Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Inter Royal Lady nadal bezkonkurencyjna. Salasaman lepszy od The Kida Bobby’ego B

19 października 2019

W dwóch biegach pozagrupowych rozegranych w sobotę zwycięstwa odniosły konie ze stajni Adama Wyrzyka, dosiadane przez jego córkę Joannę. Nagrodę Efforty (kat. A, 1400 m) dla dwuletnich klaczy bardzo łatwo wygrała bezkonkurencyjna w roczniku dwulatków Inter Royal Lady. Było to już szóste jej zwycięstwo z rzędu. Natomiast na najdłuższym dystansie płaskim dla 3 l. i starszych folblutów, gonitwie o Nagrodę Sac-à-Papier (kat. B, 3200 m), najlepszy okazał się Salasaman, który szybko odrodził się po dotkliwej porażce w Wielkiej Warszawskiej, którą ukończył na przedostatniej pozycji.

Inter Royal Lady po raz szósty wygrała jak chciała

W biegu o Nagrodę Efforty mocne tempo podyktowała I Belive in Angeles z Wrocławia. Nie była ona jednak w stanie odprzeć ataku stuprocentowej faworytki Inter Royal Lady, która wygrywała pod Joanną Wyrzykówną bardzo łatwo o 6 długości. Drugie miejsce wrocławskiej klaczy również było niezagrożone. Pokonała finiszującą na trzecie miejsce Raquel Fire także o 6 dł.

Po lewej przewodniczący PZHKPKA Paweł Gocłowski

Irlandzkiej hodowli Inter Royal Lady jest własnością BMS Group S. Pegza. Bieg odbywał się pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej. Przewodniczący tej organizacji Paweł Gocłowski udekorował na padoku zwycięską klacz i wręczył trofea właścicielowi, trenerowi oraz młodej amazonce.

Nagroda Efforty – L (kat. A)

1: Inter Royal Lady (IRE) k.dż. J.Wyrzyk (57.0) 3
2: I Belive in Angels pr.dż. S.Abaev (57.0) 1
3: Raquel Fire (IRE) dż. A.Turgaev (57.0) 5
4: Sunmoonstar (IRE) dż. M.Abík (57.0) 4
5: Jam Milorda dż. K.Grzybowski (57.0) 2
6: Decidela pr.dż. K.Mazur (57.0) 6

1400 m: 1’24,4”(25,0-29,5-29,9).
Temperatura: 17.0°C, pogodnie.
Styl: bardzo łatwo.
Odległości: 6 – 6 – 1 – 1 1/2 – 3.
Stan toru: lekko elastyczny (3,0).

Cała stajnia Wyrzyka

Trzy tygodnie po dotkliwej porażce w Wielkiej Warszawskiej, odrodził się niczym Feniks z popiołów czwarty w Derby i trzeci w St. Leger Salasaman. Tym razem, przy wolnym tempie w dystansie dyktowanym przez Ragane, był on prowadzony w środku stawki i dopiero podczas szybkiej końcówki wystrzelił jak z procy. Uzyskał błyskawicznie kilka długości przewagi i niezagrożony zdążał do mety. Tymczasem uważany przez wielu za faworyta drugi koń ze stajni Wyrzyka The Kid Bobby B musiał się trochę wysilić, żeby w walce o drugie miejsce wyprzedzić mało liczonego w tym towarzystwie Sweet City.

Francuskiej hodowli Salasaman jest własnością BMS Group S. Pegza.

Radość Joanny Wyrzk wygrywającej na Salasamanie

Nagroda Sac-à-Papier – (kat. B)

1. Salasaman (FR) k.dż. J.Wyrzyk (55.0) 6
2. The Kid Bobby B (GB) dż. M.Abík (57.0) 3
3. Sweet City (FR) dż. M.Srnec (57.0) 2
4. Un Beso (FR) dż. K.Grzybowski (55.0) 8
5. Ragane (IRE) pr.dż. J.Grzybowska (55.0) 4
6. Bertrimont (FR) pr.dż. S.Abaev (54.0) 1
7. Enzo st.u. A.Gil (53.0) 5
Zwolniona z dyspozycji startera: Time of Glory, dż. N.Hendzel (55.0) 7
3200 m: 3’31,1”(15,5-33,8-35,6-33,2-31,8-30,3-30,9).
Sty: bardzo łatwo.
Odległości: 4 1/2 – 1 1/2 – 1 3/4 – 3 1/2 – 10 – 4 1/2.

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I: Derby Kłusaków. W dystansie prowadził Fugitif Davo, a na drugiej pozycji kłusowała Fleur des Sables. Faworyzowany Fulham wcześnie zagalopował, na prostej zrobił to jeszcze raz i został ostatecznie zdyskwalifikowany. Tymczasem po wyjściu na prostą prowadzącego Fugitifa Davo wyprzedziła kierowana przez V. Finchuka Fleur des Sables i odniosła pewne zwycięstwo. Na drugie miejsce finiszowała Fatale du Boulay, a trzecie miejsce utrzymał Fugitif Davo.

Derbistkę Fleur des Sables trenuje J. Misiek, który jest także jej właścicielem.

Fleur des Sables i V. Finchuk

III: Gonitwa uczniowska. Z miejsca do miejsca wygrał faworyt Esid In Zamour, dosiadany przez Martynę Sommer, dla której była to dziesiąta wygrana w karierze. Tym samym osiagnęła ona stopień starszego ucznia i będzie już mogła jeździć z batem. Młodej amazonce serdecznie gratulujemy!

Martyna Sommer wygrała 10. gonitwę i jest już starszym uczniem

Na drugie miejsce finiszował Sidal pod Dominiką Stępniak, a trzecie miejsce zajął Niard Tersk, dosiadany przez Magdalenę Wyrzyk, bratanicę trenera z Podbieli.

Esid In Zamour, hodowli FPH „Giewont” Sp. z o.o. oraz własności RMO Sp. z o.o., jest trenowany przez Macieja Janikowskiego.

IV: Poprowadził Candy Rider, którego dopiero w celowniku wyprzedził o nos silnie wysyłany przez Sanzhara Abaeva Noble Prince, podopieczny trenera Michała Borkowskiego. Trzecia ze stratą 6 dł była Alva, a czwarty o szyję Silver Rock.

Wyhodowany przez Kishore Mirpuriego Noble Prince jest jego współwłasnością razem z trenerem M. Borkowskim.

Noble Prince (6) ostatecznie  wyprzedził Candy Rivera w celowniku o łeb

VI: Z miejsca do miejsca łatwo wygrała (po raz trzeci z rzędu) prowadząca w dystansie z przewagą, dosiadana przez Karolinę Kamińską Biddy Brady. Za nią biegła, również z przewagą nad peletonem, Brave Joanna i także pewnie obroniła drugą pozycję przed ścigającą ją w końcówce mocną faworytką Imsexyandiknowit. Czwarty przygalopował Invincible Gunner.

Amerykańskiej hodowli Biddy Brady, własności J. Kostera-Cybescurity, K. Kamińskiej, M. Kostery, S. Skowrońskiej-Kostery i UAB Żargis Startas, jest trenowana przez Wiaczesława Szymczuka.

VII: Walkę o zwycięstwo stoczyły faworyzowane konie Dakar i Pipasol. Lepszy o łeb okazał się dosiadany przez Antona Turgaeva ogier. Cztery długości za tą parą finiszowała Kenyatta, która o 0,75 dł. wyprzedziła wyżej notowanego Baahy’ego.

Wyhodowanego przez braci Andrzeja i Ryszarda Zielińskich Dakara, własności Polskiego Klubu Wiejskiego, trenuje Małgorzata Łojek.

VIII: W terminie dodatkowym została wycofana Grease de Bozouls. Prowadziła w dystansie Malajka JR, która na prostej odpadła. Bardzo łatwo wygrywała pod Michalem Abikiem faworytka Tiffany. Wyprzedziła ona  o 6 dł. Siruellę, a ta o 8 dł. Mighty.

Wyhodowaną przez Leszka Kowala Tiffany trenuje Andrzej Laskowski, który jest także współwłaścicielem klaczy razem z żoną Magdą i córką Patrycją.

IX: Solidne tempo podyktował Bahaar Al Khalediah, za którym podążał Ouzbeks du Panjshir. Na prostej oba te wałachy zamieniły się miejscami. Bardzo łatwe zwycięstwo odniósł dosiadany przez uczennicę Dominikę Stępniak 9-letni weteran, który pokonał młodszego o 5 lat rywala o 5 dł. Jako trzecia ze stratą 2,5 długości finiszowała Top Medina, do której faworyzowany Purhib stracił 2 dł.

Francuskiej hodowli Ouzbeks du Panjshir, własności Polskiego Klubu Wiejskiego, jest trenowany przez Michała Romanowskiego.

Info