MENU

Aktualności - wszystkie

Piękny Dzień Generała Andersa

Pamięć legendarnego Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944–1945 i 1946–1954, następcy prezydenta RP na uchodźstwie w latach 1950–1954, bohatera spod Monte Casino generała Władysław Andersa, który przed wojną posiadał stajnię wyścigową i działał we władzach Towarzystwa Zachęty do Hodowli Koni w Polsce (był jednym z  czterech komisarzy), została uczczona po raz pierwszy na Torze Służewiec. Z tej okazji odbyły się pokazy wojskowe, które zakończyła musztra paradna Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Sportowym akcentem była gonitwa o Puchar Gen. W. Andersa. Patronowała jej córka generała, minister Anna Maria Anders, która udekorowała na padoku zwycięskiego konia.

 

Zwyciężczynię gonitwy o puchar Gen. W. Andersa, janowską Brasilię, dekorowała na padoku córka generała, minister Anna Maria Anders

Okazała się nim debiutująca, trzyletnia klacz arabska Brasilia, hodowli i własności Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, dosiadana przez dżokeja Sergieja Vasyutova, od początku tego roku również trenera janowskiej stajni wyścigowej. Wczoraj poinformowaliśmy o sukcesach przygotowywanych przez niego koni w gonitwach eksterierowych (7 wygranych). W niedzielę do tego dorobku dołożył dwa zwycięstwa w wyścigach trzylatków wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB). Oprócz Brazylii zwyciężył także debiutujący Severus.

Ravie des Bournais zdobyła puchar Fundacji Lotto

W biegu dla trzyletnich folblutów o Puchar Fundacji Lotto wygrała trenowana przez Adama Wyrzyka i dosiadana przez Michala Abika Ravie des Bournais. Drugie miejsce zajął Strzelin, a trzecie forsujący mocne tempo w dystansie Tango Turf.

Zwycięską klacz udekorował prezes Fundacji Lotto Łukasz Stajuda w towarzystwie dyrektora toru Włodzimierza Bąkowskiego i rzecznika prasowego wyścigów Sylwestra Puczena.

Pierwszy w sezonie wyścig dla koni dwuletnich II grupy bardzo łatwo wygrała trenowana przez Andrzeja Walickiego Alfea, dosiadana przez Wiaczesława Szymczuka. Drugie miejsce zajął Mosanto, który wyprzedził tuż przed celownikiem Medrocka.

W niedzielę została otwarta po generalnym remoncie Trybuna Honorowa. Jej pomieszczenia, od parteru począwszy poprzez pierwsze piętro z balkonem i drugie piętro, gdzie mieści się restauracja, zaskakują elegancją w każdym szczególe. O warunkach wstępu do niej oraz cenniku biletów jednorazowych i sezonowych informowaliśmy w ub. tygodniu.

W przyszłą niedzielę rozegrane zostaną na Służewcu po raz 73 Derby, odbywające się pod patronatem prezydenta RP. Na liście startowej jest aż 18 koni. Zapowiada się niezwykle fascynujące widowisko. Będziemy je przybliżać w ciągu najbliższego tygodnia.

Info