MENU

Aktualności - wszystkie

Chłodnym okiem (12 listopada)

Oceny koni na podstawie ich wcześniejszych osiągnięć oraz informacji za stajni. Pierwsza gonitwa o godz. 10.30.

I: 3 l. i st. IV gr., 2200 m

Wycofany został Zryw. Pewnie znów wielu zwolenników będzie miała Kranti, jednak jej forma pozostawia wiele do życzenia. Przed tygodniem na 1800 m i na ciężkim torze była przedostatnia (szósta) ok. 10 długości za zwycięskim Faraonem. Ponadto nieco wyróżniają się w tej przeciętnej stawce Tuogh Szumawa, Omer i Sweet As Sugar (pojedzie Turgaev). Zagadkowa jest wrocławska Irga, która 10 września wygrała bieg stiplowy, a kolejnego nie ukończyła, bo jeździec spadł przed trzecią przeszkodą. Niewykluczone, że o płatne miejsce powalczy również najstarszy w stawce, ośmioletni Test, dla którego będzie to trzeci występ po powrocie na tor po prawie trzyletniej przerwie (był drugi i szósty).

II: Nagroda Nemana (kat. B), 2 l., 1400 m

Poza wyraźnie słabszym Kazanową, pozostałe cztery konie wydają się mieć zbliżone szanse. Najbardziej doświadczony jest mający dwa zwycięstwa na koncie Tulipan Fan Fan, ale Vilnele była od niego gorsza ostatnio tylko o 0,5 dł. Po dwóch wygranych w biegach grupowych nie zaistniał w Mokotowskiej Fox Trot Galeste, jednak w tej stawce może powalczyć. Zagadką jest chwalony przez trenera Piotra Piątkowskiego Rakija, mający jednak za sobą tylko zwycięski debiut. Wygrał wtedy pewnie, ale o dwie długości za nim finiszował Pino Torinese, który w kolejnych dwóch startach się nie liczył.

III: Hcp. II gr, 4 l. i st. araby, 1800 m

Bardzo dobrze spisał się w ostatnich dwóch biegach Guerro (62,5 kg) i on będzie zapewne umiarkowanym faworytem. 7 października, niosąc 2,5 kg mniej od Awity (60,5), pokonał ją o 6,5 dł. W tym samym biegu niespodziankę sprawił Horacy (61,5), który choć nie lubi miękkiego toru, finiszował jako trzeci, 4,5 dł. za Guerro. Nie bez szans na płatne miejsca są Wunderfitz von Sudbaden (56,5, ostatnio pogrzebał szanse na starcie), Ernest (57,5) i Ondina (54,5). Najsłabsza wydaje się Elmuna (57,5).

IV: 4 l. i st. araby, IV gr., 2000 m

Drugie miejsca zajęły ostatnio WMA Star oraz Benissimo i one będą stanowić parę faworytów. Niewykluczone, że powalczy z nimi Cepton, który przed tygodniem był trzeci. Odpowiadają mu ciężkie warunki. Nie błyszczała ostatnio formą Echaruna (pojedzie Reznikov). Chaco, Adding i Wierzbin wydają się słabsze.

V: 2 l., II gr., 1400 m

Wielu zwolenników będzie miał zapewne debiutujący, francuski Zghorte Dynamite, choć trener Janusz Kozłowski ocenia, że to koń na przyszły rok. Z pozostałych wyróżniają się Sea The Sky, Montero i Salinger. Nieco mogą się poprawić Vologda i Golden Cup. Debiutujący Falzet jest oceniany przez trenera Andrzeja Walickiego jako słaby. Bergen w debiucie ukończył wyścig daleko za stawką.

VI: 3 l. araby eksterierowe II gr., 1800 m

Mocnym faworytem będzie Zorman Bad, z którym spróbuje zapewne powalczyć Foreman. Kandydatami do płatnych miejsc są także: Wieża Nimf (przed tygodniem była druga), Cizall, Pentoria, Elgeria, Lorens i Perkun. Najsłabsza jest Tempra.

VII: Nagroda Pawimenta. 3 i st. I gr., 1200 m

Wycofane zostały Party Animal i Fabulous Angel. W miarę wyrównana stawka, w której żadne rozstrzygnięcie nie zdziwi. W gronie faworytów będą zapewne Blue Connoisseur, Calmir, Sumidero, Claudette, Subiectum i Gared (pojedzie Abik). W formie jest Jules’s Dream, ale może mu przeszkodzić najwyższa waga w polu (63 kg). Niżej trzeba ocenić szanse Finalistki, Promenady, Shalkara, Ravie des Bournais oraz Easy Go.

VIII: 3 l. i st. IV gr., 2200 m

Mocną faworytką będzie Nagroda. O płatne miejsca powinny też powalczyć Theskyisnolimit, Dawony oraz Gibraltar i Speedy Szumawa. Trudne do oceny są raczej słabe konie z Wrocławia.

Info