MENU

Aktualności: - wszystkie:

Prosto ze stajni (24-25 sierpnia)

Oceny koni wystawione przez trenerów.

Bartosz Głowacki

Frazza i Pożoga – Pierwsza powinna się trochę poprawić. Druga debiutuje i jest raczej słabsza od pierwszej.

Nizzam – Rodowód ma bardzo interesujący, ale jest  duży i ciężki, dlatego wyścigami będzie dochodził do dobrej wyścigowej kondycji.

Maciej Janikowski

Durham – Jeszcze nie wiadomo, czy pobiegnie.

Arash – Na swoim, średnim poziomie, ale w tej stawce chyba nie jest bez szans.

Just Gold – Trafił na zbyt mocne konie. Raczej trudno mu będzie coś zwojować.

Airy Boy – Debiutuje. Szybkością ustępuje trochę Magadi, która wygrała pewnie w debiucie. Jest za to silny, dlatego też zapisałem go na 1300 m. Gdyby tor był elastyczny, miałby większe szanse na dobry występ, ale i na lżejszym może przyzwoicie wypaść. Wszystko zależy od tego, jakich ma konkurentów. Ja w każdym razie oceniam go pozytywnie, bo początkowo sądziłem, że może to będzie późny koń, a on tymczasem, tak sam z siebie, zrobił już lipcu znaczny postęp, więc z czystym sumieniem mogłem zapisać go już teraz do debiutanckiego występu.

Kaszi – Na swoim poziomie. W tym towarzystwie ma większe szanse niż gdybym go zgłosił, tak jak poprzednio, do biegu pozagrupowego.

Marek Brezina

Montero – Ostatnio przegrał o 2 długości z Dominerem. Teraz doszły jeszcze dwa dobre konie, Largo Forte i Mosanto. Mogę mieć tylko nadzieję, że tanio skóry nie sprzeda.

Wojciech Olkowski

Consensus – To duży ogier, ale przyszła już pora, żeby zadebiutował. Będzie jedynym polskim koniem w stawce zagranicznych, z których pięć już biegało. Trudno mi ocenić jego szanse.

Sweet City – Trafił na mocne konie. On jest trudny do prowadzenia w wyścigu, ale jak mu wszystko dobrze się ułoży, może powalczyć o dobre miejsce.

Un Beso – Pokładamy nadzieje w jego występie na długim dystansie, ale też ma bardzo trudnych rywali.

Dystans – Na lekko elastycznej bieżni może być blisko.

Pharell – Jest średnim koniem, a musi ciągle biegać z dobrymi, bo wygrał wyścig w wieku 2 lat.

Om Marakesh – Nie odczuł wyścigu Derby, w którym sprawił niespodziankę, zajmując trzecie miejsce. Wydaje się, że nie jest bez szans w tym towarzystwie.

Addis – To będzie jeden z jego ostatnich, a być może ostatni występ przed emeryturą. Właściciel niczego nadzwyczajnego już od niego nie wymaga.

Wadi Ell – Jak się okazało, jednak pobiegnie. Taką wiadomość otrzymałem w piątek rano od właściciela ośrodka Nad Czarną Hańczą, gdzie jest przygotowywany.

Muminek – Nie stracił fromy. Sam jestem ciekaw, co uda mu się zwojować w tej dużo lepszej niż poprzednia stawce.

Calmir – Bardziej mu odpowiada miękki tor. Z 15. numerem może mu być ciężko przebić się do przodu.

Storius – Pokutuje nadal za wygranie Nagrody Próbnej w ubiegłym sezonie. Jest ciągle w II grupie, a w trzeciej pod nadwagą też trafia na lepsze konie.

Maciej Kacprzyk

Hermosa – Była już trzecia i druga. Jest w dobrej formie. Mam nadzieję, że w tym, wyłącznie polskim towarzystwie, powalczy o zwycięstwo.

Vadis – Nie jest zbyt łatwy do jazdy, dlatego pojedzie na nim doświadczny Konrad Brygier. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby wygrał, ale w tej licznej stawce jest kilka „podejrzanych” koni.

Atman – Będzie wycofany.

Silver Fog – Bardzo mnie rozczarował w poprzednim starcie, zwłaszcza że tak do końca nie wiem, czemu był ostatni. Nie zauważyłem po biegu, żeby miał jakieś problemy. Ostatnio dobrze pracował podczas treningów. Chciałbym, żeby tym razem przebiegł tak, jak we wcześniejszych czterech udanych występach.

Andrzej Walicki

Blue Pearl – Została wycofana.

Neptune – Myślałem, że będzie lepszy. Tymczasem nie rozwinął się przez zimę. Ma dystansowe pochodzenie, ale im dalej, tym gorzej biega. W tej stawce jest kilka niezłych koni, więc może mu być trudno zająć płatne miejsce, ale nie wykluczam, że mu się coś uda ugrać.

La Fatrice – Jak zobaczy maszynę startową, wpada w furię. Bije zadem, kopie, gryzie jest złośliwa. Z tego powodu została ostatnio zwolniona z dyspozycji startera. Galopować potrafi, więc jeśli ruszy z końmi, powinna się liczyć. Nie jest to jednak klacz moich marzeń.

Liaqura – Miał trzytygodniową przerwę w treningach, co może, lecz nie musi, mieć negatywny wpływ na wynik. Nigdy tak końca tego nie wiemy.

Andrzej Laskowski

Selrima JR – To średnia klacz. Poniesie niską, pojedzie już na niej po raz czwarty Abik, towarzystwo nie jest zbyt mocne, więc wydaje się, że płatne miejsce jest w jej zasięgu.

Chill Force – Wygrał w pierwszym tegorocznym starcie przed trzema tygodniami na 1400 m. Teraz dystans jest o 400 m dłuższy i rywale są dużo silniejsi, więc trudno prognozować, jak wypadnie.

Neveralnd – To ogier mojej hodowli. Chciałbym, żeby dobrze biegała, ale jak do tej pory konie po Rutenie gwiazadmi toru nie były.

Tiffany, Matrioszka i Amin – Pierwsza pokazała się z dobrej strony w debiucie. Była druga za dobrą Orlicą. Tym razem może powalczyć nawet o zwycięstwo. Druga też jest niezła, natomiast ogier ma zły charakter, co mu przeszkadza w zaprezentowaniu nawet sporych, moim zdaniem, możliwości.

Piotr Piątkowski

All OF My Life – Nie wiem, dlaczego przebiegł tak tragicznie w drugim starcie. Ale młodym koniom takie cofnięcia się przydarzają. Mogę mieć tylko nadzieję, że tym razem przebiegnie na swoim normalnym poziomie.

Silver Rock – Przy nim stawiam plus. Drugi start powinien być lepszy.

River Cash – Być może bardziej będzie jej odpowiadać lżejsza ręka amazonki. Wyglada na to, że w tym towarzystwie może powalczyć o dobre miejsce.

Blue Connoisseur – Nie stracił nic z formy. Liczę, że powalczy o wysokie miejsce.

Małgorzata Łojek

Elgin JR – Nie oceniam go negatywnie, bo się stara. Musi jednak trafić na odpowiednie dla niego towarzystwo. Jeszcze w tym roku nie zarobił nawet złotówki. Może tym razem uda mu się zająć płatne miejsce.

Ishii Maki – W debiucie był jeszcze zielony. W drugim starcie powinien już bardziej wiedzieć o co chodzi. Jest trochę tępawy. Trzeba się trochę przyłożyć, żeby posatwić go na chód. Może bardziej doświadczonemu jeźdźcowi, jakim jest Turgaev, to się uda.

Newa sp i Magda m – To bardzo słabe półkrewki.

Setka – Dobrze wypadła w debiucie. Trzecie miejsce przegrała tuż przed celownikiem. Tym razem dystans jest o 300 m krótszy, więc może wypaść jeszcze lepiej.

Wellington – Duży, ciężki koń, ale już czas, żeby zadebiutował. Nie znam konkurencji, więc nie wiem czy uda mu się zaistnieć w pierwszym starcie.

Wokalia – Pobiegała pierwszy raz trzy w tym sezonie tygodnie temu. Pozostawiła dobre wrażenie (była piata). Myślę, że tym razem powinna być bardziej widoczna w rozgrywce.

Eladora JR – Ambitna, stara się. Nie mam do niej zastrzeżeń, bo robi co może. Do faworyta Barsycha, z którym już wyraźnie przegrała, może nie podskoczyć, ale z pozostałymi koń
mi powinna powalczyć.

Diego i French Flair – Piewszy galopuje nieźle, ale pobiegnie pierwszy raz w tym sezonie, więc może mu być ciężko zaistnieć. Drugi utrzymuje równy, niezły poziom. Wszystko zależy od tego, jak mu się wyścig ułoży. Dystans 1200 m mu odpowiada, ale wystartuje z odległym, 13. numerem.

Michał Borkowski

Herbatka – Trochę wyróżnia się w stawce moich dwulatków, dlatego zdecydowałem się ją sprawdzić na Służewcu. Na jej niekorzyść przemawia, że debiutuje.

Ragane – Ostatnio mnie mocno rozczarowała, ale mógł być to tylko wypadek przy pracy. Pracuje dobrze, być może dłuższy dystans będzie jej bardziej sprzyjał.

Spasski – On z kolei poprzednio wypadł bardzo dobrze. Formę utrzymuje, więc powinien znów powalczyć.

Make Sure – Drobna, bystra klacz, dlatego może fajnie prezentować się w wieku dwóch lat. Również debiutuje. Sam jestem ciekaw, jak sobie poradzi.

Largo Forte – Biega na solidnym poziomie i spodziewam się, że tak będzie i tym razem. Ma groźnych przeciwników.

Subiectum – Też radzi sobie bardzo fajnie i jeśli utrzyma ten sam poziom, znów powinien być blisko, choć stawka wydaje się silniejsza.

Pipasol i Urugwajka – Mam nadzieję, że obie powalczą o dobre miejsca. Ostatnio bardziej podobała mi się Urugwajka, z kolei Pipasol zyskuje na bieżni elastycznej.

Krzysztof Ziemiański

Stormyccino – Ma spore szanse w tym wyścigu, bo nie powinien pobiec gorzej niż w debiucie, a zdobyte doświadczenie może zaprocentować.

San Godenzo – Jeszcze musi nabrać doświadczenia, nie mniej i on powinien się poprawić.

Falko i Elwiro – Bez większych zmian.

San Marino i Iron Man – Trudno przewidzieć rozgrywkę i wynik gonitw uczniowskich, ale mam nadzieję, że oba będą widoczne.

Gabonn – Biega w kratkę, jest chimeryczny. Jeśli będzie chciał się ścigać, to powinien znaleźć się w rozgrywce.

Miss Kossakówna – Dystans jej sprzyja, jednak ona zdecydowanie lepiej czuje się na elastycznej bieżni, a takiej prawdopodobnie nie będzie.

Wiocha – Nie oczekuję od niej zbyt wiele w debiucie w wieku czterech lat. Musi nabrać doświadczenia.

Doc Davis – Trafił na przynajmniej dwa bardzo mocne konie. Stopniowo się poprawia, więc mimo wszystko liczę na dobry występ.

Janusz Kozłowski

Revenge – Utrzymuje dość stabilny poziom, który w tej stawce powinien mu pozwolić powalczyć o płatne miejsce.

Leading Lion – Nawet nieźle się rusza, jednak jego szanse ogranicza fakt, że debiutuje w licznej stawce i ma ostatni numer startowy. Musi nabrać doświadczenia.

Fly des Tesnieres – Gonitwy uczniowskie rządzą się swoimi prawami. Moje obawy budzi też trochę zbyt krótki dystans. Z płatnego miejsca będę zadowolony.

Ame Sublime – Cały czas utrzymuje stabilną formę. Ostatni wyścig nie ułożył się dla niej najlepiej, tym razem pobiegnie z szansami wywalczenia płatnego miejsca.

Rain and Sun – W mojej ocenie jej forma stopniowo rośnie, ale tym razem nie ułatwi jej zadania najwyższa waga w polu. Chciałbym, żeby pokazała się z lepszej strony.

Raaga Man – Myślę, że potrzebuje jeszcze czasu, bo to jeszcze „dzieciak”. Niech nabiera doświadczenia.

Hydra i Dazzire – Ta druga debiutuje, więc nie oczekuję zbyt wiele. Hydra powinna być lepsza w tym biegu, jednak też do orłów nie należy. Chciałbym, żeby zajęła płatne miejsce.

Maciej Jodłowski

Sir Bruce – Poprawił się od czasu pierwszego występu, więc powinien być widoczny w tej niezbyt mocnej stawce.

Bajazyd – Dwukrotnie zawiódł. Na treningach radzi sobie dobrze. Może okulary mu pomogą?

Karlon – Biega na rzetelnym poziomie i sądzę, że nie jest bez szans na zwycięstwo w swym trzecim starcie.

Kristo Gal – Jest nieco słabszy od Karlona, ale płatne miejsce powinien zająć.

Tarkan – Nawet ładnie galopuje. Nie znam możliwości przeciwników, jednak powinien być widoczny już w debiucie.

Worth Choice – Szczepan Mazur dobrze go zna, więc może wykorzystać jego największe atuty. Stawka jest mocna, ale nie poddamy się bez walki.

Lord Speaker – Po kilku dosiadach amazonki również na nim pojedzie Szczepan Mazur. Choć stawka jest liczna i niezła, wierzę, że będzie blisko, bo to szczery koń.

Emil Zahariev

Sonella JR, Wadi Kahil, Pustynna Palma – Pobiegną w swoim towarzystwie. Ogier wystąpi trzeci raz po tygodniu, ale jemu to nie przeszkadza. Miał delikatniejsze dosiady, tym razem pojedzie Szczepan Mazur. Najsłabsza jest Pustynna Palma, daltego tez poniesie tylko 51 kg.

Come Back Szumawa – Powinna być widoczna, ale w wyścigu uczniowskim nie ma nic pewnego.

Dame Gladys – Mam nadzieję, że się uplasuje wysoko, ale jak wysoko – tego nie wiem.

Diara m, Gerogia m i Axynia m – Nie podejmuję się ocenić ich szans w tak dużej grupie debiutujących półkrewków.

Sergey Vasyutov

Amador – Debiutuje, rusza się przyzwoicie, ale łatwo mu nie będzie.

Portulaka – Nawet fajnie rozpoczęła karierę. Widać, że musi nabrać doświadczenia.

Beltran – Na swoim poziomie, może znaleźć się w czołówce.

Porta – Będzie wycofana.

Assaba, Morwa, Pikieta i Terra – Dość późno trafiły do treningu i były przygotowywane w przyspieszonym trybie. Są trudne do oceny, ale ogólnie to wyrównana grupa.

Niard Tersk – Ciągle trafia na podobne towarzystwo i trochę mu brakuje. Ostatnio był blisko szósty. Na 1600 m może poradzić sobie troszkę lepiej.

Pelin – Zapisałem go grupę wyżej, bo nawet mi się podobał ostatnio. Nie będzie mu łatwo, jednak nie odbierałbym mu szans na wywalczenie płatnego miejsca.

Kornet Obolensky Tersk i Kvant Tersk – Ciągle trafiają na mocnych przeciwników i jest im trudno zajmować wyższe miejsca. Biegają nieźle, więc i tym razem powinny znaleźć się przynajmniej w piątce.

Wiaczesław Szymczuk

Maccas’s Spirit – Przybyła do stajni z Anglii, gdzie biegała jeszcze na początku czerwca. Robi dobre wrażenie. Może być widoczna w wyścigu nie tylko dlatego, że jest siwa.

Ming – Zawodzi na całej linii, a ponadto trafił na zbyt mocną stawkę.

Markiza MNM – Tym razem stawka jest dużo słabsza niż poprzednio, więc powinna powalczyć o płatne miejsce.

Wasali – Ostatnio był ósmy, ale teraz poprawi się o jedno miejsce, bo pobiegnie siedem koni. Niestety, znów trafił na lepsze od niego.

Biddy Brady – Dobrze galopuje na treningach, ale spala się w maszynie startowej, bo musi ze względu na swój implusywny charakter wchodzić pierwsza. Czekanie 5-7 minut zanim pozostałe konie zostaną załadowane powoduje u niej demobilizację, przez co traci szansę zajęcia dobrego miejsca.

Natalia Szelągowska

Parys – Trafił na mocną stawkę, więc nawet z niższego płatnego miejsca będziemy zadowoleni.

Decepticon – Wyżej notowani rywale, Interview i Liaqura wystąpią po przerwach, a Silver Fog ostatnio wypadł słabo. Może to wykorzysta i powalczy o wyższe płatne miejsce?

Paweł Talarek

Magical Path – Utrzymuje dobrą formę, lecz ma odległy, dwunasty numer, co na 1200 m nie jest okolicznością sprzyjającą.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń