MENU

Aktualności - wszystkie

Sweet City kolejnym asem w talii Krzysztofa Ziemiańskiego?

W ostatnich sezonach w biegu o Nagrodę Aschabada (kat. B, 2200 m, niedziela, godz. 17.30), nazywanym tradycyjnie „kuchennymi schodami do Derby”, rzadko startowały konie znajdujące się na derbowej liście. Tym razem dwa spośród sześciu zgłoszonych mają jeszcze szanse na udział w gonitwie o błękitną wstęgę. Są to trenowany przez Michała Borkowskiego we Wrocławiu Fortel Zagłoby oraz Sweet City ze stajni Krzysztofa Ziemiańskiego, którą w Derby najprawdopodobniej będą reprezentować przynajmniej dwa inne mocne folbluty – Fabulous Las Vegas oraz Fox Trot Galeste.

Sweet City (4) będzie jednym z faworytów biegu o Nagrodę Aschabada

Sweet City miał bardzo nieudane wejście w sezon, jednak w drugim starcie znacznie się poprawił, więc można zakładać, że tym razem będzie jeszcze lepszy. W Memoriale Jerzego Jednaszewskiego wyprzedził go o 1,5 dł.  Turion, dużo lepiej biegający niż w wieku dwóch lat. Konie ze stajni Macieja Janikowskiego są w świetnej formie, więc wiele wskazuje na to, że to właśnie Turion wraz ze Sweet City mogą rozgrywać niedzielny wyścig o Nagrodę Aschabada.

Pokonane przez nie ostatnio Parys i Atman przebiegły bez błysku, dlatego ich notowania będą stały niżej, chociaż ta dwójka (podobnie jak Turion) nie ma już w perspektywie startu w Derby, a co za tym idzie – ich siły nie muszą być oszczędzane. Mimo obecności na derbowej liście i ostatniego zwycięstwa we Wrocławiu trudno faworyzować Fortela Zagłoby, mającego jeszcze mało doświadczenia. Chyba, że nomen omen pójdzie on w ślady przebiegłego bohatera Trylogii. W dobrej dyspozycji jest Exciter, który jednak dotąd ścigał się na dystansach do 1600 m.

Ważny test polskich czteroletnich arabów

W gonitwie o Nagrodę Bandosa (kat. B, 2400 m, sobota, godz. 16.30), rozgrywanej o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, potencjalni uczestnicy wyścigu Derby dla arabów:  Almiza, Severus, Celebryta oraz Albar, zmierzą się z grupą bardzo mocnych francuskich czterolatków i rosyjskim Veltem Terskiem. Wymieniona czwórka polskich koni ma za sobą udane tegoroczne występy, jednak mimo wszystko wyżej muszą stać notowania arabów wyhodowanych we Francji – przede wszystkim zwyciężczyni pozagrupowego biegu o Nagrodę Kabareta General Lady oraz pokonanego przez nią o 0,75 dł. Rammasa Al Khalediaha.

General Lady wygrała sprinterską końcówkę (30,6 s) wyścigu o Nagrodę Kabareta

Trzeba pamiętać, że tamten bieg został rozegrany spacerowym tempem, a końcówka była piorunująca – czołówka pokonała ostatnie 500 m w 30,6 sek! W takiej rozgrywce bardzo dzielnie radziły sobie również Almiza i Nesma Al Mels, które ukończyły bieg odpowiednio o 1,25  i 2,5 dł. za Rammasem. Nie poradził sobie natomiast kompletnie Saudi Al Khalediah, chociaż we wcześniejszych występach prezentował się niewiele słabiej od Rammasa.

Chyba nieco niżej należy ocenić pozostałe konie. Rosyjski Velt Tersk udanie rozpoczął starty na Służewcu, pokonując m.in. janowskiego Severusa, ale trochę  rozczarował w kolejnym wyścigu. Od tej dwójki można oczekiwać poprawy, podobnie jak od utalentowanego Celebryty i niewiele gorszego od niego w połowie maja Albara, który być może pobiegnie do pomocy Almizie.

Gonitwa o Puchar Generała Andersa

W niedzielę siódemka czteroletnich folblutów będzie rywalizowała o Puchar Generała W. Andersa (II gr., godz. 16) na dystansie 2000 m. Wysoką formę zaprezentowały w tym roku Incepcja, Circle Centuria i Lion Cut, jednak najbardziej imponujące zwycięstwo odniosła irlandzka Kohinoor Diamond.  Być może pójdzie za ciosem. Zagadkowe są niezły w ub. roku Percy, trenowany we Wrocławiu Hipster oraz Dynamo, chociaż chyba tylko pierwszy z nich ma realne szanse włączyć się do walki o czołowe miejsce.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń