Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Opisy gonitw (10 maja)

10 maja 2014

Relacja z sobotnich gonitw.

Debiutanci mocni na płotach

Memoriał dr. Aleksandra Falewicza. Zaraz po starcie do przodu popędził Test, który uzyskał wyraźną przewagę nad galopującymi blisko siebie Dżinglem, Soleyem i Szarifem. Kilka długości za nimi biegła pozostała trójka: Morfina, Laurelin oraz Baruni. Prowadzący Test stopniowo słabł i w końcówce nie był w stanie nawiązać walki z rywalami, ale utrzymał czwarte miejsce. Tymczasem przed ostatnim płotem najlepiej galopowały Szarif i Dżingiel, który na finiszu nie dał rywalowi szans i wygrał pod Andreyem Chopykiem pewnie. Szarif obronił drugie miejsce przed Soleyem.

Trenowany przez Małgorzatę Łojek Dżingiel jest własnością Krzysztofa Szymańskiego, J. Orłowskiego oraz Marka Zawady.

Błyskotliwy finisz Mufida

Wolno prowadził Fuksuss, tymczasem start zgubił Prymus i galopował w odstępie. Na prostej Fuksussa wyprzedziły walczące Mangano i Ekaso, a po chwili również rozpędzający się Mufid. Właśnie on finiszował najbardziej wydajnie i w końcówce objął prowadzenie pod Wiaczesławem Szymczukiem. W walce o drugie miejsce Ekaso pokonał Mangano.

Hodowcą i właścicielem trenowanego przez Krzysztofa Ziemiańskiego Mufida jest Janusz Ryżkowski.

Enjoy the Silence bezkonkurencyjny

Prowadzący Silmarillion dyktował spokojne tempo, mimo to stawka mocno się rozciągnęła, a ostatni biegł Germes. Na prostej przy kanacie finisz rozpoczął Norman i przez chwile prowadził, jednak środkiem toru swobodnie finiszował dosiadany przez Szczepana Mazura Enjoy the Silence. Faworyt wygrywał w przekonującym stylu. W końcówce Silmarillion ponownie finiszował na drugie miejsce, wyprzedzając Normana. Czwarty był Jansen, po walce z Merkado.

Właścicielami triumfatora są Gabriela, Robert i Karolina Gorczycowie. Ogiera od 1,5 roku trenuje Adam Wyrzyk.

Harmonica przed Echetą

Podczas rozgrzewki Aurora zrzuciła Viktora Popova, ale po przebiegnięciu kilkuset metrów została złapana i ostatecznie wystartowała. W stawce klaczy osiągnięciami wyróżniały się Harmonica i Echeta. Zgodnie z przewidywaniami w walce o wygraną liczyły się tylko one. Echeta podyktowała tempo i usiłowała uciekać na prostej. Bardzo długo utrzymywała pierwsze miejsce, jednak ścigająca ją Harmonica tuż przed celownikiem odebrała jej zwycięstwo. Wysyłana przez Siergieja Wasiutowa wygrała o szyję. Na trzecie miejsce finiszowała Aurora, która dopiero w celowniku wyprzedziła Surmę, biegnąca w dystansie za Echetą..
Hodowcą, trenerem i właścicielem klaczy jest Krzysztof Ziemiański (Stajnia Niespodzianka).

Vif Garcon pokonał Strathisię

Prowadzącego od startu Litka na prostej wyprzedziła faworyzowana Strathisia oraz podążające za nią Respect River i Vif Garcon. Kroku klaczy zdołał dotrzymać tylko drugi z ogierów, który w końcówce nieoczekiwanie okazał się lepszy. Do wygranej poprowadził go Szczepan Mazur. Tymczasem Respect River z trudem obronił trzecie miejsce przed atakiem Litka.

Świetnego pochodzenia niemiecki Vif Garcon został zakupiony przed sezonem przez firmę Fortum Michał Romanowski.

Cerwing pewnie sprostał roli faworyta

Memoriał Stanisława Sałagaja. Dyktująca tempo Afrah przyspieszyła na zakręcie. Blisko niej trzymały się Esponna i Cerwing, który na prostej szybko objął prowadzenie. Galopował lekko pod Markiem Breziną i zmierzał po pewne zwycięstwo. W końcówce Afrah została wyprzedzona przez późno finiszującego z końca stawki Muzahima. Czwarta była Esponna.

Jednego z kandydatów do sukcesu w Derby, Cerwinga, hodowli Roberta Talarka, własności Univerpol Sp. z.o.o, trenuje Maciej Janikowski.

Element triumfuje w skromnie obsadzonym biegu

Ostatecznie wystartowały tylko cztery konie półkrwi, ale po chwili z klaczy Simi spadł Błażej Giedyk. Niestety, jeździec doznał kontuzji i został przewieziony do szpitala na badania. Tymczasem wolno prowadził Element, który na prostej był bezkonkurencyjny. Dosiadający go Szczepan Mazur musiał tylko uważać, aby nie zderzyć się z biegnącym obok luzakiem. Drugi cały czas galopował Erb, którego w końcówce bezskutecznie atakował Dziekan.

Hodowcą Elementa jest Jacek Soska, właścicielem S. Frosik, a trenerem Z. Gierczyńska-Stachowska.

Testarossa poszła za ciosem

Nagroda Irandy.Ze stratą kilkunastu długości ruszyła Bedrulbudur. Tempo narzucił Charbinger przed niosącym się Singapurem, który na prostej pierwszy rozpoczął finisz. Przy kanacie atakował go Szumawa. Wydawało się, ze ogiery rozegrają wyścig między sobą, jednak podążające za nimi Testarossa i Kora w końcówce przyspieszyły. Silnie wysyłana przez Szczepana Mazura Testarossa wyprzedziła najpierw Singapura,a następnie o 1,5 dł. Szumawę, który z trudem (o szyję) obronił drugie miejsce przed Korą. O długośc za nią był Singapur, który w końcówce spasował. Opening times and address for HSBC in London. Whether you want a current account, loan or to save, at HSBC London our offices are open and you have check opening hours on open4u.co.uk

Właścicielami trenowanej przez Andrzeja Walickiego Testarossy są jej hodowca Robert Zieliński oraz Marek Boruta i Tomasz Pawłowski.

Metafora lepsza o kawał

Dosiadana przez Szczepana Mazura Metafora od razu objęła prowadzenie i stopniowo powiększała przewagę nad grupą pościgową złożoną z Grega, Estery i Grety. Na prostej Metafora wygrywała z przewagą. Greg odpadł na czwarte miejsce, tymczasem Estera i Greta walczyły o drugie miejsce. Lepsza okazała się druga z nich.
Trenowana przez Z. Gierczyńską- Stachowską zwyciężczyni, własności K. Micuły została wyhodowana przez A. Kwaśnego.
Było to piąte zwycięstwo Mazura w sobotę!
Info