MENU

Aktualności: - wszystkie:

Prosto ze stajni (18 sierpnia)

Oceny koni wystawione przez trenerów.

Mariusz Wnorowski

Wasilew – Ma już 11 lat i 70 wyścigów w nogach. To już nie ten sam walczak, co kiedyś. Pobiegnie prawie po czteromiesięcznej przerwie, co dodatkowo obniża jego szanse.

Justyna Domańska

Dodge – W Derby tempo w dystansie było dla niego za wolne. Podczas szybkiej końcówki nie zdołał zająć płatnego miejsca, na co liczyłam. Myślę, że tym razem wyścig będzie mocny, więc lepiej przebiegnie. Będę zadowolona już z trzeciego-czwartego miejsca.

Wiaczesław Szymczuk

Umberto Caro – Utrzymuje wysoką formę. Liczymy, że i tym razem bedzie rozgrywał wyścig.

Fly Hipolyte – Odnoszę wrażenie podczas treningów, że jest w lepszej formie niż przed poprzednim występem. Mam nadzieję, że w stawce samych klaczy już powalczy.

Maciej Janikowski

Najem du Soleil – Jak przyszedł do stajni był malutki, ale bardzo się zmienił pod względem fizycznym i ładnie galopuje. Ma szansę być dobrym koniem, jednak to na razie jeszcze dzieciak. W debiucie nie będzie mu łatwo rywalizować z „bieganymi” końmi, ale nie wykluczam, że dobrze przebiegnie.

General Lady – Ogier z Janowa będzie wycofany, więc pozostały do bicia chyba tylko klacze Anood i Basalah Al Khalediah. Jest w wysokiej formie. Wierzę, że odniesie drugie „rzędowe” zwycięstwo Al Khalediah Poland Cup.

Dragon – Po raz pierwszy spotka się z końmi starszymi, ominąć się tego nie da. Trudno z góry przesądzać sprawę. Po biegu wszyscy będziemy dużo bardziej mądrzejsi.

Amaya – To będzie dla niej sprawdzin przed ewentualnym występem w Oaks.

Piotr Piątkowski

Helia – To fajna, przyszłościowa klacz, ale już teraz dobrze galopuje. Potrzebuje mocnego tempa.

Hamal, Drug’s Wiktoria i Tabarak’s Elwira – Po wygraniu nagrody pozagrupowej, Hamal musi być faworytem tego wyścigu. Będzie się znowu ścigał z dowma mocnymi ogierami Romanowskiego, które wyraźnie pokonał. Ale każdy bieg jest inny, więc nie ma stuprocentowej pewności, że tak samo będzie tym razem.

Obie moje klacze zostały zapisane trochę na wyrost, ale tak zażyczyła sobie właścicielka. Obecnie lepsza wydaje się Tabarak’s Elwira, choć miała po drugim występie przerwę z powodu problemów zdrowotnych. Nie będzie im łatwo uplasować się na płatnych miejscach, bo oprócz trzech mocnych ogierów wystąpią jeszcze w tym biegu dwie inne, niezłe klacze.

Time of Dream – Bardzo dobrze pracuje na treningach, ale w wyścigach bywa chimeryczna. Raz chce się ścigać, raz nie. Będzie jej ciężko rywalizować z mocnymi ogierami.

Al Naira – Fajna kobyła, ale tym razem trafiła chyba na zbyt mocne ogiery. Bardziej by jej odpowiadał miękki tor, bo brakuje jej szybkości.

Salm Andex – Pod Martyną Sommer daje z siebie wszystko, a pod dżokejami nie chce się się ścigać. Dobrze czuje się na froncie wyścigu. Jeśli się na nim utrzyma do połowy prostej, może sprawić jakąś niespodziankę.

Małgorzata Łojek

Sweet Dream – Jest w formie. Liczę, że podoła roli faworytki.

Maciej Kacprzyk

Basalah Al Khalediah – Wiadmo, z jakim trudem odbudowywała wysoką formę po ubiegłorocznych perypetiach dopingowych we Wrocławiu. Wydaje się, że jej towarzyszka ze Stajni Polska AKF, Anood Al Kahlediah, ma większe szanse, ale ona też dostała okazję rywalizacji w prestiżowym wyścigu. General Lady jest bardzo mocna, jednak spróbujemy narzucić jej surowe warunki.

Salam Al Khalediah – Nie powiem, żebym nie miał żadnych obaw, czy Salam poradzi sobie z dystansem 2600 m, ale staram się zawsze być dobrej myśli. Łatwo już wygrał na 2200 z większością zgłoszonych do Nagrody Europy koni, więc 400 m dalej nie powinno dla niego stanowić większego problemu.

Shadwan Al Khalediah – Zostanie wycofany.

Lazom Al Khalediah – Osiągnął wysoką formę, więc liczę, że będzie rozgrywał wyścig.

Amani – Jego dystans i towarzystwo na podobnym, jak on, poziomie. Mam nadzieję, że powalczy.

Sergey Vasyutov

SS Mothill – Niestety, znów pękło mu kopyto. Będzie wycofany.

Bandolero i Severus – Mam nadzieję, że udało mi się przygotować je do tego wyścigu na maksimum. Maja bardzo trudnych przeciwników, ale to bardzo dobre konie, co już niejednokrotnie pokazały.

Sadyba – Jesy przygotowywana do Oaks. Tym razem, oprócz potencjalnych przyszłych przeciwniczek, wystąpią mocne klacze zagranicznej hodowli oraz pięcioletnia Sweet Dream. Zobaczymy, jak wypadnie na ich tle.

Vlast Dubaia – Czeka ją bardzo trudne zadanie.

Maciej Jodłowski

Fiburn F, Gran Emperor oraz Commander Force – Inter Royal Lady wydaje się bardzo trudną przeciwniczką, ale liczę, że uda się nawiązać walkę lub ją zaskoczyć. Dwa pierwsze z moich koni są bardzo mocne, trzeci nieco im ustępuje.

Mohacz – Zdaję sobie sprawę, że konkurencja jest bardzo mocna. Jego forma jest wysoka, jednak biegamy bez presji. Jeśli uda się coś zwojować, to będziemy się cieszyć.

Medrock – Wysoko oceniam jego aktualną formę. Ulga wagi przemawia na jego korzyść, więc mocno go liczę.

Janusz Kozłowski

Doron – Jeszcze może potrzebować trochę czasu, dlatego płatne miejsce w tym wyścigu mnie zadowoli.

Mina Maia – Nie wiadomo kto na niej pojedzie, ani jacy jeźdźcy dosiądą faworytów. Teoretycznie odstaje Esid In Zamour. Myślę, że moja klacz ma realne szanse na płatne miejsce.

Vrom Kossack – Jeśli Shadwan nie pobiegnie, to powinien liczyć się w rozgrywce, bo stawka wówczas będzie dość wyrównana.

Shamhoot Al Khalediah – To fajny koń, który z wyścigu na wyścig powinien się poprawiać. Groźny wydaje się Turbo Kossack.

Michał Borkowski

Anood Al Khalediah – Nie będzie jej łatwo o zwycięstwo w tej stawce, ale liczę, że nie podda się bez walki.

Sahm Al Khalediah – Ma rywali z najwyższej półki. Płątne miejsce może jednak zająć.

Harlem – Ostatnio poradził sobie w biegu grupowym. Tym razem poprzeczka wisi zdecydowanie wyżej, ale nie miałbym nic przeciwko, gdyby zamieszał w czołówce.

Awasef Al Khalediah – Ostatnio jest jakby mniej nerwowa. Teraz nie wiem, czy to dobry, czy zły znak. Mam nadzieję, że raczej to pierwsze.

Krzysztof Ziemiański

Shamila – Jej ostatnie zwycięstwo nie było zbyt efektowne, ale uważam, że ma znacznie większy potencjał. Rywali ma bardzo mocnych, jednak nie odbierałbym jej szans na płatne miejsce.

Hermes – Jemu będzie bardzo trudno zaistnieć w tej stawce, choć krótszy dystans i korzystna waga przemawiają na jego korzyść.

Staccato – Jego mocno liczę w tym biegu.

Andrzej Laskowski

Flame Force – Jeszcze jest trochę gruby. Miał przerwę z powodu bukszyn. Przyzwoicie się rusza, jednak nie mam przekonania, że już teraz wygra, bo to ciężki koń.

Turbo Kossack – Zapowiada się obiecująco. Miał też krótką przerwę, ale jest już ponownie w wysokiej formie.

Paweł Talarek

Greek Getaway – Jest to jedyny koń dwuletni w mojej stajni. Nie bardzo ma z kim pracować, ale odnosze wrażenie, że poprawił mocno po zwycięskim debiucie. Ma jednak bardzo trudnych rywali. Jest raczej „ciągły” niż szybki. Mam nadzieję, że powalczy.

Cesio – Na dystansie 1600 m jest tylko jeden zakręt, więc liczę, że Reznikov nie pozwoli mu wyłamać. Już schudł trochę od debiutu. Trudno mi ocenić jego szanse w tej chyba mocnej stawce.

Celebryta – Osiągnął już szczyt formy. Sam jestem ciekaw, na ile to wystarczy w tak doborowym towarzystwie.

Emil Zahariev

Wadi Kahil – Nie jest łatwy do jazdy, więc dużo będzie zależało od amazonki. Uważam, że płatne miejsce jest w jego zasięgu.

Nikus – Nic mu nie dolega. Czuje się świetnie. Myślę, że tym razem znowu „odpali”, ale jeśli tego nie zrobi, będę musiał się zastanowić na jego dalszą karierą.

Boy Mugatin – Na swoim, dobrym poziomie. Ostatnio wygrał, ale w słabszej stawce. Tym razem towarzystwo jest dużo mocniejsze.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń