MENU

Aktualności: - wszystkie:

Nagroda Pink Pearla. Niespodziewane zwycięstwo Polskiego Lorda

W jedynym biegu pozagrupowym w niedzielę o Nagrodę Pink Pearla niespodziewanie wygrał z miejsca do miejsca podopieczny trenera Adama Wyrzyka Polski Lord, z dużym wyczuciem przeprowadzony przez dżokeja Michala Abika.

Polski Lord (4), wygrywa Nagrodę Pink Pearla.  Przy bandzie Cape Ducato (3). Drugi był finiszujący od pola, niewidoczny na zdjęciu Kokshe

Polski Lord, jedyny koń polskiej hodowli (JC Concept J. Cukrowski Sp. Komandytowa) w pięciokonnej stawce, miał czwarte notowania, ponieważ wcześniej przegrał dwukrotnie z Kokshe i raz z Cape Ducato. Tym razem po biegu rozegranym solidnym, równym tempem, okazał się od nich lepszy. Z Kokshe i Cape Ducato walczył do końca Arkano, natomiast niosący 4 kg więcej od rywali Emiliano Zapata, jak ruszył, tak przybiegł ostatni, ale stracił do zwycięzcy tylko około 3,5 dł.

Właścicielem Polskiego Lorda jest Margot FHU.

Dosiadający Cape Ducato Aleksander Kabardov złożył protest przeciwko Michalowi Abikowi, że ten zajechał drogę na ok. 400 m drogę jego koniowi, przez co musiał  on go wstrzymać i zmienić tor jazdy. Komisja Techniczna protest ten oddaliła. Jej zdaniem, zmiana toru jazdy przez Polskiego Lorda nie miała wpływu na sposób finiszowania Cape Ducato, a tym samym na kolejność koni na celowniku.

Nagroda Pink Pearla – (kat. B)

1. Polski Lord dż. M.Abík (56.0) nr  4
2. Kokshe (IRE) dż. W.Szymczuk (56.5) 5
3. Cape Ducato (IRE) dż. A.Kabardov (56.0) 3
4. Arkano (IRE) dż. A.Turgaev (56.0) 2
5. Emiliano Zapata (GB) dż. S.Mazur (60.0) 1

1880 m: 1’51,0”(20,6-30,1-29,8-30,5)

Nagroda Pink Pearla – dekoracja

Temperatura: 29.0°C, pogodnie
Styl wysyłany
Odległości: 1 1/2 – szyja – 1/2 – 1 1/4.
Stan toru: lekko elastyczny (3,0).

 

 

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I – Z miejsca do miejsca wygrała dosiadana przez Szczepana Mazura Sheblat Al Khalediah. Na prostej na drugie miejsce wysunęła się Almiza, z którą próbowała walczyć w koncówce Fiktas de Bozouls, ale nie dała rady. Czwarta była Amifa.

Trenowana przez Bartosza Głowackiego francuskiej hodowli zwyciężczyni jest własnością Polska AKF Sp. z o.o.

Czas gonitwy na 1800 m dobry: 2’05,5”(22,8-34,3-33,4-35,0). odległości na mecie: 2 1/2 – 1/2 – 2 1/2 – 1/2 – 7 – 6.

Lady Laila (10) oddała skuteczny finisz. Przy bandzie Isolin (1)

II – Poprowadził Isolin, który na prostej dzielnie poczynał sobie przy bandzie. Dopiero na ostatnich 200 metrach wyprzedziła go energicznie finiszująca pod Victorem Popovem faworytka Lady Laila i wygrała o 1,25 dł. Trzeci o 0,5 dł. był Jack The Wolf, a czwarta Izakaya z Wrocławia.

Irlandzkiej hodowli Lady Laila, własności Dozbud 2 Sp. z o.o., jest trenowana przez Janusza Kozłowskiego.

III– Poprowadziła Natanielka przed High in Dancerem. Te dwa konie oddzieliły się od stawki. Po wyjściu na prostą dosiadany przez Antona Turgaeva ogier wyprzedził klacz i wygrał łatwo o 4,5 dł. Drugie miejsce Natanielka osiągnęła z przewagą 8 długości nad Night Tornado, który dopiero na ostatnich metrach doścignął i pokonał o 0,5 dł. Setkę.

Irlandzkiej hodowli High in Dancer, własności Uni-Res Sp. z o.o., jest trenowany przez Macieja Jodłowskiego.

IV – Na prostą wyprowadził Oman, ale szybko został wyprzedzony przez Velt Terska i Indiankę. Polem rozpoczął zwycięski finisz dosiadany przez Cornelię Fraisl faworyt Purhib, a przy bandzie pewnie na drugie miejsce wysunął się Wielki Aleksander. Velt Tersk był trzeci, a Indianka czwarta. Odległości na mecie: 1 – 2 1/2 – 1/2 – 2 1/2 – 3/4 – 5 – 6 – 1/2.

Wyhodowanego przez Magdalenę Gromalę Purhiba, własności Polskiego Klubu Wiejskiego Sp. z o.o., trenuje Michał Romanowski.

Party Animal (9) i Dystans (6) walczyły do samego celownika

VI – Najpierw prowadził Dystans, ale szybko na czoło wyszedł dosiadany przez S. Mazura Party Animal i wysyłany utrzymał w celowniku przewagę szyi nad atakującym go przez całą prostą rywalem. Trzeci był Gared, a czwarta Trojka. Czas gonitwy na 1600 m: 1’39,1”(7,6-30,0-29,8-31,7). Odległości na mecie: szyja – 2 1/2 – 1 1/2 – 2 1/2 – 1 1/2 – 1 3/4 – 1/2 – szyja – 1/2 – 12 – 1 3/4.

Niemieckiej hodowli Party Animala, własności Stajni Niespodzianka, trenuje Krzysztof Ziemiański.

VII – Po wyjściu na prostą prowadzenie objął debiutujący Sahib, ale tuż przed metą został pokonany o 0,5 dł. przez Alnnajma z S. Mazurem w siodle. Trzeci ze stratą 2,5 dł. był Ninja, do którego czwarty Zelant stracił 3 dł.

Trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego Alnnajm został wyhodowany przez Zbigniewa Górskiego i jest jego własnością.

Dosiadająca  debiutującgo Domitza (nr 9) Joanna Grzybowska  wywalczyła swoje 25. zwycięstwo po zacietej walce ze Szczepanem Mazurem

VIII – Prowadzącego Carlito w połowie prostej zaatakował dosiadany przez Joannę Grzybowską, debiutujący Domitz. Zacięta walka trwała do samego celownika. Ostatecznie debiutant wygrał o krótki łeb. Trzeci ze stratą 6 dł. był Soufle Vent, a czwarty War Command.

Było to 25 zwycięstwo Joanny Grzybowskiej. Tym samym uzyskała ona stopień praktykanta dżokejskiego. Serdecznie gratulujemy!

Wyhodowany przez SK Widzów – A. Tyszko Domitz jest własnością żony trenera Macieja Jodłowskiego, Moniki Metzy- Jodłowskiej.

IX – Łatwo z miejsca do miejsca wygrał dosiadany przez Sanzhara Abaeva Percy. Drugi ze stratą, 3 dł. był Król Dżungli, który wyprzedził trzecią Sea of Fire o 2 dł., a czwarty osiągnął metę Pilecki.

Wyhodowanego przez Andrzeja Zielińskiego Percy’ego, własności Polskiego Klubu Wiejskiego Sp z o.o., trenuje Małgorzata Łojek.

W przyszłą sobotę wyścigów nie będzie, gdyż już wcześniej została zaplanowana impreza muzyczna. Zapraszamy w niedzielę na Dzień Arabski. W programie 11 gonitw, w tym Nagroda Europy dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń