Aktualności

Tor Służewiec

Nagrodę Rzeki Wisły wygrała pewnie Wild Lady. Za tydzień 100. Wielka Warszawska

22 września 2013

Tylko pięć klaczy, trzy trzyletnie i dwie czteroletnie, stanęło na starcie biegu o Nagrodę Rzeki Wisły (kat. B 2400 m). Tempo w dystansie dyktowała Faster then Light. Za nią galopowały Musical Parade i Wild Lady. Na ostatniej prostej dosiadana przez Aleksandra Reznikova siwa Wild Lady z bez trudu minęła Faster then Light, którą w koncówce wyprzedziła jeszcze Simka. Trenowana przez Andrzeja Walickiego, niemieckiej hodowli 3-letnia Wild Lady, której właścicielem jest Ukrainiec Konstantin Zgara, wygrała drugi wyścig na Służewcu. W pozostałych czterech startach zajmowała drugie miejsca.

Tylko pięć klaczy, trzy trzyletnie i dwie czteroletnie, stanęło na starcie biegu o Nagrodę Rzeki Wisły (kat. B 2400 m). Tempo w dystansie dyktowała Faster then Light. Za nią galopowały Musical Parade i Wild Lady. Na ostatniej prostej dosiadana przez Aleksandra Reznikova siwa Wild Lady z bez trudu minęła Faster then Light, którą w koncówce wyprzedziła jeszcze Simka.
Trenowana przez Andrzeja Walickiego, niemieckiej hodowli 3-letnia Wild Lady, której właścicielem jest Ukrainiec Konstantin Zgara, wygrała drugi wyścig na Służewcu. W pozostałych czterech startach zajmowała drugie miejsca.
W biegu o Nagrodę Łeb w Łeb (I. gr. 2400 m) pewne zwycięstwo odniosła dosiadana przez Szczepana Mazura Dżordżeta. Na drugim miejscu uplasował się Dżingiel, a trzeci był Issachar. Kompletnie zawiódł najmocniej faworyzowany Atlantic Star, który ukończył wyścig na piątej pozycji.

W niedzielę największe niespodzianki sprawiły Nid (gon. II) i Pomian (gon. V). Głównie z powodu ich zwycięstw nikt nie trafił kwinty. Kumulacja tego zakładu w najbliższą sobotę. Tego dnia główną gonitwą będzie Nagroda Ministerstwa Rolnictwa dla dwulatków.

Natomiast podczas Jesiennej Gali w niedzielę zostanie rozegrana po raz 100. legendarna Wielka Warszawska. Wyścig najlepszych służewieckich koni na czele z ubiegłorocznym zwycięzcą Camerunem, dosiadanym przez Piotra Piątkowskiego, dostarczy niezapomnianych przeżyć. Oprócz dżokejów jeżdżących na Służewcu wystąpią zagraniczni. Na tegorocznym derbiście Patronusie ma pojechać sześciokrotny czempion dżokejów w Wielkiej Brytanii, 48-letni Irlandczyk Kieren Fallon. Po trzy razy wygrywał angielskie Derby oraz Oaks, a irlandzkie Derby i Nagrodę Łuku Triumfalnego po dwa razy. Dwukrotnie wygrał także w Breeders Cup wyścig dla klaczy. W 2012 roku zajął trzecie miejsce w czempionacie brytyjskich dżokejów. Tak utytułowany dżokej jeszcze na Służewcu się nie ścigał!

Z Czech przyjadą: Tomas Lukasek (dosiądzie Kundalini) i Martin Srnec (pojedzie na Daredevilu), a z Francji Fabien Lefebvre (poprowadzi Suo). Srnec wygrał na Służewcu Derby w 2010 roku na Infamii, a Lukasek Derby i Wielką Warszawską w następnym sezonie na Intensie.