Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Opisy gonitw (25 sierpnia)

25 sierpnia 2013

 Bint Mabi zwyciężyła w debiucie.

Na wniosek lekarza weterynarii wycofana została Galopeja. Dobrze ruszyła Pad, ale po chwili na czoło stawki wysunęła się Bint Mabi, która dyktowała pod Szczepanem Mazurem równe, solidne tempo. Na prostej bezskutecznie usiłowały ją zaatakować Pad i Harmonica. W końcówce tę dwójkę pokonała jeszcze finiszująca polem z końca stawki Poliadora. Harmonica w walce o trzecie miejsce okazała się o szyję lepsza od Pad.

Bint Mabi, hodowli Marioli i Stanisława Wiśniewskich i własności A. Biedrzycki ? AB GLASS, jest trenowana przez Dorotę Kałubę.

Meritus utrzymuje dobrą formę

Mocno poprowadził Mangobei, ale na prostej opadł z sił. Świetnie przy kanacie galopował Meritus, który wysyłany przez Aleksandra Kabardova szybko odskoczył konkurentom. W pościg za nim ruszył Gabon, jednak nie był w stanie zagrozić rywalowi. Trzeci był 12-letni Von, mimo że ruszył z opóźnieniem, dosiadany przez debiutującą uczennicę Claudię Pawlak, a czwarta FF Matrah przed Esteemem.

Czteroletniego Meritusa trenuje we Wrocławiu Justyna Domańska. Wałach został wyhodowany przez M. Zalińskiego, a jego właścicielem jest R. Z. Zieliński.

Ancely rekordzistką toru na 1600 m

Nagroda Białki. Bardzo mocne tempo narzuciła Cedunia, jednak tym razem na prostej się już nie liczyła. Pierwsze zaatakowały Afrah i Dhobiani Al Mels, ale szybko dołączyła do nich dosiadana przez Aleksandra Reznikova  Ancely i po chwili objęła prowadzenie. Jej towarzysz stajenny Dhobiani Al Mels jednak długo nie ustępował. Ostatecznie faworytka wygrała o 1,25 dł., ustanawiając świetny rekord toru ? 2?14,4? (poprzedni z 2010 r. ? 2?16?, należał do Vasyliego Kossacka). Trzecia była Afrah, a czwarta Daffie Royal.

Francuskiego pochodzenia Ancely jest własnością Rosjanina Murata Karaeva.

Amor Amor prowadził przez 6 km!

Szybko na froncie tej długodystansowej gonitwy znalazł się dosiadany przez Aleksandra Reznikova Amor Amor. Za nim biegły Victor Kossack, Neworld i Draborex. Po pokonaniu półtorej okrążenia odpadać zaczął Viktor Kossack, a pod koniec przeciwległej prostej także Neworld. Draborex awansował na drugie miejsce i rzucił się w pogoń za ciągle powiększającym przewagę Amor Amor. Na początku prostej słabnącego Draborexa dogonił łapiący drugi oddech Victor Kossack. Niestety, Draborex został zatrzymany z powodu urazu. W efekcie Amor Amor wygrywał niezagrożony (choć dżokej zgubił strzemiona) przed Victorem Kossackiem, który oddalał się od wycieńczonego Neworlda.

Trenowany przez Justynę Domańską 11-letni Amor Amor jest własnością R. Z. Zielińskiego

Ameretto najlepszy i najszybszy

SHEIKH ZAYED BIN SULTAN AL NAHYAN ? Nagroda Europy. Dobrze ruszyły Ussam de Carrere i Ameretto, jednak dżokeje mocno je wstrzymywali. Po chwili na czele znalazł się również powstrzymywany Amuletti. Ponad połowę dystansu konie pokonały w bardzo wolnym tempie, które wzrosło dopiero na ostatnim zakręcie. Na prostej przy kanacie zaatakował Ussam de Carerre walczący z Famer, polem ruszył Nonet, a w środku galopowały Impact i Ameretto. W końcówce Ameretto wygrywał pod Mauro Manueddu bardzo pewnie, tymczasem Impact był drugi przed rozpędzającym się Nonetem. Ussam de Carrere w walce o czwarte miejsce o nos pokonał Famer. Na prostej nie liczyły się jedynie dwa konie urodzone w Polsce: Pirat i Amuletti. Triumfator pokonał finiszowe 500 m w 31,3 sek. co na tak długim dystansie nie zawsze zdarza się zbyt często nawet w wyścigach dla folblutów.

Ameretto został wyhodowany we Francji przez Paula Daverio, którego żona Manuela Daverio-Scharfenberg jest właścicielką siedmioletniego syna Amera. Dwukrotnego triumfatora biegu o Nagrodę Europy w Niemczech trenuje Günter Richter.

Australijka najlepsza w Ladies Cup

H.H. Sheikha Fatima Bint Mubarak Ladies Cup. Poprowadziła bardzo mocno Australijka Daniele Walker na Porannym Blasku. Za nim biegły Ojców i faworyzowany Elgaspar. Z tyłu stawki galopowały Ananke, Galaxy i Celtik. Na prostej za Porannym Blaskiem podążał Elgaspar atakowany przez Echo Ofira. Wysyłany przez Francuzkę Caroline Brunaud Echo Ofira w końcu wyprzedził słabnącego Elgaspara  i zaczął zbliżać się do uciekającego Porannego Blaska. W samej końcówce ogiery silnie wysyłane przez amazonki walczyły zaciekle, ale ostatecznie Poranny Blask wygrał o łeb. Trzeci był Elgaspar, a czwarty Galaxy.

Zwycięzca jest półbratem derbisty Pirata (także hodowli Grzegorza Sęczka). Przed sezonem został zakupiony przez Rafała Urbańskiego, który przekazał go do treningu Kazimierzowi Rogowskiemu.

Wilga Fata ograła spóźnioną Netkę

Nagroda Sabelliny. Bardzo wolno prowadziła Ganima przed Mangą, Norishą Bint Narew i Wilgą Fatą. Faworyzowana Netka galopowała na końcu stawki. Podczas sprinterskiej końcówki Ganima broniła się przed atakiem finiszującej przy kanacie Norishy i Mangi, ale polem kapitalnie galopowała Wilga Fata pod Aleksandrem Reznikovem. W połowie prostej uzyskała bezpieczną przewagę i mimo intensywnego finiszu Netki nie mogła już przegrać. Trzecie była Norisha przed Ganimą i Mangą.

Trenerem i właścicielem wyhodowanej przez Longina Błachuta zwyciężczyni jest Jan Głowacki.

Błyskotliwy finisz Magouna

Memoriał Bogdana Ziemiańskiego. Zgodnie z przewidywaniami  pierwszy od startu galopował Wasilew, który jednak narzucił wolne tempo. Podążający za nim Ya Sabah na prostej się nie liczył, natomiast przy kanacie dobrze atakował Safar. Polem ruszył Magoun, a z końca stawki rozpędzał się Via Verdi Kossack. Nie poddawał się cały czas Wasilew, ale dosiadany przez Marka Brezinę Magoun był zdecydowanie najszybszy. Pokonał ostatnie 500 m w 31,8 sek. i wygrał niezagrożony o trzy długości. Wydawało się, że drugi będzie Safar, jednak powtórnie finiszujący Wasilew ograł go o szyję. Czwarty był Via Verdi Kossack, na którym Szczepan Mazur finiszował zbyt późno.

Trenowany przez Macieja Janikowskiego Magoun jest własnością spółki Univerpol.

Faucon du Loup wygrał po raz drugi

Nagroda Witezia II. Prowadził Sange przed Cerwingiem i Asmą. Na prostej ta trójka walczyła w jednej linii. Zaczął się do nich zbliżać rozpędzający się Faucon du Loup. Wysyłany przez Aleksandra Reznikova jeszcze przyspieszył w połowie prostej i bardzo pewnie zmierzał po zwycięstwo. Tymczasem w końcówce do ciągle walczącej zaciekle trójki dołączył błyskotliwie, ale późno finiszujący Nain. Ostatecznie jako drugi celownik minął Sange o łeb przed Asmą, która o szyję ograła kończące równocześnie Naina i Cerwinga.

Francuskiej hodowli Faucon du Loup jest własnością Murata Karaeva.

Edorma świetnie finiszowała

Wolno prowadził debiutujący Muzahim przed Eleną. Trzecia biegła Edorma, ale przed wyjściem na prosta wycofała się na dalszą pozycję. Wydawało się, że pogrzebała przez to swoją szansę, ponieważ walczące Muzahim i Elena odskoczyły konkurentom. Jednak pobudzana przez Antona Turgaeva Edorma galopowała coraz szybkiej i w końcówce pokonała Elenę, która wcześniej zdołała wyprzedzić Muzahima. W walce o czwarte miejsce Faoud ?G? minimalnie pokonał Gryfinę.

Hodowcą i właścicielem trenowanej przez Małgorzatę Łojek Edormy jest Zbigniew Górski.

Info