MENU

Aktualności - wszystkie

Wyniki posezonowych wyborów. Bush Brave Koniem Roku 2017

W niedzielę po wyścigach, w restauracji na II piętrze Trybuny Honorowej, odbyła się uroczystość zakończenia sezonu, podczas której zostały ogłoszone wyniki posezonowych wyborów oraz wręczone nagrody najlepszym w poszczególnych kategoriach. Zaproszonych gości: hodowców, właścicieli koni, trenerów i jeźdźców powitał członek Zarządu Totalizatora Sportowego Grzegorz Sołtysiński. Pogratulował on całemu środowisku wyścigowemu udanego sezonu i podziękował za trud włożony w jego organizację.

– Nie było łatwo, szczególnie w ostatnich tygodniach, gdy z powodu ciągłych opadów deszczu tor był nietypowo ciężki, ale udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane mityngi wyścigowe, chociaż jeden z nich, dwa tygodnie temu, mógł nie dojść do skutku. Chcę powiedzieć, że bardzo dobrze układała nam się współpraca z Polskim Klubem Wyścigów Konnych, co dobrze rokuje także na przyszły sezon. Cieszę się również, że wreszcie spotkamy się w odnowionej z wielką pieczołowitością Trybunie Honorowej. Dzięki takim inwestycjom możemy poprawić wizerunek wyścigów – podkreślił.

Następnie głos zabrał prezes PKWK Tomasz Chalimoniuk, który poinformował, że w przyszłym roku na pewno nie będzie mniej dni wyścigowych niż w obecnym i że wszystko wskazuje na to, że uda się poprawić finansową stronę wyścigów i podnieść pulę nagród.

Jako trudny, przede wszystkim z powodu warunków pogodowych, ocenił miniony sezon także gospodarz toru Włodzimierz Bąkowski. – Trenerzy i jeźdźcy musieli, zwłaszcza w końcówce, pracować podczas zimna i deszczu, żeby przygotować konie do wyścigów. Serdecznie im za to dziękuję, bo naprawdę było ciężko. Ale było też kilka sukcesów spektakularnych. Przede wszystkim udało się nam osiągnąć wysoką średnią (powyżej ośmiu) koni uczestniczących w wyścigach. Będziemy się starać utrzymać ją w kolejnym sezonie – zapowiedział.

Bush Brave został wybrany Koniem Roku, a Dariusz Jaskólski Właścicielem Roku

Następnie, po prezentacji filmu przypominającego najważniejsze gonitwy pozagrupowe w sezonie 2017, prowadzący spotkanie redaktor Jarosław Idzi ogłosił wyniki posezonowych wyborów. W kategorii – Koń Roku pełnej krwi angielskiej – zwyciężył Bush Brave, trójkoronowany derbista i zwycięzca Wielkiej Warszawskiej, trenowany przez Wojciecha Olkowskiego, własności Dariusza Jaskólskiego.

A oto zwycięzcy w pozostałych kategoriach:

Trenowana przez Janusza Kozłowskiego Shannon Queen wygrała w tym roku sześć wyścigów pozagrupowych

Koń Roku czystej krwi arabskiej – Shannon Queen (hodowca Magdalena Gromala, trener Janusz Kozłowski, właścicielki Magdalena Gromala i Katarzyna Kozłowska).

Hodowca Roku – Stadnina Koni Golejewko (m.in. za sukcesy trzeciego w Derby Kuriera, I miejsce w Korabia).

Właściciel Roku – Dariusz Jaskólski.

Trener Roku – Wojciech Olkowski.

Dżokej Roku – Tomas Lukasek (dosiadał Busha Brave’a).

Czempion Trenerów – Adam Wyrzyk (64 zwycięstwa)

Czempion Jeźdźców – Michal Abik (58 zwycięstw).

Czempionat Młodych Jeźdźców – Martyna Sommer.

Najlepszy Koń Sezonu 2017 wg Internautów – Shannon Queen.

Wyróżnienie specjalne za debiut trenerski w sezonie 2017 – Sergey Vasyutov (29 zwycięstw).

Wyróżnienie specjalne za osiągnięcia trenerskie w sezonie 2017: Janusz Kozłowski.

i Michał Borkowski (2. miejsce w czempionacie – 42 wygrane gonitwy, zwycięstwa Kuriera w  Memoriale Tomasza Dula, Korabia i trzecie miejsce w Derby, wygrana Rekiego w Sac-a-Papier, sześć zwycięstw niepokonanego Fazzy Al Khalediaha, w tym w Porównawczej).

Statuetki dla polskich hodowców, których konie wygrały nagrody pozagrupowe.

Folbluty

Andrzej Zieliński – Petronius (zwycięzca Nagrody Aschabada).

SK Widzów – A. Tyszko – Szamet (Haracza).

Sabina Plavac – Design (Pink Pearla), Rakija (Nemana).

SK Golejewko – Kurier (Korabia).

Witold Krzemiński – Jagienka (Mosznej, Criterium).

Araby

Magdalena Gromala – Shannon Queen (Kabareta, Janowa, Derby, Europy, Oaks i Michałowa).
Gusa (Cometa), Twilight (Bandosa), Sweet Dream (Czorta).

Krzysztof Zakolski – Wielka Dalena (Sabelliny).

SK Janów Podlaski – Bandolero (Wielkiego Szlema), Adelita (Sasanki).

Zbigniew Górski – Almiza (Baska).

Podziękowania specjalne:

dla pani Teresy Ziemiańskiej, żony niezapomnianego jeźdźca, a potem trenera Bogdana Ziemiańskiego (zm. w 2009 r.), matki trenera Krzysztofa Ziemiańskiego – za 57 lat pracy w wyścigowej administracji.

dla Krzysztofa Chmiela, sędziego przy celowniku.

Nagrody wręczali: Grzegorz Sołtysiński, Tomasz Chalimoniuk, Włodzimierz Bąkowski, Urszula Zawadzka – kierownik Działu Organizacji Wyścigów i Sylwester Puczen – rzecznik Toru Służewiec.

Info

 

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń