MENU

Aktualności: - wszystkie:

Chłodnym okiem (9 czerwca)

Oceny szans koni na podstawie ich wcześniejszych występów oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 14.30.

I: Trudno będzie przedzielić parę mocnych faworytów, szybką klacz Phoenix oraz ogiera In Time. Być może spróbuje powalczyć z nimi Dżeser, który w pierwszym tegorocznym występie uległ In Time o 3,5 dł.

Nieźle w swym debiucie na Służewcu wypadła Djibouti (była czwarta za Dżeserem o 0,5 dł.), która tym razem pobiegnie w okularach. Nie spełniał do tej pory oczekiwań trenera Szymczuka na torze zielonym dobrze spisujący się podczas treningów Vi Verdi Caro. Kiedy i czy w ogóle na tyle odblokuje się psychicznie, by mógł ujawnić swe możliwości – trener nie podejmuje się prognozować. Na całej linii zawiódł w drugim tegorocznym występie Rebel. Trener Olkowski jednak wierzy, że był to wypadek przy pracy i tym razem wypadnie dużo lepiej. Pozostałe konie mają w swych stajniach słabsze notowania.

II: 3 l. III gr., 1800 m

Faworytem będzie zapewne Black Sail, który trzy tygodnie temu tylko o nos przegrał z Be My Winnerem, niosąc 5 kg więcej od rywala. Tym razem różnica wag między nimi jest znacząco odmienna: to Be My Winner poniesie 2 kg więcej od Black Saila. Do miejsc płatnych kandydują także San Marino, Pharell, Bad Steely Eyed i Honga. Debiutujące konie, Masai Boy i klacz Joshua’s Star, niczym szczególnym, zdaniem ich trenerów, na razie się nie wyróżniają. Lamino po raz drugi wyjdzie na tor, ale za pierwszym razem został zwolniony z dyspozycji startera.

III: 3 l. araby eksterierowe, II gr., 1600 m

Ponownie wysokie notowania będzie miał Barysch AS, który przed trzema tygodniami został uznany za pozostawionego na starcie, po tym jak po przebiegnięciu kilkunastu metrów zrzucił jeźdźca. Z koni, które już biegały, najlepsze wyniki (drugie miejsca) osiągnęły Eladora Jr oraz Ames JR. Nieźle spisały się także: Fanta Cruz (była trzecia) oraz Prometey Tersk, który zajął czwarte miejsce w otwartym wyścigu. Niewykluczone, że w czołówce może być także Dexcalibur, bo w debiucie został wyprowadzony na duże koło.

Z koni debiutujących pochodzeniem wyróżnia się wnuczka Dormane po kądzieli – Drug’s Wiktoria. Pozostałe wydają się słabsze.

IV: Memoriał Jerzego Jednaszewskiego, 3 l., I gr., 2200 m

Wyścig powinny rozgrywać Grossier i Grants Black. Będzie to także przedderbowy egzamin dla Makfire. Pozostałe wydają się słabsze.

V: Nagroda Haracza – (kat. B), 3 l. i st., 1400 m

Liczna (13 koni) i dobra obsada zapowiada duże emocje. Rola mocnego faworyta przypadnie Xaweremu, który wraca na sprintersko-milerski szlak po nieudanym występie w biegu o Nagrodę Golejewka (2000 m). Wielu zwolenników będzie miał także ubiegłoroczny zdobywca tej nagrody Umberto Caro. Oba te konie poniosą jednak po 63 kg, a kilku ich niezłych rywali: Blue Connoisseur, Spasski, Windsor Beach, Polski Lord, Calmir i Kokshe – po 56 kg. Nie bez szans są także Incepcja (59) oraz Medrock (60). Szykuje się intrygujące widowsko.

VI: Hcp III gr. dla 4 l. i st. arabów, 2000 m

I znów licznie obsadzony bieg (14 koni), tym razem dla trzeciego rzutu arabów. Wyróżniają się Sagdiana Tersk (63), Alkora (58) oraz Sorglos von Sudbaden, ale rozrzut wag jest tak duży (od 64 do 44,5), że nie można wykluczyć niespodzianek.

VII: 4 l. i st. wyłącznie III gr.

Wycofany został Indigo Ocean. Ponownie niezła łamigłówka. W stawce 13 koni z czystym sumieniem można odrzucić tylko Naosa. Mniejsze szanse mają też chyba Trojka, Arka i debiutujący Askalon. Grono faworytów stanowić będą Atman, Sileroy i Urugwajka. O płatne miejsca mogą też powalczyć Ujoor, Salinger, Sumidero i Kenyatta.

Trudna do oceny jest klacz Biddy Brady, która przed czterema tygodniami nie dała się wprowadzić do maszyny startowej i została wycofana. Po tym incydencie właściciele przenieśli ją z wrocławskiej stajni Michała Borkowskiego do stajni Wiaczesława Szymczuka na Służewcu. Popularny „Wiesiek” twierdzi, że jeśli klacz ruszy razem z końmi, to „powinno być dobrze”, bo na treningach galopuje bardzo obiecująco.

VIII: 4 l. i st. araby, II gr., 1600 m

Wyścig powinny rozgrywać Fikats de Bozouls, Special ‚OA’ i Lazom Al Khalediah. Pozostałe im raczej trochę ustępują.

IX: 4 l. i st., III gr.1600 m

Jest bardzo prawdopodobne, że o pierwsze trzy miejsca walczyć będą Dark King, Modraszek i Novitor. Kwestia dwóch pozostałych płatnych lokat wydaje się otwarta.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń