MENU

Aktualności - wszystkie

Sezon 2017 rozpoczęty. Sensacyjne zwycięstwo Kuriera z Wrocławia

Na szczęście wcześniejsze deszczowe prognozy nie sprawdziły się. Słoneczna, choć trochę chłodna pogoda przyciągnęła na inaugurację sezonu kilka tysięcy spragnionych wyścigowych emocji widzów. Nie zawiedli się, bo niespodzianek nie brakowało. Największą sprawił trenowany przez Michała Borkowskiego we Wrocławiu golejewski Kurier, który zwyciężył w Memoriale Tomasza Dula.

Bitą parę faworytów w tym biegu stanowiły irlandzki Blue Connoisseur (58,5 kg) i moszniański Magnetic (57,5). Jednak korzystający z uli wagi (54,5) i mający już za sobą tegoroczne przetarcie na torze w Hoppegarten Kurier (2. kwietnia, zajął ostatnie miejsce) od początku był w czubie. Na ostatnich metrach z powodzeniem zaatakował prowadzącego Magnetica i pokonał go w celowniku o szyję. Trzeci był Umberto Caro (53), a dopiero czwarty liczony w pierwszej kolejności Blue Connoisseur.

Kurier (nr. 3) pokonał wyżej notowane konie w Memoriale Tomasza Dula

Kuriera do zwycięstwa poprowadził rosyjski jeździec Aslan Kardanov, któremu do tej pory niespecjalnie się wiodło. Miejmy nadzieję, iż to zwycięstwo pozwoli mu uwierzyć, że też może tak skutecznie jeździć jak jego rodacy: Reznikov, Turgaev, Vasyutov i Popov, którzy od lat należą do służewieckiej czołówki.

Skoro już padło nazwisko Reznikova, wielokrotnego czempiona Służewca, to niestety dla niego początek sezonu okazał się pechowy. Zaraz po starcie czwartego wyścigu potknął się dosiadany przez niego powszechny faworyt Design. Upadek jeźdźca wyglądał bardzo groźnie, karetka odwiozła Reznikova do szpitala. Na szczęście, o czym poinformował nas trener Janusz Kozłowski, u którego już od miesiąca po powrocie z USA dżokej ten pracuje, obrażenia nie okazały się groźne. Reznikov doznał tylko ogólnych potłuczeń i na własną prośbę wyszedł ze szpitala.

– To twardziel. Myślę, że już w przyszłą sobotę i niedzielę będzie brał udział w wyścigach – podkreślił trener Kozłowski.

Bowie świetnie otworzył sezon dla trenera Wyrzyka i dżokeja Abika

Wcześniejsze przetarcie, jak się okazało, pomogło też trenowanemu przez Adama Wyrzyka Bowiemu, który w Niedzielę Wielkanocną w Hoppegarten był ostatni (w tym samym biegu Va Bank zajął czwarte miejsce). Choć niósł 64 kg, wygrał pewnie pod Michalem Abikiem z miejsca do miejsca Handikap Otwarcia (Nagroda Dandolo), bijąc Szameta (61) i towarzyszkę stajenną Grację (58,5). Konie przygotowywane przez  Wyrzyka (najlepszego trenera i jednocześnie zwycięzcy trenerskiego czempionatu w  ub. roku) zdecydowanie wyróżniły się podczas inauguracji sezonu. Oprócz Bowiego wygrał Hard Work, a ponadto Gared i Jafeel Athbah zajęły drugie miejsca.

W trzecim podczas podczas pierwszego dnia handikapie I grupy, tym razem dla starszych arabów o Nagrodę Skowronka, dublet zanotował debiutujący trener Maciej Kacprzyk. Zwyciężył dosiadany przez Joannę Balcerską Burkan Al Khalediah przed Salmanem Al Khalediahem.

Za tydzień pierwsza w tym roku dwudniówka wyścigowa (29-30 IV.). W niedzielę rozegrana zostanie pierwsza pozagrupowa gonitwa dla trzyletnich folblutów o Nagrodę Strzegomia (kat. B, 1600 m).

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń