Aktualności

Tor Służewiec

Polskiej hodowli Jam Taki wygrał Wielką Wrocławską

7 września 2014

Ponad 10 tys. widzów przybyło w niedzielę na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach, aby obejrzeć niezwykłe wydarzenia. Najwyżej dotowany bieg przeszkodowy w Polsce (suma nagród 175 000 zł, dystans 5000 m) – Nagrodę Totalizatora Sportowego – Wielką Wrocławską – wygrał polskiej hodowli Tomasza Stachowiaka Jam Taki, trenowany w Czechach przez Pavla Polesa i dosiadany przez czeskiego dżokeja Marcela Nováka.

Drugie miejsce zajęła reprezentująca Słowację Jihlava. Bita faworytka tego wyścigu, niemiecka klacz Indian Sun, a także inny mocny faworyt, trenowany w Czechach St Petersbourg, zostały wycofane.
Zwycięskiego konia, którego właścicielem jest Karel Zatloukal, udekorował dyrektor Oddziału TS Wyścigi Konne Warszawa-Służewiec Włodzimierz Bąkowski.
W drugim najważniejszym biegu dnia – o Nagrodę Rutena (2600 m) – pewnie triumfował trenowany przez Macieja Jodłowskiego i dosiadany przez Szczepana Mazura Madjani (na zdjęciu), własności Kishore Mirpuriego. Zwycięzcę udekorował reżyser filmowy Wiesław Saniewski, który sprowadził z USA późniejszego derbistę Rutena (2008) do Polski.