MENU

Aktualności: - wszystkie:

Tegorocznej tradycji stało się zadość. Nagrodę Criterium wygrał „inny” koń, tym razem Polonia Lady

Nie darmo wśród bywalców toru panuje przekonanie, że jesień sprzyja klaczom, oraz że zwłaszcza o tej porze roku forma bije klasę. Tak więc Nagrodę Criterium zdobyła Polonia Lady, która ostatnio osiągnęła wysoką formę i wygrała dwa zwyścigi z rzędu, ale… IV i III grupy. Jak się okazało, forma ta wystarczyła także do wygrania przez nią pozagrupowej gonitwy kat. A. Tak więc tegorocznej tradycji, że każdą z kolejnych gonitw pozagrupowych na dystansach 1300 – 1600 m najpierw dla 4 l. i st. , a następnie dla 3 l. i st. folblutów  wygrywał inny koń, stało się zadość!

Zwycięski duet: Anton Turgaev i Polonia Lady

Mocne tempo podyktował Nikus i odpadł po wyjściu na prostą. Na ok. 300 m przed metą oderwała się od stawki dosiadana przez Antona Turgaeva Polonia Lady i zwyciężyła pewnie o 1,25 dł. przed finiszującym polem Tribunalem, który w celowniku o łeb wyprzedził Xawerego. Faworyt wyścigu Umberto Caro miał na prostej zbyt dużą stratę i ostatecznie zdołał zająć tylko czwarte miejsce.

Francuskiej hodowli Polonia Lady, własności Krzysztofa Goździalskiego, jest trenowana przez Macieja Jodłowskiego. Jest to jego druga nagroda kategorii A w tym sezonie. Pierwszą (Mokotowską) zdobył przed tygodniem Fiburn F, który został zimowym faworytem na Derby.

Zwycięską Polonię Lady udekorował i trofea wręczał prof. dr hab. Jerzy Zasada, prorektor ds współpracy międzynarodowej SGGW.

Od prawej prof. dr hab. Jerzy Zasada

Nagroda Criterium – L (kat. A) o nagrodę Jego Magnificencji Rektora SGGW

1. Polonia Lady (FR) dż. A.Turgaev (60.0) nr 6
2. Tribunal (IRE) dż. M.Srnec (62.0) 10
3. Xawery (FR) k.dż. J.Wyrzyk (62.0) 7
4. Umberto Caro (FR) dż. W.Szymczuk (62.0) 1
5. Time of Dream dż. S.Mura (61.0) 12
6. Windsor Beach (IRE) k.dż. J.Pavliček (62.0) 3
7. Arkano (IRE) dż. A.Kabardov (61.0) 8
8. Medrock (IRE) dż. S.Vasyutov (62.0) 2
9. Blizbor (IRE) k.dż. I.Wójcik (61.0) 9
10. Sugar Coating (GB) pr.dż. A.Kardanov (61.0) 5
11. Plantea (FR) k.dż. D.Pantchev (60.0) 4
12. Nikus (FR) pr.dż. S.Abaev (62.0) 11

1300 m: 1’19,8”(19,0-29,9-30,9).
Temperatura: 18.0°C, pochmurno z przejaśnieniami.
Styl: pewnie.
Odległości: 1 1/4 – łeb – szyja – 1 1/4 – 3/4 – 1/2 – 2 – nos – 2 1/2 – 2 – łeb.
Stan toru: elastyczny (3,6).

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I – Kłopoty sprawiał na starcie Diego du Bellay i został zwolniony z dyspozycji startera. Prowadził najpierw Fugitif Davo, a następnie na czoło wysunęła się Furnika, która jednak w połowie prostej zagalopowała. Prowadzenie objął wtedy prowadzony przez Tarasa Salivonchyka Diego de Busset i wygrał niezagrożony przez Edenem Pierji i najmocniej faworyzowanym Espoir de Bellon.

Właścicielem Diego du Busseta jest P. Myśliwczyk. Sześcioletniego wałacha trenuje Anna Frontczak – Salivonchyk.

II – Na prostą wyprowadził Dynamite, ale wkrótce do przodu wysunęły się Sileroy i Vent d’Est, który silnie wysyłany przez Martina Srneca wygrał o 1 dł. Trzeci ze stratą 2,5 dł. był Sumidero, lepszy od czwartego Dynamite o łeb.

Francuskiej hodowli zwycięzca, własności J., D., W., i Ż., Sito, jest trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego.

III – Prowadząca Talisa zaczęła słabnąć w połowie. Tymczasem ze zgrupowanej stawki łatwo wyszła dosiadana przez Srneca Frantic, która jeszcze na zakręcie była ostatnia, i wygrała o 2,5 dł. przed debiutującą Scuti. Trzecie miejsce (o 1,5 dł.) zajęła Mary Elizabeth, a  czwarte Talisa (o 2,5 dł.).

Wyhodowana przez Pawła Krakowiaka i będąca jego własnością Frantic jest trenowana przez Piotra Piątkowskiego.

Niespodzianką była pewna wygrana Frantic

IV – W terminie dodatkowym został wycofany Palmir. Prowadzącego na prostej Revenge’a zaatakowała dosiadana przez Stefano Murę Almiza i wygrała silnie wysyłana o 0,5 dł. Trzecia ze stratą 4,5 dł. była Athea, która wyprzedziła czwartego Esida In Zamoura o 3,5 dł.

Wyhodowana przez Zbigniewa Górskiego i będąca jego własnością Almiza jest trenowana przez Małgorzatę Łojek.

VI – Na prostą wyprowadził Bajazyd i odpadł. Wygrywał z łatwością o 2,5 dł. Petit z Joanną Wyrzykówną w siodle, a z walki o drugie miejsce zwycięsko wyszła Datula, która o szyję wyprzedziła debiutującą Travnę. Czwarta była Jagudka.

Francuskiej hodowli Petita, własności Borussia Sp. z o.o., trenuje Adam Wyrzyk.

Petit i Joanna Wyrzyk

VII – Dublet trenera Michała Borkowskiego! Zwyciężył silnie wysyłany przez Sanzhara Abaeva Subiectum, a dwie długości za nim ukończył wyścig Spasski. Finiszujący z dalszych pozycji faworyci, klacz Phoenix i Kaszi, zajęli odpowiednio miejsca trzecie i czwarte.

Wyhodowany w SK Widzów – A. Tyszko Subiectum jest własnością Marleny Stanisławskiej.

VIII – Źle ruszył debiutujący Akwasamawi i galopował w dużym odstępie za stawką. Na prostej prowadzenie objęła Matrioszka i bity faworyt, dosiadany przez Turgaeva Nizam, musiał się trochę wysilić, by w końcu wygrać z nią pewnie o 3 dł. Tymczasem polem finiszowały wydajnie debiutujący Matador, który zbliżył się Matrioszki na odległość 0,5 dł. i wyprzedził czwartą Cedu o 0,75 dł.

Wyhodowany przez A. Steinhart Nizam jest własnością Bartosza Głowackiego, który go również trenuje.

Ostatnie 200 metrów Nizam pokonywał niezagrożony przez rywali

IX – Na małym kółku pod drzewami, gdzie chodzą konie zanim wyjdą na padok, na Monthera Al Khalediah spadła sucha gałąź w wyniku czego się przewrócił i poobcierał. Po oględzinach  przez lekarza weterynarii został wycofany z wyścigu.

Z miejsca do miejsca łatwo wygrał dosiadany przez Abaeva Dodge. O 4 dł. wyprzedził on Zahrinę, która po walce w celowniku pokonała o nos Ghenovevę A. Czwarty, już ze ze stratą 12 dł., był Kuwaiy.

Wyhodowanego w Michałowie Dodge’a, własności Ryszarda Z. Zielińskiego, trenuje Justyna Domańska.

X – Prowadząca jeszcze w połowie prostej Furnika zagalopowała, otwierając drogę do zwycięstwa Fortunie Buroise z jej właścicielem Władysławem Pandelem w sulce. Na drugie miejsce w ostatniej chwili finiszowała z dalszej pozycji Fatale du Boulay, trzeci był Fulham, a czwarty przykłusował Buzyrys.

Fortuna de Buroise jest trenowana przez Magdalenę Kieniksman.

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Pierwsza gonitwa rozpocznie się o godz. 10.30.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się Nagroda Porównawcza dla 3 l.i st. koni arabskich. W roli bitego faworyta wystąpi trenowany przez Macieja Kacprzyka Salam Al Khalediah, który  przed trzema tygodniami zajął siódme miejsce (tylko ok. 5 dł. za zwycięzcą) na Longchamp w Paryżu w Qatar Arabian World Cup (G1 PA) z sumą nagród  1 000  000 euro.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń