MENU

Aktualności: - wszystkie:

Emiliano Zapata jednym z odkryć sezonu

– Cztery zwycięstwa w gonitwach pozagrupowych osłodziły mi tak dalece miniony sezon, że gotów jestem go uznać za udany – mówi trener Emil Zahariev. – Najwięcej radości dostarczyły całej załodze naszej stajni starty mojego imiennika Emiliano Zapaty, który sprawił dwie duże niespodzianki, wygrywając prestiżowe nagrody kategorii A: Rulera i Mosznej.

– Jego sukcesy fetowałem również jako wspólnik Stajni Koń dla Każdego, w której udziały mają także K. Dmowska, Jacek Kałużny, Tomasz Śpiewankiewicz i Filip Krupa. Zarobił on dla naszej piątki 75 600 zł.

Trener Emil Zahariev wraz z Antonem Turgaevem po zwycięstwie Emiliano Zapaty w biegu o Nagrodę Rulera

Nie zawiodła siedmioletnia weteranka Height of Beauty, własności BHT Animal Trade. Wygrała pierwszy wyścig pozagrupowy w sezonie, Nagrodę Golejewka (kat. B), pozostawiając w pokonanym polu Akademię i Fabulousa Las Vegasa. Ponadto był druga w St. Leger i trzecia w biegu o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego.

Trochę poniżej oczekiwań wypadł Nikus, bo wygrał tylko Nagrodę Jaroszówki (kat. B) i był czwarty w Pink Pearla, a pozostałych gonitwach zamykał pola.

Height of Beauty (żółta czapka) zdobyła Nagrodę Golejewka po walce z Akademią (w paski)

Na przyzwoitym poziomie biegała Dame Gladys, która była trzecia w Wiosennej i Novary oraz wygrała gonitwę III gr. Nieźle spisywał się także debiutujący w wieku trzech lat Bertrimont, zwycięzca dwóch biegów III gr. Po jednym wyścigu wygrały Sypnij Groszem oraz Yamas Szumawa (we Wrocławiu).

Wszystkie wymienione wyżej konie są przygotowywane do sezonu 2020.

Niestety, nie odniósł zwycięstwa żaden z moich dwulatków. Dobrze zapowiadająca się Natanielka, wnuczka Galileo ze strony ojca, zajęła drugie miejsce w debiucie, ale potem nie wystartowała z powodu kontuzji. Już wróciła do zdrowia i mam nadzieję, że pokaże się z dobrej strony w przyszłym sezonie. Iala okazała się tylko średnia, natomiast Gec słabo rozpoczął karierę. W sumie, oprócz wymienionych, przyszłych trzylatków będę miał więcej, bo pozostał Safir, który nie biegał, a cztery dwuletnie konie otrzymałem od Millennium Stud. Jest w stajni także jeden dwulatek zakupiony we Francji.

Emiliano Zapata kapitalnie pobiegł pod Tomášem Lukáškiem podczas Jesiennej Gali

Liczniejsza niż w ubiegłym roku będzie stawka przyszłych dwulatków. Dziewięć roczniaków zostało kupionych na zagranicznych aukcjach, a dwa są polskiej hodowli.

Jeśli chodzi o araby, to w minionym sezonie wygrała dwukrotnie Sonella JR, a po razie zwyciężyły Boy Mugatin, Wadi Kahil, Kosynier i Lambada.

Jeszcze nie wiem, ile będę trenował arabów w przyszłym sezonie, bo jestem w trakcie rozmów ze Stadniną w Michałowie oraz z moimi partnerami z Bułgarii, który zakupili konie czystej krwi we Francji. Na koniec chcę podziękować za dobrą pracę załodze stajni, a szczególnie mojej partnerce Dominice Turkowskiej i Agacie Wojciechowskiej – zakończył Emil Zahariev.

Zanotował Islander

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń