Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Zabawa i rozrywka na wyścigach

29 września 2014

Od kilku lat w dniu rozgrywania Wielkiej Warszawskiej gospodarz toru, Totalizator Sportowy, stara się zapewnić także dodatkową rozrywkę dla wszystkich, nawiązującą do stołecznej, tradycyjnej subkultury.

W strefie B między gonitwami Grupa Teatralna Warszawiaki będzie odgrywała scenki rodzajowe i zapraszała do wspólnych zabaw popularnych w przedwojennej Warszawie.

Pasjonaci dawnej stolicy

Reprezentanci grupy to młodzi pasjonaci dawnej stolicy, którzy od wielu lat działają w przestrzeni miejskiej, występując z przedstawieniami ulicznymi, koncertami i spektaklami kabaretowymi. Poprzez swoją działalność promują i pokazują, jak wyglądała szeroko rozumiana kultura i folklor przedwojennej Warszawy.
Warszawiaki biorą udział w uroczystych obchodach rocznic Powstania Warszawskiego i wybuchu II wojny światowej. Występują zarówno przed kombatantami jak i przed młodzieżą.  Uczestniczą rokrocznie m.in. w Nocy Muzeów i Nocy, Urodzinach Pragi, „Oknie na Warszawę“ oraz festynie „Kercelak” na ul. Chłodnej.  Wszędzie tam, gdzie się pojawiają, tworzą, z nieodłączną gwarą i fasonem, niepowtarzalny klimat przedwojennej Warszawy. Wystawili oni na scenie adaptację powieści Wiecha – „Cafe pod Minogą”.

Ubierz się jak warszawiak
i wygraj konkurs

Wszyscy chętni, lubiący dawną stołeczną modę, będą mogli wziąć udział w tradycyjnym konkursie na najpiękniejszy strój w stylu warszawskim, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Gwara Warszawska.
Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane wyłącznie w namiocie organizatora w strefie B w godzinach 12– 15. Następnie odbędzie się weryfikacja zgłoszeń i wyłonienie finałowej 10. Finał konkursu nastąpi na padoku po gonitwie szóstej.
Celem Stowarzyszenia Gwara Warszawska jest działalność kulturalno-edukacyjna w zakresie promocji gwary warszawskiej, tradycji i folkloru Warszawy. Poprzez swoją działalność Stowarzyszenie stara się pokazać, że gwara warszawska jest elementem tożsamości miasta, o którą należy dbać i pielęgnować.
A oto kilka przykładów z gwary wyścigowej:
jechać na orła, do banku – wygrywać na 100 procent;
stojak, słup, golizna, bank, solówka – bity faworyt;
końcem stanął, rozkraczył się – o koniu, który osłabł w końcówce wyścigu;
już wisi – określenie szans mocnego faworyta (dosłownie: numer, z którym ten koń pobiegnie, zostanie wyświetlony na pierwszym miejscu na tablicy wyników);
dzik – fuks;
trup – kompletny słabeusz;
nie powąchał ogona – nawet się nie zbliżył;
sam jeden, sama jedna – rusycyzm (sam adin, sama adna), określenie stylu, jakim koń wygrywa. W tym przypadku – z dużą przewagą;
z miasta do miasta, z miejsca do miejsca – prowadząc od startu do mety;
przyszła cała obora – jako pierwsze zameldowały się w celowniku dwa konie z tej samej stajni.

Pozostałe atrakcje

Przed Trybuną Honorową zaprezentowane zostaną obrazy Zbigniewa Kotowskiego, Krzysztofa Jarockiego oraz Katarzyny Stefanowicz, których główną inspiracją i motywem twórczości są konie.
Pokazy konne między gonitwami, zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii w barwach 1-go Pułku Ułanów Krechowieckich, zrzeszone w Federacji Kawalerii Ochotniczej/strona FKO/pod dowództwem por. kawalerii ochotniczej Adama Sujeckiego.
Przed II Trybuną: wystawa starych samochodów, m.in. zasłużonej warszawy.
W Strefie B
karuzela łańcuszkowa
karuzela wenecka
dmuchańce
stół do piłkarzyków
kucyki
fotobudka (będzie w niej można sobie samemu zrobić pamiątkowe zdjęcie)
stoisko malowania twarzy
kącik rysunkowy
stoisko wybijania monet
karykaturzysta
szczudlarz
stoiska promocyjno-sprzedażowe m.in. z zabawkami, kapeluszami
Punkty gastronomiczne :
– dania z grilla
– premium street food Można Mlaskać – to projekt, którego inspiracją są kuchnie i aromaty ulicznych straganów z różnych stron świata.
– fabryka frytek

Dojazd i bilety
Na tor można dojechać samochodem przez bramę główną przy ul. Puławskiej 266 oraz przez bramę boczną od ul. Poleczki. Spod dworca Metro Wilanowska kursuje bezpośredni autobus na tor linii 300. Autobusy 709 i 192 mają przystanek przy murze wyścigowym, skąd można dojść na tor aleją wyścigową. Natomiast autobus 165 ma przystanek końcowy niedaleko bramy przy ul. Poleczki. Do pętli „Wyścigi” można dojechać tramwajami nr. 4, 10 i 35.
Bilety w dniu rozgrywania Wielkiej Warszawskiej: do Strefy B – 12 zł od osoby, na Trybunę Główną do I piętra włącznie – 30 zł.

Info