MENU

Aktualności - wszystkie

Prosto ze stajni (15-16 września)

Oceny koni wystawione przez trenerów.

Maciej Kosicki

Namona MK – Będę  zadowolony już z czwartego miejsca.

Magnesia MK – W poprzednim występie była ostatnia, ale najprawdopodobniej dlatego, że nie pasował jej elastyczny tor. Na lżejszej bieżni może pobiec lepiej.

Arga BS – Na treningach się poprawia, ale czy przełoży się to na wyścig, trudno powiedzieć, bo jest jeszcze mało doświadczona.

Małgorzata Łojek

French Flair – Trafił na trudniejszą stawkę niż poprzednio, więc nie jestem pewna czy sobie poradzi.

Heroiczny – Stawka jest na jego miarę. Liczę na dobrą postawę.

Doker – Bardzo duży dwulatek, może potrzebować trochę więcej czasu, żeby się rozbiegać.

Zahaab – Obawiam się tylko stosunkowo dużej wagi, ale krótki dystans mu sprzyja.

Dragon Fire – Ambitny, jednak o dość przeciętnych możliwościach.

Elgin JR – Na razie nie bardzo sobie radzi, mimo niezłego pochodzenia.

Dilong – Trudno powiedzieć, jak będzie sobie radził w tej dość silnej stawce. Po raz pierwszy będzie rywalizował także ze starszymi końmi.

Chibichibi – Chcę ją wypróbować na krótszym dystansie. Szósty w Derby Gardemarin wydaje się poza zasięgiem, Pianissima nie pobiegnie, bo wygrała w ub. sobotę, więc może uda się jej coś ugrać.

Super Star – Pobiegnie do pomocy Sweet Dream.

Sweet Dream i Almiza – Obie są w dobrej dyspozycji. Mam nadzieję, że nie zawiodą mnie, swoich właścicieli oraz zwolenników. Która okaże się lepsza, pokaże wyścig. Pierwsza miała dłuższy odpoczynek pod Derby, druga ma za sobą dobry występ przed niespełna miesiącem. Z rywalek najgroźniejsza wydaje się Sekretarka.

Bint Mari – Jeśli o nią chodzi, to można chyba liczyć tylko na cud!

Juria, Will B A Star, Nero, Dragon, Fado – Pierwsza pokazała się już z dobrej strony. Druga debiutuje, na treningach nie widać, żeby miała jakiś większy talent. Trzeci i czwarty prezentują przeciętne możliwości, a piąty jest od nich słabszy.

Maciej Janikowski

Trojka – W III grupie konkurencja będzie już dużo silniejsza, ale jest w formie, więc liczymy, że powalczy i tym razem.

Vologda – Pobiegnie po tygodniu (była trzecia). Długi dystans powinien jej bardziej odpowiadać, lepiej też byłoby, że trochę popadało.

Magister – Też woli miękki tor, a ostatnio był lekko elastyczny (2,9), dlatego wypadł poniżej oczekiwań.

Monte Luppo – Tym razem poniesie 60 kg, czyli tyle samo, co Story My Life, która poprzednio niosąc 4,5 kg więcej z nim wygrała. Również lepszy na elastycznej bieżni.

Makfire – Wygląda na to, że trafił na słabszą stawkę, więc ma duże szanse.

Lafayett – Trafił na trudną, liczną stawkę. Będzie mu ciężko, ale liczymy, że płatne miejsce, może nawet wyższe niż niższe jest w jego zasięgu.

Amifa – Była szykowana na ten wyścig. Jeśli uda się jej zająć nawet najniższe płatne miejsce, będę zadowolony.

Piotr Piątkowski

Chcę najpierw poinformować, że Komisja Odwoławcza odwiesiła Kamilowi Grzybowskiemu karę zawieszenia licencji w dniu 15 września, w związku z tym będzie on w sobotę dosiadał koni z mojej stajni.

Time of Dream – Nareszcie doszła do siebie po wiosennej kontuzji. Widać, że znów nabrała ochoty do ścigania. Krótsze dystanse wyraźnie bardziej jej odpowiadają.

Moon Star – W drugim starcie na Służewcu już trochę się poprawił. Tym razem też może pobiec ciut lepiej.

King Royal – Na treningach nie jest wcale źle. Zobaczymy, jak będzie sobie radził w wyścigu.

Ming – Liczymy, że nie pobiegnie gorzej niż poprzednio, kiedy po walce przegrał tylko o łeb.

Tribunal – Na swoim dobrym poziomie. Powinien być w rozgrywce.

Andrzej Walicki

Dakar – Raczej nie jest orłem. Znalazł się trochę zbyt wysoko, więc w II grupie jego szanse na zwycięstwo są chyba iluzoryczne. Po czterech dosiadach amazonek pojedzie Reznikov. Może zdoła z niego coś więcej wydobyć.

Burruchaga – Beznadziejna. Poniesie co prawda tylko 46,5 kg, ale musiałby być ciężki tor, żeby jej to trochę pomogło.

Decepticon – Dosyć szybki. Galopuje dobrze, ale nie wiadomo, co zaprezentują konie zagraniczne.

Dafni – Nie wybija się na razie, ale myślę, że generalnie nie jest to zły koń.
Robi średnie galopy i jest jeszcze trochę za gruba.

Gardemarin – Wydaje się, że w biegu dla koni wyłącznie IV grupy nie powinien mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Black Beauty – Jest w formie. Może być blisko.

Wojciech Olkowski

Jalapena – Myślę, że ma duże szanse.

Black Celebration – Średnia. Zależy, na jakich rywali trafiła.

Dystans – Wszystko już o nim wiadomo. Bardziej mu sprzyja lekki tor.

Maciej Kacprzyk

Salman Alkhalediah – Jest w dobrej dyspozycji, ale odnoszę wrażenie, że w tym sezonie brak mu serca do walki. Dużo lepszy na błocie.

Lazom Al Khalediah – Przegrał wyraźnie w poprzednim starcie z Mohaczem na 1600 m. Podejmiemy próbę rewanżu na dystansie o 200 m krótszym, jednak nie tylko te dwa konie mogą być w rozgrywce, lecz także Esid In Zamour, Zahaaab i Ussam de Carrere. Szykuje się ciekawa gonitwa, której wynik nie jest wcale taki pewny.

Imsexyandiknowit – Jest dobrze przygotowana, ale ograniczają ją warunki fizyczne. Jest po prostu mała. Trochę ustępuje moim dwóm klaczom, które pokazały się już z dobrej strony, zajmując drugie miejsca.

Elegantka – Pobiegnie po przerwie, więc na wiele nie liczę.

Shenana – Będzie wycofana.

Janusz Kozłowski

Clouds Blue – Dystans wydaje się dla niego zbyt krótki, jednak musi gdzie biegać. Nie będzie mu łatwo w tym wyścigu.

Noble Eagle – To bardzo późny koń, urodził się dopiero w maju. Jest jeszcze dużym dzieciakiem. Na treningach pracuje nawet rzetelnie, ale oceniając na podstawie rodowodów czeka go bardzo trudna przeprawa w starciu z końmi zagranicznej hodowli.

Samima – Tym razem poprzeczkę ma zawieszoną o wiele wyżej niż ostatnio. Gdyby udało jej się wywalczyć płatne miejsce, byłbym zadowolony.

Lady Laila i Nickie – Lady Laila jest wyraźnie słabsza od Noble Eagle, ale lepsza od Nickie. Nie wiem jednak, jaki poziom prezentują przeciwnicy.

Porywacz – Jest u mnie od 1. września, więc jeszcze nie zdążyłem go dobrze poznać. Na papierze w tej stawce przynajmniej dwa konie wydają się lepsze.

Gmared – Trenuję go miesiąc dłużej niż Porywacza. Powoli nadrabia zaległości.

Balladyn Z – Wygląda na to, że poza wyróżniającym się Bergamo, stawka jest wyrównana. Liczę, że wywalczy płatne miejsce.

Sumidero – Zawodzi w tym roku. Niby zawsze jest blisko, ale czegoś mu brakuje. Może tym razem będzie inaczej?

Hadir – Charakter uniemożliwia mu osiąganie dobrych wyników. W dodatku trafił na kilku niezłych rywali. Będę zadowolony, jeśli znajdzie się w pierwszej czwórce-piątce.

Vrom Kossack – Pobiegnie po długiej przerwie i raczej nie spodziewam się, że podejmie walkę z niezłymi rywalami.

Krzysztof Ziemiański

Sweet City – Wraca na krótki dystans. Może przypomni sobie dobre wyniki, jakie osiągał w sprintach w wieku dwóch lat. Formy nie stracił.

San Escobar – Małymi kroczkami idzie do przodu. Trafił na przeciętną stawkę, więc może być blisko.

Green Diams – Bardzo ciekawie się zapowiada, ale być może musi się rozbiegać, bo jest duży i trochę ociężały. Zobaczymy, jak poradzi sobie na torze zielonym.

Husila JR – Robi regularne postępy, ale jeszcze może być jej trudno włączyć się do rozgrywki.

Varese – Jest w dobrej dyspozycji i powinien powalczyć o dobre miejsce, choć ma kilku niezłych przeciwników.

Thorn – To nieprzewidywalny koń. Stawka wydaje się odpowiednia, więc może być widoczny.

Sen o Warszawie – Jest u mnie zbyt krótko, żebym mógł coś więcej o nim powiedzieć. Będzie to nasz pierwszy wspólny sprawdzian.

Light Feather – Powinna zaprezentować się nie gorzej niż za pierwszym razem, ale ma chyba też trudniejszych przeciwników.

Himera JR – Do tej pory startowała na krótszych dystansach i nie wiem, jak poradzi sobie na 2400 m. Jej matka wygrała Oaks, jednak jej o tak dobry wynik będzie trudno.

Michał Borkowski

Esid In Zamour – Nie odczuł ostatniego wyścigu. Myślę, że może powalczyć o dobre miejsce.

Awasef AK – To delikatna, ale szczera klaczka. W wyścigu daje z siebie wszystko. Ma trudne przeciwniczki, jednak stać ją na udział w rozgrywce.

Spasski – Na treningach cały czas spisuje się bardzo dobrze. Liczę na lepszą postawę niż ostatnio, jeśli tor nie będzie miękki.

Harlem – Jest jaki jest. Podczas biegu kombinuje, szczególnie na prostej. Zamiast walczyć o lepszy wynik, jeździec musi skupiać się na walce z nim. Gdyby nie to, biegałby znacznie lepiej, bo ma spore możliwości.

Big Red – W ostatnim biegu trochę pogubił się na zakręcie. Na prostej finiszował już bardzo dobrze. Myślę, że może pokazać się z dobrej strony.

Subiectum – Eksperyment na dłuższym dystansie się nie powiódł, ale na krótkich spisuje się dzielnie. Jemu z kolei chyba bardziej odpowiada miękka bieżnia.

Jam Babinicz – Stać go na więcej, bowiem poprzednio został wybity na prostej z rytmu i już nie zdołał się rozpędzić. Potrzebuje więcej miejsca, żeby wydajnie galopować.

Sergey Vasyutov

Prospero – Będzie wycofany.

Cerodena – Nieżle zadebiutowała i nie powinna pobiec na gorszym poziomie.

Bergamo – Ostatnio pozytywnie mnie zaskoczył. Nic nie stracił z tamtej formy, więc liczę na kolejny dobry wynik.

Pasawa – Powoli się poprawia.

Aminata – Też robi postępy. Może powalczyć o płatne miejsce.

Brasilia i Severina – To klacze z dobrymi rodowodami, ich rodzeństwo osiągało na torze sukcesy. Dla tej dwójki Oaks to wyścig docelowy. Myślę, że są w optymalnej formie, jednak rywalki mają trudne. Brasilia wydaje się mocniejsza i lepsza od Severiny i, w mojej ocenie, stać ją na lepszy wynik niż do tej pory. Na ile to wystarczy – nie wiem, ale wstydu na pewno nie przyniesie

Beskid, Hajduk i Drabant – Na treningach prezentują się podobnie. Beskid ma za sobą lepszy debiut niż Drabant, natomiast Hajduk dopiero zadebiutuje. Stawka jest liczna, więc niełatwo przewidzieć przebieg gonitwy i wynik końcowy.

Maciej Jodłowski

Mohacz – Po powrocie na krótki dystans pobiegł bardzo dobrze. Myślę, że nie jest bez szans w tym wyścigu.

Essa Mokka – Udanie zadebiutowała i jeszcze się poprawia. Powinna znaleźć się w rozgrywce.

Andrzej Laskowski

Deklaracja – Jej forma się nie zmieniła. Liczę, że będzie z przodu, ale które zajmie miejsce, trudno przewidzieć. Dłuższy dystans, jako córce Rutena i wnuczce Belenusa chyba powinien jej odpowiadać.

Selrima JR – Zapowiada się dla niej ciężki wyścig. Jeszcze nie wiem, czy pobiegnie.

Aluta – Debiutuje późno, bo miała kłopoty zdrowotne.

Targa – W tym towarzystwie raczej nie ma szans, jednak gdzieś musi biegać.

Sekretarka – Chciałbym, żeby sprawiła niespodziankę, ale będę już zadowolony, jeśli zajmie dobre płatne miejsce.

Etorio – To już chyba dobra pora, żeby wygrał, jednak Euro Dahess MNM i Hadir to również niezłe konie.

Pinky Pay i Matar – Anood Al Khalediah jest poza zasięgiem, ale z pozostałymi powinny powalczyć.

Bartosz Głowacki

Elniza – Po dwóch zwycięstwach może już tylko rywalizować w gonitwach pozagrupowych. Pokazała, że ma serce do walki, ale na ile to wystarczy w tej stawce, trudno powiedzieć.

Wildar – Z każdym biegiem idzie do przodu. Ostatnio był drugi. Liczymy, że powalczy o zwycięstwo.

Lolita Fata – Biega na przyzwoitym poziomie, więc zasłużyła na występ w Oaks. Wydaje się, że podium jest już „zagwarantowane” dla Sweet Dream, Almizy i Sekretarki, ale kwestia dwóch pozostałych płatnych miejsc wydaje się otwarta.

Monther Al Khalediah – Anood Al Khalediah wydaje się być poza zasięgiem, ale reszta koni jest w jego zasięgu.

Emil Zahariev

Talkonya – Średnia. Jednak czwórce może się znaleźć.

Rustique – Jest w dobrej formie.

Trenta – Pobiegnie po tygodniu, tym razem pod dżokejem. Nie powinna wypaść gorzej (była trzecia).

Elgiana, Pustynna Palma – Druga ma więcej szans niż pierwsza.

Sonella JR – Ma za sobą mało wyścigów, a tym samym mało doświadczenia. Pobiegnie w Oaks, bo chcemy zobaczyć, na co ją stać.

Midas JR i Wadi Kahil – Pierwszy powinien biegać coraz lepiej, drugi to niezły koń eksterierowy. Niestety, w tej konkurencji w rocznym planie jest tylko kilka biegów dla 4 l. i st., dlatego musi startować w gonitwach otwartych.

Sergiusz Zawgorodny

Kohinoor Diamond – Martwi nas to, że gubi starty. Zobaczymy, jak sobie poradzi z nią Kabardov. Rywale wydają się dosyć mocni, ale ona też potrafi dobrze galopować.

Euro Dahess MNM – Na nim też po raz pierwszy pojedzie Kabardov. Wydaje się, że do bicia ma tylko Etorio i Hadira.

Wiaczesław Szymczuk

Escada South – Myślę, że stać ją na zajęcie 3-4 lokaty.

Natalia Szelągowska

Theskyinsnolimit – Liczę, że powalczy o miejsce w trójce.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń