Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Opisy gonitw (25 października)

25 października 2014

Relacja z sobotnich gonitw.

Test po raz trzeci

Wielka Służewiecka. W swoim stylu, już od startu, poprowadził z niewielką przewagą Test pod Pawłem Gogolewskim. Za nim galopował uznawany za jego najgroźniejszego rywala Solo Su, jednak w końcówce nie potrafił dotrzymać kroku rywalowi, a w dodatku został pokonany przez finiszującego z końca stawki Indalsa. Czwarty był Swinger.

To trzecie z rzędu zwycięstwo trenowanego przez Janusza Kozłowskiego Testa. Właścicielem pięciolatka jest P. Szmigiel.

Edorma pofrunęła pod Lukáškiem

Poprowadził Etnum Psyche (56 kg) i na prostej usiłował bronić pierwszej pozycji. Lepiej galopowały jednak klacze: Eufrazja (57) i Edorma (60). W końcówce to one rozgrywały wyścig między sobą. Lepsza okazała się druga z nich, dosiadana przez Tomáša Lukáška. Etnum Psyche obronił trzecie miejsce przed atakiem Zahima, co było dużą niespodzianką.

Hodowcą i właścicielem trenowanej przez Małgorzatę Łojek Edormy jest Zbigniew Górski.

Kokshe poradził sobie z rywalami

Dobrze ruszyły faworyzowany Kokshe oraz Bachata. Na prostej prowadzony przez Wiaczesława Szymczuka blisko kanatu ogier objął prowadzenie i wygrywał łatwo. Bachata długo utrzymywała drugie miejsce, jednak w celowniku uległa Kinderowi Jape’owi. Czwarta była Salamija.

Irlandzkiej hodowli Kokshe jest własnością B. Abdrakhmanova oraz trenera Macieja Janikowskiego.

Hiszpan poprawił się po tygodniu

Zgodnie z zapowiedziami (w rubryce „Prosto ze stajni”) swojego trenera, hodowcy i właściciela Krzysztofa Ziemiańskiego, start po tygodniu powinien dobrze wpłynąć na Hiszpana. Dosiadany przez Karolinę Kamińską ogier na prostej bez trudu wyprzedził dyktującego tempo w dystansie i mocno wyłamującego na prostej Al-Dara oraz Cerwinkę. Al-Dar odpadł z walki o miejsce w czołówce, tymczasem Cerwinka utrzymała drugie miejsce, wyprzedzając Firunę oraz Dancing Queen.

Avantura pokazała pazur

Po kilku mniej udanych występach przypomniała o sobie trenowana przez Michała Romanowskiego i dosiadana przez Piotra Krowickiego Avantura (58,5). Na najkrótszym z dystansów klacz nie ruszyła najlepiej, ale na prostej galopowała swobodnie środkiem toru i po walce pokonała Mackmyrę (56,5 kg). O trzecie miejsce kilka koni walczyło w jednej linii. Nieoczekiwanie pierwszy z nich spasował prowadzący w pierwszej części dystansu Batchelors Star (63). Ostatecznie trzecią lokatę,wywalczyła Rundy, a czwartą, mimo słabego startu, Apus (59,5), któraminimalnie pokonała Mist (58).

Właścicielem brytyjskiej Avantury jest Millennium Stud.

Kalahari MS nie zawiodła

Prowadząca od startu Cesra na prostej nie była w stanie nawiązać walki z mocno faworyzowaną Kalahari MS oraz nieźle finiszującymi Nadimem i Weronessą, które walczyły o drugie miejsce. Lepszy okazał się ogier, w końcówce zbliżający się do faworytki. Cesra utrzymała czwarte miejsce.

Kalahari MS, hodowli i własności M. i M. Sommerów, jest trenowana przez Dorotę Kałubę.

Milaneza wygrywa po proteście

Nagroda Efforty. Dobrze ruszyła Tavriya i poprowadziła przed Paradise Island oraz Milanezą. Już na zakręcie odpadła Infinity (po biegu zdyskwalifikowana za niedowagę jeźdźca). Na prostej Tavriya utrzymywała pierwsze miejsce, jednak wyłamywała w pole odprowadzając Milanezę. Po biegu trener Maciej Jodłowski, w imieniu dżokeja Martina Srneca, zgłosił protest przeciwko Bayarsaikhanowi Ganbatowi, który jechał na Tavriyi. Do protestu dołączył również dżokej trzeciej na celowniku Paradise Island. Komisja Techniczna zdecydowała uwzględnić je oba, zatwierdzając kolejność: Milaneza – Paradise Island – Tavriya.

Milaneza została wyhodowana przez SK Widzów – A. Tyszko i jest własnością tej stadniny.

Wameria pokonała Szakura

Wolno poprowadził Fidelio von Südbaden i na prostej spadł na ostatnie, piąte miejsce. Zgodnie z oczekiwaniami bieg rozgrywały Wameria i finiszujący po zewnętrznej Szakur. Wydawało się, że ogier pokona klacz, ale silnie wysyłana przez Siergieja Wasiutowa klacz poprawiła i osiągnęła celownik z przewagą jednej długości nad rywalem. Trzecia była Syrma, a czwarty Meksyk.

Wyhodowana we Francji przez S. A. R. L. Lutetia Arabians i będąca także własnością tej stadniny triumfatorka jest trenowana przez Bogdana Strójwąsa.

Betti Gold męczyła się z debiutantką

Poprowadził Junak wraz z bitą faworytką – Betti Gold, która na prostej objęła prowadzenie. Niespodziewanie mocno atakowała ją debiutująca Le Arita, jednak ostatecznie uległa silnie wysyłanej przez Piotra Krowickiego rywalce. Trzeci był Masterpower, a czwarty Słowak.

Trenowana przez Macieja Janikowskiego Betti Gold jest własnością hodowcy Andrzeja Zielińskiego, Joanny Mierzwy Zielińskiej, Ryszarda Zielińskiego, Janusza Zienkiewicza oraz Jana Nesteruka.