MENU

Aktualności: - wszystkie:

Barbariska wróciła do łask kibiców

Najlepszy od kilku sezonów kłusak francuski trenowany w Polsce, 8-letnia Barbariska, szkolona przez Annę Frontczak-Salivonchyk i powożona przez męża trenerki Tarasa Salivonchyka, wygrała jedyny w niedzielę bieg imienny – Memoriał Henryka Stermacha.

Barbariska wróciła więc do łask kibiców po nieduanym występie przed tygodniem, kiedy to zagalopowała zaraz po starcie, a mimo to na ostatniej prostej odrobiła dużą stratę i nieznacznie przegrała z ogierem Brandy Hornline. Tym razem pewnie zreważowała się rywalowi, a trzecie miejsce zająła Tequila Dance, która wraz z ogierem Asper de Cassandra i Udine Pont wystartowała o 20 m przed Barbariską, Brandy Hornline i Usitą. Ten handikap niewiele pomógł słabszym koniom. Lepsze dogoniły je wkrótce po starcie. Zawiodła jedynie trochę Usita, która przegrała walkę o trzecie miejsce z Tequilą Dance. Piąta był Udine Pont, natomiast Asper de Cassandra został zdyskwalifikowany za kilkakrotne galopowanie.

Rozstrzygnięcia pozostałych gonitw.

Crazy Bull i Michal Abik

II: W terminie dodatkowym została wycofana Joshua’s Star. Poprowadził dosiadany przez Michala Abika Crazy Bull, który silnie wysyłany na prostej pokonał o 1,5 dł. Decepticona. Trzeci ze stratą 3,25 dł. do zwycięzcy był zgłoszony do Derby Bertrimont. Czwarte miejsce zajął Bad Steely Eyed.

Trenowany przez Macieja Jodłowskiego irlandzkiej hodowli Crazy Bull jest własnością K. Mirpuriego i W. Żmiejko.

III: Tempo dyktowała Svetlica Tersk. Po wyjściu na prostą zaczął uciekać dosiadany przez Antona Turgaeva Gatsby de Bozouls. W końcówce był on mocno naciskany przez Hayat Al Khalediah, ale zdołał utrzymać nad nią w celowniku przewagę łba. Za tą parą walkę o trzecie miejsce toczyły Kvant Tersk i Svetlica Tersk. Lepszy o krótki łeb okazał się ogier.

Trenowany przez Michała Romanowskiego francuski  Gatsby de Bozouls został wyhodowany i jest własnością S.A.R.L. Mezagri.

IV: Umiarkowanym tempem prowadził Percy. Na zakręcie nieoczekiwanie zaczął odpadać Hipster i został zatrzymany przez jeźdźca. Jak się okazało, doznał poważnej kontuzji, o czym poinformował nas trener Adam Wyrzyk.

Na prostej bardzo dobrze finiszował przy bandzie dosiadany przez Kamila Grzybowskiego Design. Próbował z nim nawiązać walkę Sweet City, ale nie dał rady. Uległ o 1,75 dł. Trzeci już ze stratą 7,75 dł. był Lanaphor, a jako czwarty finiszował Novitor.

Trenowany przez Piotra Piątkowskiego Design został wyhodowany przez Sabinę Plavac i jest własnością Plavac Sp. z o.o.

V: Początkowo prowadziła z przewagą Ellipse du Dome, którą na zakręcie doścignęła trójka rywali, a klacz zaczęła galopować. Na prostej najlepiej finiszował wałach Exocet de Tortuga, broniący się przed wyłamującą Danielle Premiere. Mocno zbliżył się do nich atakujący polem Everest Cheneviere, ale w końcówce przeszedł w galop, więc musiał zostać zdyskwalifikowany. W tej sytuacji trzecie miejsce przypadło Eternity de Ginai, a czwarte Ebreichsdorfowi. Pozostałe, Elipsse du Dome oraz Electro Star (odpadł na przeciwległej prostej po galopie), również zostały zdyskwalifikowane.

Trenowany i dosiadany przez Magdalenę Kieniksman Exocet de Tortuga jest jej współwłasnością razem z B. i Ł. Koziorowskimi.

VI:

Polski Lord (2) i Subiectum (6) walczą na prostej finiszowej

Tuż przed biegiem został wycofany Terrier Spirit. W dobrym stylu i czasie: 1300 m: 1’19,9”(19,8-29,3-30,8), podczas padającego deszczu wygrał faworyt, dosiadany przez Abika Polski Lord. Wyprzedził on łatwo o 3,5 dł. Subiectum, który był lepszy o 2,5 dł. od Shalkara. Jako czwarta już ze stratą 5,5 dł do Shalkara finiszowała Dazeekha.

Trenowany przez Adama Wyrzyka Polski Lord, hodowli JC Concept J. Cukrowski Sp. Komandytowa, jest własnością Margot FHU.

VII: Od początku na czele biegły dwa „alkhalediahy”, klacze Anood i Sheblat. Na prostej pierwsza z nich, dosiadana przez Sergeya Vasytova, uzyskała przewagę. Wygrała wysyłana o 1 dł. przed finiszującą z dalszej pozycji Top Mediną, za którą również o 1 dł. uplasowała się jej towarzyszka stajenna Fikats de Bozouls. Czwarta o 1,25 była Sheblat. Piąta Almiza przegrała z nią już o 5 dł.

Francuskiej hodowli Anood Al Khalediah, własności Polska AKF Sp. z o.o., jest trenowana we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego.

Podczas kolejnej dwudniówki 18-19 maja zostaną rozegrane m.in. dwa wyścigi pozagrupowe kategorii B, nagrody: Jaroszówki (1300 m, sobota) i Golejewka (2000 m, niedziela). Do tego drugiego biegu zostały zgłoszone dwa najlepsze konie ub. sezonu, trójkoronowany Fabulous Las Vegas i zwyciężczyni Wielkiej Warszawskiej Rain and Sun.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń