MENU

Aktualności: - wszystkie:

Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 3.)

Analiza sobotnich gonitw

I: 4-letnie i starsze klacze III grupy, 1300 m

W stawce wyróżniają się Mazovia Queen, Pipasol i Theskyisnolimit. Wszystkie trzy wydają się pewnymi kandydatkami do udziału w końcowej rozgrywce, przy czym pierwsza z nich poniesie 3 kg nadwagi za start grupę niżej. Z pary Ujoor i Djibouti większe możliwości prezentowała pierwsza z nich, ale klacz biega w kratkę. Jej dodatkowym atutem będzie tegoroczne przetarcie. O niższe płatne miejsce może powalczyć Izakaya (w siodle Konrad Mazur). Trudna do oceny pozostaje biegająca dotychczas na Wyspach Praxidice.

II: 3-letnie konie III grupy, 2000 m

Niefortunnie sezon rozpoczął Candy Rider, który potknął się na starcie. Ponownie przypadnie mu rola faworyta. Jego głównym rywalem do zwycięstwa powinien by Stormyccino. Z pary irlandzkich Mary Elizabeth i Suprise Spirit, dużo większym doświadczeniem może pochwalić się klacz, natomiast ogier jest jeszcze niesprawdzony. Z pozostałej trójki, najlepsze wrażenie w zeszłym sezonie zrobiła Elegantka – powinna dobrze czuć się na dłuższych dystansach.

III: 3-letnie konie III grupy, które nie biegały, 1600 m

W szranki staną trzy konie polskiej hodowli: Himron, Living The Life i Gosudarynya. Według trenera Piątkowskiego, jego podopieczny może potrzebować przetarcia. Najciekawszym „papierem” legitymuje się klacz, córka derbistki i zwyciężczyni Wielkiej Warszawskiej Greek Sphere. Dobre noty w swoich stajniach zbierają francuskie Hibernian i Le Mur, a także irlandzkiej hodowli Alberto Caro i to prawdopodobnie ta trójka będzie faworyzowana przez graczy. Stawkę uzupełnia zagadkowy irlandzki Eden Pace.

IV: 4-letnie i starsze araby, II grupa, 1400 m

Ciekawie zapowiadający się arabski sprint. Wycofany w terminie dodatkowym został Jouri Al Nuami. Mocne są, ciągle mało jeszcze doświadczony, Bahaar Al Khalediah oraz solidny Vrom Kossack. Kandydatem do walki o czołowe miejsce powinien być także Mohacz, chociaż pewnym znakiem zapytania w jego przypadku jest dosiad ucznia. Także na Hermesie pojedzie uczennica, jednak lekki ogier chyba nie wymaga ponaglania batem. Trudne zadanie w rywalizacji z doświadczonymi przeciwnikami czeka czteroletniego Guarfa de Bozouls, a przede wszystkim Halezję JR.

V: 3-letnie konie wyłącznie III grupy, 1200 m

Wycofana została Born To Fly. Największy talent do ścigania, pokazała w tej stawce Natanielka, która skorzysta dodatkowo z ulgi wagi. Z pewnością będzie faworytką. Równo biegający Tamer powinien zwiększyć swój dorobek, zajmując płatną lokatę. Zagadkowe pozostają Kristo Gal, którego nie widzieliśmy na bieżni od sierpnia, a zwłaszcza półbrat Ophelia’s Aidan (wicederbista) – Caro Grigio. O pierwszy zarobek dla właścicieli powalczą Torpida i brytyjska Sayif Hoda.

VI: 4-letnie i starsze araby, III gr., 1600 m

Udanie karierę rozpoczął Aranik, ulegając jedynie debiutującej Ghazalat Al Khalediah. Niewykluczone, że tym razem będzie musiał walczyć o wygraną z innym przedstawicielem stajni Polska AKF – Kararem. Mocno trzeba liczyć się także z dobrego pochodzenia Almaharibem, który w wieku trzech lat biegał bardzo solidnie i ma zdecydowanie więcej wyścigowego doświadczenia od wspomnianej dwójki. Kalani udanie zaczęła ubiegłoroczne starty, ale później zdecydowanie obniżyła loty. Trudno przewidzieć, które oblicze pokaże w tym roku. Dobrego pochodzenia Akwasamawi powinien się poprawiać, natomiast Zarinka i Doron raczej do orłów nie należą. Trudno o wywalczenie płatnego miejsca będzie debiutującemu eksterierowemu Olberowi.

VII: 4-letnie i starsze konie III grupy, 1400 m

Ponad roczną przerwę w startach ma za sobą dziewięcioletni Wahaab, co każe postawić przy jego dyspozycji duży znak zapytania. Wałach ma jednak na koncie kilka niezłych wyników z Anglii, co nie pozwala go skreślić lekką ręką. Na nieco dłuższych dystansach niż dzisiejszy nieźle radzi sobie Rustique. Dla Say Szumawy może to być przetarcie przed powrotem na płotową bieżnię. Trudny do oceny Don Tornado ustępuje rywalom doświadczeniem, ale w stajni zbiera niezłe opinie i nie można przekreślać jego szans w walce o płatne lokaty. Dotychczasowe wyniki w roli faworytów stawiają dwa inne irlandzkie konie: Jacka The Wolf i Alexa Dream. Ich rówieśnik, San Marino, biega na stabilnym poziomie i z pewnością płatne miejsce jest w jego zasięgu. Weteran Dystans jest nieobliczalny. Potrafi niespodziewanie włączyć się do rozgrywki lub zupełnie odpaść. Można zakładać, że na tym dystansie i suchej bieżni będzie wymagającym rywalem. Najsłabszy w stawce jest Legionista.

VIII: 3-letnie konie wyłącznie III grupy, 1200 m.

Wydaje się, że wyścig będą rozgrywać szybkie Nandi i Ryffina. Chyba jedynie zagadkowa Jaunty mogłaby nawiązać z nimi walkę, ale jej możliwości poznamy dopiero po pierwszych występach na Służewcu. Pierwszy start w sezonie ma już za sobą Gec, co powinno zaprocentować w drugim starcie. Ogier wyglądał ostatnio „ciężko”, jednak w wyścigu spisał się przyzwoicie. Wydaje się natomiast, że rywali ma tym razem mocniejszych. Mimo odległych miejsc zajmowanych w zeszłym sezonie, nie można lekceważyć szans Sayifa Shadad. Narvil i Inulla w wieku dwóch lat spisywały się średnio, ale płatne miejsce jest w ich zasięgu.

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń