MENU

Aktualności - wszystkie

Starcie najszybszych w Criterium

W najbliższy weekend rozegranych zostanie 15 gonitw, spośród których najważniejszym będzie sprinterski wyścig Criterium (kat. A, 1300 m, niedziela, godz. 13.30) z udziałem najlepszych w tym sezonie krótkodystansowców. Tradycyjnie już na starcie nie stanie żaden dwulatek, bowiem trenerzy rzadko decydują się na wystawienie ich przeciwko zdecydowanie bardziej doświadczonym przeciwnikom.

Z sobotnich biegów najbardziej emocjonująco zapowiada się piąty (godz. 14.30), w którym rywalizować będzie siedem mocnych trzylatków i trzy dobre czterolatki.

Jagienka potwierdzi sprinterski talent?

Jagienka wystartuje tym razem w roli faworytki

Podczas Jesiennej Gali trenowana przez Wojciecha Olkowskiego Jagienka świetnie spisała się w milerskim wyścigu o Nagrodę Mosznej i zdecydowanie wyprzedziła utytułowane konie starsze: faworyzowanego wówczas Kokshe (o 7,75 dł.), Emperora Ajeeza (8,25) oraz ostatniego na mecie Modraszka. Wydaje się, że na krótszym dystansie klacz może powtórzyć sukces, jednak trzeba brać pod uwagę, że wszyscy wymienieni rywale wypadli poniżej oczekiwań. Kokshe już nieraz świetne występy przeplata słabszymi. Także z Emperorem Ajeezem zawsze trzeba się liczyć.

Nieco niżej należy ocenić Modraszka, który w tym roku nie spisuje się najlepiej. Dzielny Szamet ostatnio został wycofany, ale bez wątpienia to jego najlepszy sezon w karierze. Stawkę uzupełnia Fabulous Angel. Do tej pory trzylatka ścigała się w gonitwach grupowych, jednak jej forma wyraźnie rośnie i dwa ostatnie biegi wygrała w znakomitym stylu. Trudno ocenić, czy będzie w stanie namieszać w tak doborowym towarzystwie.

Mocne konie w II grupie

Interesująca stawka zebrała się w gonitwie II grupy na dystansie 2000 m. W tym gronie znalazło się trzech uczestników Derby: Spasski, Invincible Gunner oraz Definition, a także początkowo zgłoszone do biegu o błękitną wstęgę: Magnetic, Meltimo i Dżan Moritz. Te ostatnie bardzo wysoką formę uzyskały w drugiej części sezonu, więc trzeba się z nimi poważnie liczyć. Z kolei Spasski oraz Invincible Gunner przez cały rok biegają rzetelnie. Definition lepiej radził sobie wiosną. Z trójki czterolatków, Thorna i Grację należy ocenić wyżej niż Brisingra.

Info