Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Sylwetki uczestników

23 września 2017

Poniżej przedstawiamy sylwetki uczestników 104. w historii i 72. Wielkiej Warszawskiej na Służewcu.

1) HEIGHT OF BEAUTY (GB), kl. 5 l., hod. Rabbah Bloodstock Ltd, wł. BHT Animal Trade Sp. z o.o., tr. Emil Zahariev, dż. Emil Zahariev

Rzadko ścigająca się klacz, w drugiej połowie ubiegłego roku nieoczekiwanie wdarła się do służewieckiej czołówki i największe sukcesy odnosiła właśnie o tej porze roku pod wodzą trenera Emila Zaharieva. Najpierw znakomicie zaprezentowała się w Wielkiej Warszawskiej, przegrywając jedynie z Caccinim i Va Bankiem, a dwa tygodnie później wygrała we Wrocławiu prestiżową gonitwę najwyższej kategorii o Nagrodę Konstelacji. W tym roku była czwarta w wyścigach o Nagrody Widzowa i Prezesa Totalizatora Sportowego. Niestety, w wyniku urazu pauzowała od początku lipca, więc jej obecna forma pozostaje zagadką. Emil Zahariev wygrał Wielką Warszawską 16 lat temu na derbistce Kombinacji.

2) NEO, og. 4 l., hod. Kishore Mirpuri, wł. Estel Studio Sp. z o.o., tr. Wojciech Olkowski, dż. Szczepan Mazur 60 kg

W wieku dwóch lat wygrał wyścig o Nagrodę Próbną i od tamtej pory musiał ścigać się z czołówką. Radził sobie nieźle, ale na kolejne jego zwycięstwo właściciele czekali ponad rok. W dobrym stylu skompletował wówczas hat-tricka, zdobywając kolejno nagrody: Espadona, Łeb w Łeb oraz Sac-a-Papier, demonstrując spore umiejętności na długich dystansach (2400-3200 m). W tym roku rywalizował wyłącznie w najmocniejszych stawkach. We wszystkich pięciu startach… był trzeci. Czy w Wielkiej Warszawskiej powtórzy lub przebije ten wynik? Byłby to z pewnością spory sukces urodziwego ogiera. W siodle czterolatka zobaczymy trzykrotnego czempiona Szczepana Mazura, który w 2013 r. wygrał Wielką Warszawską na Patronusie.

3) VELNELIS (IRE), og. 3 l., hod. Hyde Park Stud, wł. UAB Žirgo Startas, tr. Adam Wyrzyk, dż. Michal Abik 55 kg

Zdołał pokonać Bush Brave’a w biegu o Nagrodę Iwna (2200 m), ale w pozostałych konfrontacjach rywal nie dawał mu szans, wyprzedzając go w Derby aż o 10 dł. Mimo wszystko ma bardzo udaną karierę, gdyż w tym sezonie oprócz wspomnianego trofeum udało mu się zdobyć także nagrody Strzegomia (1600 m) i Kozienic (2000 m). Być może dołożyłby do tego jeszcze Nagrodę Korabia (2400 m), jednak w wyniku skaleczenia nie mógł wystartować w tym ostatnim biegu przygotowawczym do Wielkiej Warszawskiej. Trudno powiedzieć, o ile ta przerwa obniża jego szanse, ale na papierze wydaje się być najgroźniejszym przeciwnikiem faworyta. Dosiądzie go jego stały jeździec, Słowak Michal Abik, który obecnie przewodzi w czempionacie dżokejskim. Trener Adam Wyrzyk ma w dorobku zwycięstwo Cacciniego w ubiegłorocznej Wielkiej Warszawskiej.

4) NOVITOR, og. 5 l., hod. SK Iwno, wł. R. Urbański i K. Rogowski, tr. Kazimierz Rogowski, dż. Thomas Huet 60 kg – wycofany

 5) LARGO FORTE (GB), og. 3 l., hod. Dr G.W. Guy, wł. UAB Žirgo Startas, tr. Adam Wyrzyk, k. dż. Kamil Grzybowski 55 kg

Dzielny w wieku dwóch lat Largo Forte (dwa zwycięstwa) miał nieudaną pierwszą część bieżącego sezonu, jednak po zmianie stajni (trafił od Emila Zaharieva do Adama Wyrzyka) całkiem nieźle zaprezentował się w Derby (2400 m). Rozprowadził wówczas wyścig dla Velnelisa, a ponadto zdołał utrzymać czwarte miejsce. Następnie wywalczył także czwarte miejsce także w gonitwie o Nagrodę Pink Pearla (1800 m), a w sierpniu był drugi za Bush Brave’em w klasycznym wyścigu St. Leger (2800 m). Te wyniki są bardzo wartościowe i sprawiają, że jest mocnym kandydatem do zajęcia miejsca w trójce-czwórce. Jego notowania mogą stać wyżej niż koni starszych, ale być może jego najważniejszym zadaniem będzie wspieranie Velnelisa. Pojedzie na nim uzdolniony kandydat dżokejski Kamil Grzybowski.

6) BUSH BRAVE (IRE), og. 3 l., hod. E. Banahan, wł. Dariusz Jaskólski, tr. Wojciech Olkowski, dż. Tomáš Lukášek 55 kg

Niekwestionowany lider rocznika, a pod nieobecność najlepszych koni starszych, również bardzo mocny faworyt Wielkiej Warszawskiej. Już w wieku dwóch lat spisywał się świetnie, jesienią w imponującym stylu zdobywając Nagrodę Mokotowską (1600 m). W tym roku przegrał tylko raz – w gonitwie o Nagrodę Iwna (z Velnelisem). Jednak bardzo wyraźnie pokonywał swojego głównego rywala w najważniejszych wyścigach: o Nagrodę Rulera (1600 m) oraz w Derby.
W sierpniu skompletował tzw. potrójną koronę, bez najmniejszych kłopotów wyprzedzając drugiego z rówieśników Largo Forte oraz czterolatka Neo w gonitwie St. Leger. Jeśli nie odczuwa trudów sezonu, to trudno przypuszczać, aby rywale byli w stanie mu zagrozić, choć nie można wykluczyć, że będą chcieli zastosować jakieś zagrywki taktyczne, by pokrzyżować plany wielkiemu faworytowi.
W siodle Bush Brave’a zobaczymy doświadczonego Czecha Tomáša Lukáška, który prowadził go do wszystkich tegorocznych sukcesów, a Wielką Warszawską wygrywał już dwukrotnie – w 2011 roku na Intensie i w ub. roku na Caccinim. Trener Wojciech Olkowski fetował zwycięstwo swego podopiecznego Dancinga Moona w Wielkiej Warszawskiej w 2010 r.

Info