MENU

Aktualności: - wszystkie:

Klątwa drugich miejsc odbiła się na wyniku

– Siódme miejsce w czempionacie trenerskim (27 zwycięstw) to trochę słabszy wynik niż w poprzednich latach – ocenia trener Michał Borkowski z Wrocławia, który od kilku lat wystawia regularnie swe konie do gonitw na Służewcu.

– Złożyło się na to kilka czynników – po pierwsze mniejsza liczba startów niż w poprzednich latach, ale też dużo drugich miejsc. Gdyby część z tych 35 drugich lokat zamienić na pierwsze, walczylibyśmy o podium. Przykładowo, Pipasol, Largo Forte i Spasski aż czterokrotnie finiszowały jako drugie, przy czym ogierom nie udało się zwyciężyć.

W tym roku w stajni Michała Borkowskiego wyróżniła się Anood Al Khalediah

Można powiedzieć, że rok zaczął się dla mnie naprawdę dobrze, choć niedosyt pozostaje, bo przecież Fazza Al Khalediah był najpierw drugi w Arabii Saudyjskiej, a następnie drugi w wielkim wyścigu Dubai Kahayla Classic. Ten wynik to ogromny sukces, jednak było tak blisko niewiarygodnego zwycięstwa! Ledwie o nos przegrał on w słupie. Niestety, dalsze plany na ten sezon wobec Fazzy zostały przerwane z powodu kontuzji. Obecnie powoli wraca do treningów (jeszcze przebywa w Niemczech), ale trudno snuć jeszcze konkretne plany startowe. Wszyscy chcielibyśmy, aby mógł jeszcze raz podjąć wyzwanie w Dubai Kahayla Classic.

Warto dodać, że w trakcie sezonu blisko druga w Szwecji była też Anood Al Khalediah. To właśnie ona okazała się moim numerem jeden na polskich torach, choć stanęła tu na starcie tylko dwukrotnie. Wygrała bieg II grupy, a następnie prestiżowy Al Khalediah Poland Cup (kat. A, 1600 m) podczas Dnia Arabskiego. We wrześniu była siódma w mocnym biegu we Francji, a za półtora tygodnia stanie na starcie gonitwy w Pizie. Później zobaczymy, wiem jednak, że ma zostać w treningu na przyszły sezon.

Z grona starszych foblutów gonitwy I grupy wygrały Ragane (Villarsa), pokonując bardzo dobre konie: Rain and Sun, Un Beso i The Kidda Bobby B, oraz Harlem (Pawimenta) w silnej stawce sprinterów.

Trener był zadowolony z ostatniego występu El Pago Pago (3), w którym zajął drugie miejsce

Nawet nieźle zapowiada się przyszły rocznik derbowy. Wiążę pewne nadzieje z El Pago Pago, chociaż nie odniósł zwycięstwa. Podobał mi się w ostatnim starcie, myślę że fajnie się rozwinie. Ładne zwycięstwo w drugim występie odniósł Noble Prince – powinien być bardzo dobrym koniem. Nie przekreślam też Ministra Wojny, który krótko przegrał pozagrupowy wyścig o Nagrodę Intensa z niezłym Sewerusem.

Liczba koni w stajni będzie prawdopodobnie zbliżona do tegorocznej (40-45), razem z ok. 10 dwulatkami, w tym czterema zagranicznymi. Wzmocnieniem mogą być araby własności Polska AKF – trzy młode i kilka starszych. Rozpoczynają one dopiero trening wyścigowy, ale to nie musi przeszkodzić im w rozwinięciu skrzydeł, przecież najlepszy obecnie, obok Fazzy, arab w Polsce Salam Al Khalediah także rozpoczynał karierę w wieku 5 lat – zakończył Michał Borkowski.

Zanotował Piechur

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń