka Dajana (58,5), Farah Cerera (48,5) oraz Daffie Royal (62,5), które mijały celownik w tej kolejności. Różnica między pierwszą a drugą na mecie wyniosła 4,25 dł. przy równych wagach. Zdecydowanie słabiej wypadły pozostałe dwie, ale Farah Cerera poniesie zdecydowanie mniej kilogramów, natomiast Daffie Royal w poprzednim sezonie mocno poprawiła się w drugim starcie, więc też nie można jej całkowicie skreślać. Tego samego dnia w innym biegu niemal jednocześnie na celownik wpadły Marie Lou (57,5) i Kalahari MS (50,5). Pierwsza z nich poniesie o 0,5 kg więcej niż wówczas, więc wynik ich rywalizacji pozostaje sprawą otwartą. Wydaje się też, że mogą włączyć się do rozgrywki. Shiva (55,5) jesienią przegrywała z Wielką Dajaną i Om Darshaaną. Czeka ją trudne zadanie, ponieważ jako jedyna w tym roku jeszcze nie startowała.

II:  Nagroda Jaroszówki,  3l. i st., kat. B, 1300 m

Faworytem publiczności będzie najlepszy sprinter ub. sezonu Emperor Ajeez. Podobnie jak on, najwyższą wagę w polu (63 kg) poniesie czteroletni Singapur, który najlepsze wyniki osiągał na dystansie 1600 m. 3 kg mniej obciążony będzie triumfator tego wyścigu sprzed roku Easy Go. Trener Krzysztof Ziemiański uważa, że sześciolatek jest bardzo dobrze przygotowany i może powalczyć o powtórzenie tamtego sukcesu. Z dużej ulgi wagi będą korzystać z kolei Calmir (56), Atlant (56) oraz Essea (55). Z tego grona najmniejsze szanse wydaje się mieć klacz.

III: 3-letnie araby, które nie biegały, II gr., 1600 m

Wycofany został Patan. Interesująca stawka debiutantów. Świetnym pochodzeniem wyróżniają się klacz Pourvous Kossack (po Marwanie I) oraz późno urodzony ogier Gazello (po Nougatinie). Są pozytywnie oceniane w swoich stajniach. Dwójkę debiutantów po bardzo dobrych ojcach wystawia trener Michał Romanowski – francuskiego Cesara du Vallois oraz wyhodowaną w Polsce A Nihalę. Rodowód Pianisty prezentuje się zdecydowanie lepiej niż mającego pokazowego ojca Larando.

IV: 4 l. i st., III gr., 1800 m

Mocnym faworytem będzie Espadon, mimo że poniesie dodatkowe 2 kg za start grupę wyżej. Ostatnio wyraźnie pokonał solidnego Dakarda, który ponownie staje przed szansą wywalczenia drugiego miejsca. Powinny z nim powalczyć Szamet oraz dosiadany tym razem przez dżokeja Tudello. Kandydatami do sprawienia niespodzianki są Gertsoginya, która w poprzednim sezonie biegała w kratkę , oraz importowany z Wielkiej Brytanii Crafty Business. O płatne miejsce może powalczyć Rossini. Trudniejsze zadanie czeka słabo spisującą się w tym roku Dżusticję i debiutującego Charliego Regenta.

V: 4 l. i st. araby, III gr., 2000 m

W rozgrywce powinny być Benefis, pokonany przez niego ostatnio From Forest oraz solidna Eufrazja. Niezły występ po rocznej przerwie miała Elegra, natomiast słabiej w sezonowym debiucie zaprezentował się weteran Esteem, chociaż nie stracił do czołówki zbyt wiele. Ya Sabah, Nadim i Forman wystartują po raz pierwszy w tym roku, co nie jest dla nich sprzyjającą okolicznością.

VI: Nagroda Wiosenna, 3 l. klacze, kat. A (L), 1600 m

Nieźle w gonitwie o Nagrodę Strzegomia wypadła Artemida, słabiej niosąca wówczas o 4 kg więcej od niej Milaneza. Obie mogą liczyć się tym razem w rozgrywce, bowiem nad najgroźniejszymi rywalkami: Tavriyą, Paradise Island i Hospitalite mają przewagę tegorocznego startu. Co więcej, najlepsza klacz ub. sezonu, Tavriya, trenuje z pełnym obciążeniem dopiero od kwietnia, ponieważ zimą przechodziła operację oka. Nieźle oceniana w stajni Amfitrita zawiodła w pierwszym tegorocznym starcie, sensacyjnie przegrywając gonitwę III grupy. Trener Adam Wyrzyk liczy na jej lepszą postawę. Trudna do oceny jest średnia w wieku dwóch lat Dynastia. Stawkę uzupełnia Tankredi, która odniosła niespodziewane zwycięstwo w gonitwie grupowej, ale tym razem poprzeczka wisi zdecydowanie wyżej.

VII: Debiutujące 3-latki, III gr., 1800 m

Wycofane zostały Algyr i Saturn. Na starcie pięć koni zagranicznej hodowli i siedem wyhodowanych w Polsce. Spośród importowanych trzylatków pochodzeniem wyróżnia się Makedonets, jednak trener Andrzej Walicki uważa, że jest on jeszcze zbyt gruby. Stajenny dżokej pojedzie z kolei na wałachu Fredku. Dobrze oceniane są przez trenerów Party Animal i Captain Aragon, ale ten pierwszy, według Krzysztofa Ziemiańskiego, w debiucie pod amazonką może jeszcze nie pobiec na 100% swoich możliwości. Podobne zdanie ma o Sulivii. Zagadkową i interesującą grupę tworzą konie zgłoszone do tej gonitwy przez Kazimierza Rogowskiego: węgierski Reebusz, Izolacja oraz pierwsze wychodzące do startu córki świetnego San Luisa: Szeroka Droga i Szeroka Łąka (po dobrej Szerokiej Polanie). Bajobongo jest synem dającego dzielne konie Belenusa. Towarzysze stajenni Nice Silver oraz Saltarello dotychczas nie prezentowali najwyższej formy, ale nie można wykluczyć, że ogiery mają talent do galopowania.

VIII: Nagroda Kabareta, 4 l. araby wpisane do PASB, kat. B, 2200 m

Wyścig powinny rozgrywać Alladyn i Omar. Być może powalczy z nimi Emossa, która startowała już w tym roku. Creator teoretycznie nie powinien im zagrozić, natomiast Enjaz Al Khalediah jest zdecydowanie najsłabszy.

IX: 4 l. i st., II gr., 1400 m

Wycofane zostały Strateg i Faghelaed. W tej sytuacji parę mocnych faworytów tworzą Sambor oraz będący w dobrej formie Electro Pop. Niezłe są Baige i Daston. Przed trudnym wyzwaniem stanie Sopran Tamo, który w dodatku poniesie 63 kg.

Info