MENU

Aktualności - wszystkie

Chłodnym okiem (13 sierpnia)

Oceny koni na podstawie wcześniejszych osiągnięć oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 14.30.

I: Nagroda Peptona. 3 l. eksterierowe I gr., 20000 m

Wycofany został Bigar. Faworytem będzie janowski Pio, ale El Pais też ma dobre notowania. Z pozostałych Echa Wadi, Febrista i Grand Amour wydają się lepsze od trzeciego janowskiego ogiera Pirro.

II: Gonitwa Uczniowska. 4 l. i st. araby wył. III gr., 1800 m. Koni dosiadają wyłącznie uczniowie i starsi uczniowie.

Dwa niezłe konie wystawia trener Krzysztof Ziemiański. Matar co prawda nie zaistniał w Derby, ale wcześniej był drugi i trzeci. Takie same wyniki osiągnęła Awita, która ostatnio pokonała m.in. rutynowane ogiery: Ouzbeksa du Panjshira i Etorio. Powalczyć z nimi powinien francuskiej hodowli Sunny Amber KRF. Zagadkowe są Peon (nie biegał od 7 maja) oraz Om Daksha (ostatni występ 28 maja), która została w czerwcu przeniesiona przez właściciela ze Służewca do stajni Kamili Urbańczyk w miejscowości Jaźwie (60 km od Warszawy). Przypomnijmy, że przed dwoma laty podobna zmiana, dotycząca siostry Om Dakshy, Om Darshaany, zaowocowała bardzo dobrymi wynikami, z których najważniejszym było zwycięstwo w Oaks. Czy zmiana otoczenia, warunków oraz metod treningu przyniosły i tym razem pozytywne skutki powinien pokazać już ten występ.
Rola outsidera przypadnie Chaco.

III: Nagroda Próbna. 2 l. klacze krajowej hodowli (PSB), które nie biegały, 1200 m

Wycofana została Ines d’Ecosse. Dobre notowania w stajni ma Pirla, jako niezłe ocenia są także Domisana, Jam Julietta (należy do tego samego właściciela, co Pirla) i Muza Degasa. Nuweliya i Tartaria, to zdaniem trenerów klacze przyszłościowe.

IV: Hcp. IV gr., 4 l. i st., 1400 m

Słaba stawka. Duża ulga wagi może nie pomóc Dollarowi Boyowi (46 kg) i Peregrino (52), natomiast Sobol (54,5) wydaje się mieć szanse na dobre miejsce. Wysokie wagi nie ułatwią zadania Szapiro (64) i Kareninie (63), ale Guerra (58) i Dekret (59,5) na papierze wcale nie są od nich lepsze. Wynik tego spotkania słabeuszy może być niespodziewany.

V: 3 l. klacze III gr., 1200 m

Walkę o czołowe miejsca powinny stoczyć Akiria, Stella i Makeitorbreakit. Z pozostałych nieco wyróżniają się Bruschetta i Da Llana.

VI: 2 l, II gr., 1000 m

Meeting Life ma za sobą dobry debiut i będzie zapewne faworytem. Głównymi jego rywalami wydają się konie debiutujące: francuski Xawery oraz irlandzka Fastwayout. Pozostałe są raczej słabsze, ale niewykluczone, że mające za sobą już po dwa starty Dżarada i Król Dżungli powalczą o 3-4 miejsce.

VII: 3 l. araby eksterierowe II gr., 1600 m

W licznej stawce trudno wskazać faworytów. Najlepsze rodowody wyścigowe mają konie debiutujące, klacz Dżanan oraz ogier Midnight. Również debiutująca Plivia, oceniana jako średnia, należy do dobrej stajni trenera Wasyutova. Zagadkowe są dwa debiuty przygotowywane przez trenera Zalewskiego, Arcus JR oraz Echo Bey Ellora JR.
Z tych koni, które już biegały, poprawy można się spodziewać po Woju, Elmari, Damie Kahili i Washillesie. Słabsze wydają się Tempra, Penerella i Wildona.

VIII: 3 l. i st. II gr., 1300 m

W roli faworyta wystąpi Nikus. Z szansami pobiegną także: lepszy na miękkim torze Party Animal, Gared i Dystans. Trochę słabsze wydają się Subiectum, Promenada oraz Dunayka.

IX: 3 l., III gr, 2000 m

Wycofane zostały Tudemon i Rose Knot. Trzech uczestników Derby: Definition (9), Jam Duke (12) i Invincible Gunner (16) zmierzy się z przeciętnym Golden Gilderem i niezłą klaczą Kranti. Umiarkowanym faworytem będzie zapewne Definition.

Info