MENU

Aktualności: - wszystkie:

Z dużej chmury, niewielki deszcz

– Nasze oczekiwania przed sezonem były duże, bo przecież miałem w stajni zimowego faworyta na Derby, Arkano, oraz zwycięzcę Nagrody Nemana, Un Beso. Niestety, można powiedzieć, że z dużej chmury spadł niewielki deszcz i to nie tylko w przenośni, bo faktycznie zabrakło go szczególnie dla Arkano, który ani razu nie trafił na sprzyjający mu mocno elastyczny tor – opowiada trener Wojciech Olkowski.

Arkano (6) wywalczył trzecie miejsce w biegu o Nagrodę Przedświta. Pokonały go Xawery (5) i Tribunal (3)

– Miniony sezon był zresztą pod względem opadów deszczu nietypowy. Najczęściej, zwłaszcza w pierwszej jego części, bieżnia była lekko elastyczna, a nawet lekka. Arkano był piąty w Rulera i szósty Iwna oraz dopiero trzynasty w Derby. Widać było, że nie trzyma dystansu, więc przestawiłem go na krócej i zaczął wreszcie zajmować płatne miejsca. Najbliżej zwycięstwa był w biegu o Nagrodę Przedświta (kat. B, 1600 m), w którym po walce był blisko trzeci (0,5-kr. łeb) za Xawerym i Tribunalem. Blisko (czwarty) był także w Mosznej (kat. A, 1600 m), za Emiliano Zapatą, Umberto Caro i Blizborem.

Un Beso, zaczynał starty w kategorii B, więc w drugiej połowie sezonu mógł biegać w I grupie. Dwukrotnie był drugi, w Demona Cluba (2000 m) i Łeb w Łeb (2800 m) oraz trzeci w Villarsa (2400 m).

Z powodzeniem biegały natomiast grupowe trzylatki. Po dwie gonitwy wygrały: włąsności mojej żony Beaty Bint Marshal, która sprawiała też niespodziankę zajmując drugie miejsce w Aschabada, oraz Muminek ,własności Moniki Mularczyk i Caresser, wł. COFUND – Joanna Jaskólska, Radosława Jaskólskiego i mojej żony.

Na wyróżnienie zasłużył też sprinterski weteran, 9-letni Calmir (wł. Sławomira Górskiego i mojej żony), który we wszystkich dziewięciu startach zajmował płatne miejsca. Zaczął od wygranej, a w ostatnim występie był drugi. Trzykrotnie zajmował trzecie lokaty, w tym w Jaroszówki (kat. B, 1300 m).

Wyhodowany przez Beatę Olkowską Sewerus (7) zdobył Nagrodę Intensa

Dobrze biegały dwulatki. Najlepszym z nich okazał się Sewerus, hodowli oraz własności mojej żony, który wygrał dwa razy (w tym Nagarodę Intensa, kat. B, 1400 m). Po jednym zwycięstwie odniosły Jam Milorda, Euphoria Girl, Sea of Silence i Torqvist (wszystkie hodowli Roberta Gorczycy oraz jego współwłasności razem z żoną Gabrielą i córką Karoliną) i Sadang (hod. SK Krasne, wł. Estel Studio Sp. z o.o.).

Mam już w stajni cztery przyszłe dwulatki polskiej hodowli, a wśród nich brata Sewerusa, Sarayana. Pozostałe to klacz Enforcer, ogier Tikal i Province of Frost – zakończył Wojciech Olkowski.

Zanotował Islander

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń