MENU

Aktualności - wszystkie

Chłodnym okiem (13 maja)

Ocena szans koni na podstawie ich wcześniejszych wyników oraz informacji ze stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 15.

I: 4 l. i st. araby, 1400 m

W lepszych stawkach ścigał się Nachson, któremu odpowiada krótki dystans. Yoav był od niego w ub. roku zdecydowanie słabszy. Sporo szybkości ma Lady Dahees MNM. Jeśli „końcem” nie stanie, powinna wywalczyć wysokie miejsce. W jednym biegu podczas inauguracji sezonu wystąpiły Sidal i Newjork. O 3,7 dł. lepszy był ten pierwszy.

Addis (pojedzie Lukasek) wypadł słabo przed tygodniem na 1600 m. Wydaje się, że dystans o 200 m krótszy powinien mu bardziej odpowiadać, ale ten 10-latek nie przejawia już dawnej ikry. W ciągu dwóch ostatnich sezonów nie dało mu się odnieść zwycięstwa.
Midas JR został zgłoszony do Derby, ale dystans 1400 może się okazać dla niego zbyt krótki.

II: 3 l. klacze arabskie II gr., które nie biegały

Stawka klaczy z interesującymi rodowodami. Dobre oceny uzyskały wszystkie, oprócz późno urodzonej (25.05) francuskiej Fly Hipolyte, która raczej jest koniem przyszłościowym, a nie na pierwszy rzut. Najwięcej zwolenników będą miały zapewne Sagdiana Tersk, Sabella, Samima i Nasu, a mniej Echmeda i Escada South, ale żadne rozstrzygnięcie tego biegu zbytnio nie zdziwi.

III: 3 l. III gr., które nie biegały

Dobrze oceniany jest irlandzki Lord Speaker. Francuski San Escobar to duży, i co za tym idzie, ciężki koń. Zagadkowa jest francuska Rain and Sun. Trojkę trener Janikowski określił, jako bardziej ogarniętą od Zawiei, która biegła w sobotę. Nie zachwycają na treningach Spectra Deelites, Altissimo, Synastria, a najsłabszy wydaje się Temudżyn (pojedzie Brezina).

IV: Hcp. II gr., 3 l., 1800 m

Wycofana została Zaya. W roli faworyta wystąpi Harlem (58,5 kg), który walczył o zwycięstwo w Memoriale Tomasza Dula. Przetarcie, ale słabe, ma za sobą Silver de Cerisy (48,5), jednak dzięki niskiej wadze może być w rozgrywce. Z pozostałych Clouds Blue, Izis i Fortune Teller wydają się lepsze od Miss Kossakówny.

V: Nagroda Golejewka – (kat. B), 4 l. i st., 2000 m

Wycofana została Furia. Ten bieg pokaże, czy Koń Roku Bush Brave utrzymje nadal, i ewentualnie jak dużą, przewagę nad głównymi konkurentami. Tegoroczne przetarcie ma tylko Largo Forte, który w dobrym stylu wygrał Handikap Otwarcia. On też wydaje się głównym rywalem faworyta, a drugim Velnelis, mający na koncie zwycięstwo nad Bushem w Iwna. W drugiej połowie sezonu biegał on trochę gorzej, bo miał problemy z kopytem. Obecnie ich nie ma. Zamiast Srneca pojedzie Grzybowski.

W ub. sezonie ścigały się z Bushem jeszcze Neo i Height of Beauty, natomiast po raz pierwszy będą rywalizować w tak mocnym towarzystwie Magnetic i Design (pojedzie Grzybowski).

Można się spodziewać mocnego wyścigu o startu. Trener Wojciech Olkowski ma nadzieję, że Bush jest nie do ogrania, ale pierwszy występ w sezonie zawsze jest pewną niewiadomą.

VI: 3 l. araby polskiej hodowli (PASB), które nie biegały

Wycofany został Gmared. Najlepsze wyścigowe rodowody mają: syn świetnego, odnoszącego sukcesy na Służewcu rosyjskiego Kazbeka Porywacz (półbraty wicederbisty Porywa) i Tjaafer, mający brytyjskiego ojca i rosyjską matkę. Z pozostałych rosyjskiego ojca i matkę po Druidzie ma chętny do galopowania Ekspectus TR. Penang jest półbratem dobrego w wieku trzech lat Parseka. Dżabir to syn szybkiego Gazallaha (był rekordzistą toru na 1800 m). Słabsze wyścigowe pochodzenie ma Etos.

VII: Nagroda Pamira – (kat. B), 5 l. i st. araby, 2200 m

Wyścig będzie miał mocną parę faworytów, Shadwana Al Khalediaha i Shannon Queen, ale walkę z nimi zapowiada trener Sergey Vasyutov, która wystawia trzy mocne konie: dwa ogiery, SS Mothilla i Bandolero, oraz klacz Shahad Athbah, który w ubiegłym sezonie najpierw deptała po piętach Shannon Queen, a Porównawczą ukończyła z nią łeb w łeb. Ten bieg pokaże, czy dziewięcioletni wałach Burkan Al Khalediah nadal jest na topie. Słabsza w tym towarzystwie wydaje się Arwa, ale za nią przemawia wysoka forma stajni trenera Macieja Janikowskiego.

VIII: 4 l. i st. III gr., 1300 m

Wycofany został Kaszi. Mourtajez zawiódł trochę w pierwszym występie (był trzeci), ale w drugim starcie może pobiec lepiej. Mogło się podobać łatwe zwycięstwo Rustique. Od tej pary faworytów trochę słabsze wydają się Lafayett i Shalkar, ale biorąc pod uwagę wspomnianą już formę stajni Janikowskiego – nie można ich lekceważyć.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń