Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Nagroda Golejewka. Height of Beauty jest jak wino

19 maja 2019

Pierwsze spotkanie najlepszych starszych folblutów przyniosło nieoczekiwane rozstrzygnięcie. O zwycięstwo w biegu o Nagrodę Golejewka (kat. B, 2000 m) miały walczyć czteroletnie ogiery, Fabulous Las Vegas i Xawery, tymczasem zaciętą walkę na finiszu stoczyły dwie klacze, 7-letnia Height of Beauty i trzy lata od niej młodsza Akademia.

Height of Beauty (od lewej) w walce z Akademią

Jeszcze w połowie ostatniej prostej z przewagą prowadził galopujący najbliżej bandy Xawery, który nagle stanął w pień. Z łatwością minęły go finiszujące najbliżej publiczności Akademia pod Reznikovem i dosiadana przez Lukáška Height of Beauty, a potem kolejne konie. Akademia dzielnie się broniła przed mocno wysyłaną Height of Beauty i uległa o pół długości dopiero w samym celowniku. Trzeci był najmocniej faworyzowany Fabulous Las Vegas, a czwarty Cape Ducato.

Było to drugie zwycięstwo trenowanej przez Emila Zaharieva Height of Beauty w gonitwie pozagrupowej na Służewcu. W ubiegłym roku jesienią wygrała Nagrodę Sac-a-Papier (3200 m). Wcześniej była trzecia w Golejewka i Widzowa, druga w gonitwie o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego i w St. Leger oraz czwarta w Wielkiej Warszawskiej. Właścicielem tej dzielnej klaczy, która ponadto ma w swym bogatym dorobku dwa zwycięstwa w biegu o Nagrodę Konstelacji (kat. A, 2400 m) we Wrocławiu (w 2016 i 2017 r.) jest firma BHT Animal Trade Sp. z o.o., należąca do Zygmunta Sobolewskiego.

Dekoracja Height of Beauty  

Nagroda Golejewka

1. Height of Beauty (GB) dż. T.Lukášek (61.0) nr. 5
2. Akademia (FR) dż. A.Reznikov (58.0) 7
3. Fabulous Las Vegas (FR) dż. S.Mazur (61.0) 1
4. Cape Ducato (IRE) pr.dż. D.Pantchev (60.0)
5. Rain and Sun (FR) dż. A.Turgaev (59.0) 8
6. Ines d’Ecosse (FR) k .dż. I.Wójcik (58.0) 2
7. Exciter (GB) dż. M.Srnec (60.0) 6
8. Xawery (FR) dż. M.Abík (61.0) 3

2000 m: 2’12.4”(35,4-33,3-32,0-31,7)

Temperatura: 20.0°C, pogodnie.

Styl: silnie wysyłany.

Odległości: 1/2 – 3 – 5 – 1 1/4 – 10 – 3 – 7.

Stan toru: elastyczny (4,0).

Salasaman pokazał zadatki klasy

Salasaman łatwo wygrywa Nagrodę Irandy

Do biegu o Nagrodę Irandy (I gr. 2000 m) zgłaszane są zazwyczaj trzylatki przygotowywane do Derby. Tak było i tym razem. W stawce ośmiu koni derbowy zapis ma pięć. Zadatki klasy pokazał Salasaman, najlepszy obecnie trzylatek trenera Adama Wyrzyka, dosiadany przez jego córkę Joannę. Podyktowała ona surowe warunki w dystansie i na prostej już tylko kontrolowała wyścig. Pewnie drugie miejsce zajął dosiadany przez Lukáška Grossier, a w walce o trzecią lokatę biegnąca z ulgę wagi Nemezis pokonała Noble Eagle. Piąta była Yamas Szumawa, która ruszyła z niewielkim opóźnieniem.

Francuskiej hodowli Salasman jest własnością BMS Group S. Pegza.

Nagroda Irandy

2000 m: 2’12.0”(34,6-33,2-32,8-31,4)

Styl: łatwo.

Odległości: 3 1/2 – 2 – 1 – 13 – 1 3/4 – 5 1/2 – 3 1/2.

Popisowy bieg Salama Al Khalediah

Salam Al Khalediah podczas dekoracji

W podobny sposób, jak Salasaman, wygrał Nagrodę Bandosa dla 4 l. i st. arabów (kat. B, 2200 m) trenowany przez Macieja Kacprzyka Salam Al Khalediah, którego dosiadał nie kto inny, tylko mistrz  Lukášek. Uzyskał on na prostej dużą przewagę. Początkowo na drugiej pozycji biegł Bandolero, ale tuż przed celownikiem został wyprzedzony przez Sahma Al Khalediah. Czwarty był Jouri Al Kharrat.

Francuskiej hodowli Salam Al Khalediah jest własnością Polska AKF Sp. z o.o.

Nagroda Bandosa

2200 m: 2’37.6”(15,8-34,8-35,9-35,4-35,7).

Styl: łatwo.

Odległości: 4 1/2 – 1 1/4 – 1 1/2 – 8 – 4.

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I: W biegu dla debiutujacych arabów zaraz po starcie z faworyta Baryscha AS spadł jeździec. Po wyjściu na prostą najlepiej radziła sobie Eladora JR. Od bandy mocno ją naciskał dosiadany przez Martina Srneca Wadi Ell, który ostatecznie był pierwszy o 0,75 dł. Na trzecim miejscu ukończyła wyścig Fanta Cruz, a czwarty był Wawer. Barysch AS został uznany za pozostawionego na starcie.

Wyhodowanego przez G. Miszkiela Wadi Ella przygotowuje do wyścigów w SK Nad Czarną Hańczą jego właściciel Paweł Wasilewski, wedle planów treningowych Wojciecha Olkowskiego.

II: W terminie dodatkowym został wycofany El Nancy. W dystansie prowadziła Silver Grey (56,5) przed Isolinem (56). Przy wyjściu na prostą na największe koło wypadł dosiadany przez Michala Abika Be My Winner (54,5). Przy bandzie uciekała Silver Grey, a polem rozpoczął  finisz Black Sail (59,5), którego w końcówce zaatakował mocno wysyłany Be My Winner  i wygrał o nos. Trzecia o 3,75 dł. była Silver Grey, lepsza od czwartego Isolina o 0,75 dł.

Wyhodowanego przez S. Gruszkę i M. Białego By My Winnera trenuje Adam Wyrzyk. Ogier jest własnością M. Białego i M. Kobusa.

San Escobar (5) mija na prostej Dakarda

VI: Na prostą wyprowadził przy bandzie Dekret (57). Polem nieoczekiwanie dobrze poczynał sobie 11-letni Dakard (58), ale nie był w stanie odprzeć ataku dosiadanego przez Szczepana Mazura San Escobara (59), który wygrywał łatwo o 5 dł. Trzeci był Monte Luppo (59,5), a czwarty Dekret.

Francuskiej hodowli San Escobar, własności Marianny Surtel, jest trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego.

VII: Dzielnie na prostej bronił się Peleng (62,5), którego zdołał wyprzedzić tylko łatwo (o 5 dł.) dosiadany przez Konrada Mazura Amani (57,5). Na trzecie miejsce finiszowała ostatnia na początku prostej Alkora (54,5), a czwarty był Khayyam (60,5).

Hodowcą i właścicielem Amaniego, trenowanego przez Macieja Kacprzyka, jest Zbigniew Górski.

VIII: Zgodnie z oczekiwaniami żadnego problemu z odniesieniem zwycięstwa nie miał dosiadany przez Aleksandra Reznikova Alladyn. Odjechał on rywalom na prostej. Tuż przed celownikiem Athea wyprzedziła dyktującego tempo w dystansie Fesala du Vallois. Czwarty był Wadi Kahil.

Wyhodowanego przez B.M Tomaszewskiego Alladyna trenuje Andrzej Laskowski, który jest też wspówłaścicielem derbisty z 2015 roku razem Mariolą i Pawłem Włostowskimi oraz Leszkiem Kowalem.

Za tydzień pierwsze klasyki na 1600 m: Wiosenna i Rulera. Dodatkową atrakcją będzie w sobotę typowanie septymy (gon. I-VII), bowiem nikt trafił siedmiu zwycięzców z rzędu ani w sobotę, ani w niedzielę.

Info