MENU

Aktualności: - wszystkie:

Nowy sezon, nowe nadzieje i wielkie emocje. W niedzielę inauguracja!

Po raz pierwszy w sezonie 2018 bomba pójdzie w górę  w najbliższą niedzielę (22 kwietnia) o godz. 14. Spragnieni wyścigowych emocji miłośnicy koni obejrzą podczas inauguracji  osiem gonitw, w tym trzy imienne I grupy, oraz bieg o Nagrodę Generała Władysława Andersa (III gr.).

Osiem trzecich miejsc w ośmiu startach – to zeszłoroczny bilans startów Neo

Tradycyjnie w pierwszym wyścigu (Dandolo – Handikap Otwarcia, I gr., 1800 m) wystąpią 4-letnie i starsze folbluty. W siedmiokonnej stawce nie ma wyraźnego faworyta. Pięciolatek Neo (aż osiem razy trzeci, w tym siedem razy w gonitwach pozagrupowych) oraz czterolatek Largo Forte, które w ub. sezonie wygrały stosunkowo duże sumy (odpowiednio 68 520 i 89 850 zł),  poniosą wysokie wagi. Pierwszy 63 kg, a drugi 65,5. Ustępujące im pod względem wygranych siedmioletni wałach Szamet (52 640) oraz pięcioletni Nikus (46 870), mające za sobą świetny sezon na średnich dystansach (1400-1800 m) poniosą odpowiednio 62,5 i 63,5 kg. Wymienionej czwórce osiągnięciami ustępuje czterolatek Spasski i dlatego będzie obciążony wagą 59,5 kg.

Będzie to w dużej mierze wyścig amazonek , bo na wymienionych pięciu koniach pojadą trzy praktykantki dżokejskie: Joanna Wyrzyk (Largo Forte), Daria Pantchev (Nikus) i Karolina Kamińska (Spasski) oraz dwie uczennice: Maria Nikonorow (Szamet) i Magdalena Wyrzyk (Neo). Honoru dżokejów będą bronić: Szczepan Mazur i Dmitri Petryakov, dosiadający teoretycznie słabszych koni: pierwszy czteroletniego Indigo Oceana (57) i drugi sześcioletniego Novitora (61,5).

Niespodzianki, nawet dużej, w tej gonitwie nie można wykluczyć!

Burkan będzie wycofany

Wiadomo już, że z biegu drugiego (Nagroda Skowronka, handikap dla arabów I gr., 2000 m) zostanie wycofany Burkan Al Khalediah. Wydaje się gonitwa ta ma dwóch faworytów: siedmioletniego Salmana Al Khalediaha (65) i czteroletniego Mohacza (59). Trzecim kandydatem do końcowej rozgrywki jest rutynowany, ośmioletni wałach Inextremo (61,5). Mniejsze szanse trzeba przyznać pięcioletniemu, trudnemu do prowadzenia Zahaabowi (58), na którym pojedzie mało jeszcze doświadczona uczennica Dominika Stępniak.

Natomiast z powodu sporej ulgi wagi nie można lekceważyć czterolatków: dosiadanego przez Aleksandra Reznikova Monthera Al Khalediaha (57) oraz Purhiba (52, pod uczniem Stepakinem).

11 niezłych trzylatków w biegu o Nagrodę Generała Władysława Andersa

To będzie prawdziwa łamigłówka dla typujących. W licznej stawce trzylatków wyróżnia się kilka koni, przede wszystkim te, które odniosły po jednym zwycięstwie w wieku dwóch lat, a więc Sileroy, Ragane i Królowa Ecosse. Sądząc na podstawie przedsezonowych ocen trenerów, w rozgrywce mogą być także Dark King, Silver de Cerisy, Montero i Masai Princess.

Interesująca obsada Memoriału Tomasza Dula

Istambuł wygrał w ub. roku Nagrodę Próbną i dzielnie spisywał się w gonitwach pozagrupowych

W głównym wyścigu pierwszego dnia sezonu – Memoriale Tomasza Dula (25 lutego minęła 13 rocznica tragicznej śmierci tego wspaniałego dżokeja, nazywanego „Królem toru”), spotka się siedem trzylatków, z których każdy może się znaleźć w pierwszym derbowym zapisie (25 kwietnia). Najwyższą wagę na dystansie 1600 m poniesie dosiadany przez Szczepana Mazura Istambuł (59,5 kg). W wieku dwóch lat ścigał się on z czołówką rocznika, podobnie jak Jam Julietta (56,5 pod Joanną Wyrzyk). Dobre oceny zbiera w stajni Time of Dream (56, pod Kamilem Grzybowskim). Ciekawe pochodzenia mają zakupione za granicą, irlandzki Mosanto (56 pod Michalem Abikiem) i francuski Silver Bee (56 pod Aleksandrem Kabardovem). Dzięki znacznej uldze wagi do rozgrywki mogą się włączyć Harlem (52 pod Stepakinem) i Gardemarin (52,5 pod Kamińską), który jako jedyny z tego grona nie odniósł zwycięstwa w wieku 2 lat.

Wynik tego wyścigu może być zgoła nieoczekiwany, bo nie wiadomo, jak dalece zmieniły się te konie przez zimę. Okaże się to dopiero podczas biegu.

Jeszcze raz obiecujące trzylatki

W gonitwie VII spotkają się m.in. irlandzkie konie: mająca na koncie w wieku 2 lat jedno zwycięstwo i dwa drugie miejsca Mazovia Queen, Chill Gioffry (1 wygrana) oraz Cape Ducato (drugi w debiucie w ostatnim dniu wyścigowym). Brytyjski Exciter zwiódł jako dwulatek, natomiast polska Iwillbeafamous po trzech słabszych występach, w czwartym nieoczekiwanie zajęła drugie miejsce. Mniejsze szanse wydają się mieć polskiej hodowli Salinger i Naos.

Bank dnia w ostatnie gonitwie!

Start do ostatniej, VIII gonitwy pierwszego dnia wyścigowego, nastąpi ok. godz. 17.30. Będzie ona miała parę mocnych faworytów, Mourtajeza i Gareda.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń