MENU

Aktualności: - wszystkie:

Wróżenie z wyścigowych fusów (Dzień 51.)

Analiza niedzielnych gonitw.

I: 3-letnie araby eksterierowe, II gr., 1600 m

Przeciętna stawka, w której wyróżniają się konie z biegu rozegranego 25. października. Wówczas biegnąca po raz pierwszy na Służewcu Eladiera o 1,25 dł. pokonała Fabroza, za którym o 2,5 dł. finiszował Muranas Nadeem. Tym razem dystans jest o 400 m krótszy, więc kolejność między nimi wydaje się sprawą otwartą. Trochę większą stratę miał Marsatis (5,5 dł. do Muranas Nadeema), któremu raczej pozostanie walka o niższe płatne miejsce z przeciętną Walentią. Słabsze wydają się Fala Życia i Emidin, chociaż klacz miewała przebłyski w tym roku.

II: 2-latki, II gr., 1300 m

Wycofane zostały Young Thomas oraz Kiss or Kill, która po zwycięstwie we Wrocławiu nie spełnia warunków gonitwy. Najwięcej doświadczenia ma Prince of Polo i to on powinien rozgrywać bieg wraz z mającym za sobą dwa niezłe występy Air Chief Dancerem. W październiku ogiery wpadły na celownik jednocześnie. Być może do walki włączy się niedawny debiutant Tullamore – stracił wówczas ok. 2 dł. do Prince of Polo. Średnio radzi sobie Szikowny, ale ma chyba większe szanse niż Enforcer i Dan’Koski, które słabo zadebiutowały. Większych postępów należy oczekiwać od Enforcera, syna bardzo szybkiej Endorphin.

III – Nagroda Wikinga: 3-letnie araby polskiej hodowli (PASB), I gr., 2000 m

Na pierwszy rzut oka wyróżniają się dobrze dysponowane Edmar i Dobra Dynastia, więc to one powinny rozgrywać wyścig. Niezłe są Hes i Celebryk, które stać na włączenie się do rozgrywki. Pozostałe wydają się słabsze.

IV: 3-letnie i st., III gr., 1800 m

Faworytem będzie Montero, chociaż wolałby raczej dłuższy dystans, podobnie jak znajdujący się w dobrej formie Un Beso. Blue Connoisseur nie zachwycił pod koniec października, gdy z trudem wygrał w słabej stawce, ale jego forma powinna iść w górę, gdyż to dopiero jego trzeci start w tym roku. Drugie ostatnio Scuti i Pilecki mogą włączyć się do walki o czołowe lokaty. Niżej wypada ocenić szanse Novitora i Caro Grigio.

V – Nagroda Hipokratesa: 2-latki, I gr., 1300 m

Wycofane zostały Exostar, Dream It Possible oraz Paradise Hill. Bardzo doświadczona Charlotte RMP stanie naprzeciw mających za sobą zwycięskie debiuty ogierów Inter Approach oraz Zanzily Passion. Trudno porównać je między sobą, więc zapowiada się ciekawa rywalizacja. Zoya RMP pobiegnie po czwarte miejsce.

VI: 3-letnie i st., IV gr., 1400 m

Niezłemu Shuriemu (pojedzie Konrad Mazur) przyjdzie rywalizować ze znakomicie dysponowanym ostatnio Karlonem. Nadwagę poniosą również Sayif Shadad oraz Miss Zou, które zamykają grono faworytów. Z pozostałych Rebel i Uzza są lepsze niż Dekret i Szafirka, ale w ich zasięgu są raczej tylko niższe płatne miejsca.

VII: 4 l. i st. araby, IV gr., 1800 m

Wycofane zostały Karar Al Khalediah, Antaresse i Mashreq Al Naseef. Biegający najrówniej na przestrzeni całego sezonu Alior powinien znaleźć się w czołówce, ale może nie być mu łatwo o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Szczególnie groźny wydaje się duet wystawiany przez Cornelię Fraisl – bardzo doświadczony Purhib i utalentowana Mokha d’Arusula (w siodle Viktor Popov). Mało jeszcze doświadczony Got de Lagarde robi postępy, więc miejsce w trójce jest z pewnością w jego zasięgu. Niższe notowania będą miały Huawei, Qadma Al Khalediah, Almaharib, a zwłaszcza Aria SF.

VIII: 3-letnie i st., IV gr., 1400 m

Wycofany został Dystans. 1400 m odpowiada Pipasol i nieobliczalnemu Sileroyowi. Z dobrej strony pokazały się ostatnio Domitz i Just Gold – w przypadku tego drugiego krótki dystans jest pewną niewiadomą. Zwycięstwo we Wrocławiu odniosła Jagudka (pojedzie Dominika Stępniak), więc jej atutem jest dobra forma. Inulla potrafiła w przeszłości sprawiać niespodzianki, natomiast Javorka (Joanna Grzybowska) będzie outsiderką gonitwy.

IX: 3-letnie araby, II gr., 1800 m

Wycofane zostały Hermes d’Etiolles oraz Areeb Al Khalediah. Bardzo ciekawie obsadzona gonitwa II grupy, jak na ostatni dzień sezonu. Mocną dwójkę zapisał do biegu trener Emil Zahariev. Al Ban w debiucie pokonał niezłe Hasem Al Khalediaha oraz Amira Ibn Ducora, natomiast No Neveur Saularie ma za sobą dwa udane starty. Fadwa Al Khalediah biega poniżej oczekiwań i czeka ją trudne zadanie, ale płatne miejsce ma zapewnione.

X – Nagroda Zamknięcia Sezonu: 3 l. i st., I gr., 2000 m

Jak zwykle w ostatnim wyścigu sezonu zebrała się bardzo ciekawa stawka. Numerem jeden, jeśli chodzi o wyścigową klasę, jest Magnetic. Chociaż w dwóch ostatnich startach nie poradził sobie na poziomie grupowym, to Maciej Janikowski wierzy, że tym razem będzie lepiej dysponowany i powalczy o zwycięstwo. W kapitalnej formie jest Caresser. Znakomicie spisywał się w gonitwach sprinterskich i milerskich, ale by może i na 2000 m sobie poradzi. Trzecią „gwiazdą” w tym biegu jest weteranka Height of Beauty, dla której to ostatni występ w sezonie. Klacz z kolei wolałaby z pewnością dłuższy dystans.

Ewentualne potknięcie faworytów, lub ich słabszą dyspozycję, z pewnością mogą wykorzystać błyskotliwy Delos oraz startujące pod bardzo korzystnymi wagami Smashing, Proletarius czy Saiget. Mniejsze szanse wydają się mieć Książę Persji, a zwłaszcza Mazovia Queen.

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń