MENU

Aktualności: - wszystkie:

Iwna pod znakiem „Night”

Najważniejszy przedderbowy sprawdzian, gonitwę o Nagrodę Iwna, wygrał Night Thunder pod Szczepanem Mazurem. To oznacza, że wśród najmocniej liczonych w Derby koni aż dwa będzie miał trener Adam Wyrzyk. Sensację w rywalizacji arabów o Nagrodę El Paso sprawił Cesio, eliminujący tym samym wszystkich, którzy liczyli jeszcze na trafienie któregoś z najpopularniejszych zakładów: septymy, kwinty lub tripli ekspertów.

Bardzo mocna obsada biegu o Nagrodę Iwna gwarantowała wielkie emocje. W roli faworyta startował triumfator biegu o Nagrodę Rulera – Timemaster, chociaż jego trener zapowiadał, że ten bieg sam w sobie nie jest celem. Zgodnie z przewidywaniami warunki narzuciły konie ze stajni Adama Wyrzyka. Zapisany jako lider Proletarius zaczął bardzo ostro, pokonując początkowe 1200 m w 1’13,4”. Za nim podążał reprezentujący te same barwy Hipop de Loire, a peleton prowadził El Pago Pago. Trzeci koń wystawiany przez czempiona trenerów, najmocniej liczony ze względu na dosiad Szczepana Mazura, Night Thunder, tym razem galopował schowany. Proletarius miał dość już na zakręcie. Pierwszy zaatakował Hipop de Loire, a przy nim pojawił się Night Tornado. Przez chwilę między nimi galopował Timemaster, a polem rozpędzały się Night Thunder i Sewerus. Timemaster niespodziewanie nie potrafił włączyć się do rozgrywki, tymczasem Night Thunder objął prowadzenie. Wydawało się, że jeszcze powiększy przewagę nad przeciwnikami, ale w końcówce galopował w podobnym tempie do rywali, mając jednak zapewniony sukces. Tymczasem Night Tornado i Sewerus zaatakowały Hipopa i tuż przed metą go pokonały. 2,5 dł. za nimi przybiegł Timemaster, kolejne 2 stracił Gran Emperor, natomiast Don Zou odpadł, podobnie jak El Pago Pago i Proletarius, który jednak spełnił swoje zadanie.

Irlandzkiej hodowli Night Thunder jest własnością A. Prytulczyk. W ten sposób trener Adam Wyrzyk świecił sukces w obu najważniejszych przedderbowych testach. Wydaje się jednak, że bitą faworytką Derby będzie triumfatorka biegów o Nagrody Strzegomia, Wiosenną i Soliny – niepokonana Inter Royal Lady. Będzie to dla niej najtrudniejszy test w dotychczasowej karierze. Gdyby jednak klacz nie dała rady, to trenerski czempion ma przynajmniej dwa ogiery, które Derby mogą rozgrywać – Night Thundera i Hipopa de Loire (dzisiaj mogło go zbyt wiele kosztować podążanie bezpośrednio za liderem).

Wydaje się, że głównymi konkurentami koni Wyrzyka w biegu o błękitną wstęgę będą te wystawiane przez Krzysztofa Ziemiańskiego. Dzisiaj, dość ulgowo przeprowadzone, nie straciły wiele. Night Tornado pokazał, że wraz z wydłużeniem dystansu zyskuje, a Timemaster z pewnością może wypaść zdecydowanie lepiej. Dystansowy test zaliczył i nie został zbytnio „wymęczony” przez jeźdźca. Kapitalny wyścig zrobił polski Sewerus, wyrastający na numer jeden pośród koni polskiej hodowli i aspirujący, sądząc po dzisiejszym występie, do walki o czołowe miejsce w Derby. Niewiele stracił Gran Emperor, ale galopował bez błysku, co sugeruje, że średnio poradził sobie z dystansem. Kompletnie zawiódł Don Zou.

Do wielkiej niespodzianki doszło w handikapowym wyścigu o Nagrodę El Paso dla 4-letnich i starszych arabów. Roli faworytki nie sprostała Awrad Al Khalediah, która w bardzo mocnym wyścigu nie potrafiła skutecznie finiszować. Fenomenalnie na prostej galopował za to dosiadany przez Aleksandra Reznikova Cesio. Ogier na finiszu z łatwością poradził sobie z usiłującym uciekać środkiem toru Guarfem de Bozouls. Trzeci był niosący najwyższą wagę w polu Mohacz, a dopiero czwarta faworytka. To nie pierwsza w tym roku niespodzianka ze strony konia trenowanego przez Pawła Talarka. W ostatnich tygodni jego podopieczni imponują formą. Jego zwycięstwo sprawiło, że żaden z graczy nie wytypował poprawnie ani septymy, ani kwinty, ani tripli ekspertów.

Niespodzianki miały miejsce bowiem także w innych gonitwach: pierwszej (nieoczekiwana wygrana nieliczonego Hazima Al Khalediah) i czwartej (Emperrato). Po dyskwalifikacji w ostatnim biegu kłusaka Ephrem de Guepre, zwycięzcą sensacyjnie został Diopsyd Izabelli.

W pierwszym wyścigu dla dwulatków w imponującym stylu pod Antonem Turgaevem wygrał Power Barbarian ze stajni Macieja Jodłowskiego. Wygrana o 12 długości sprawia, że ogierek będzie pierwszym kandydatem do sukcesów w głównych wyścigach dla dwulatków, chociaż z taką oceną trzeba się wstrzymać do kolejnych gonitw dla młodych folblutów.

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń