MENU

Aktualności: - wszystkie:

Sezon uratowały nam dwulatki

– W końcu maja byłem zdruzgotany – opowiada Wojciech Olkowski. – Koń Roku 2017 Bush Brave po łatwym zwycięstwie w biegu o Nagrodę Golejewka doznał kontuzji na torze roboczym. Chodził jeszcze potem w karuzeli, ale diagnoza była bezlitosna: nie będzie już mógł się ścigać! 

Jam Julietta  wygrała  Wiosenną

– Na szczęście świetnie spisywała się Jam Julietta, hodowli Roberta Gorczycy, który jest także jej współwłaścicielem razem z żoną Gabrielą i córką Karoliną. Wygrała Nagrodę Wiosenną, a potem była druga w Soliny i w Oaks. Ponadto niespodziankę sprawił Exciter, także własności państwa Gorczyców, wygrywając Nagrodę Aschabada. Ze starszych koni po razie zwyciężyły, ale dopiero w drugiej części sezonu Jalapena, Mourtajez i Dystans. Były to jednak wszystkie liczące się aktywa naszej stajni aż do późnej jesieni, kiedy to wysoką formę osiągnęły dwulatki, przede wszystkim Arkano i Un Beso, oraz trochę im ustępujące: Grossier, Caresser, Muminek, Bint Marshal, Storius i Pharell, które wygrały po jednej gonitwie.

Zimowy faworyt na Derby już po dwóch latach

– Mówiąc prawdę, nie spodziewałem się, że razem z właścicielem Dariuszem Jaskólskim będę już po dwóch latach fetował kolejne zwycięstwo w biegu o Nagrodę Mokotowską (1600 m). Jak wiadomo, jej zdobywca uzyskuje zwyczajowo miano zimowego faworyta na Derby. Co prawda Arkano nie wygrał w tak imponującym stylu, jak Bush Brave – o 13 dł., bo tylko o skromne pięć, ale w połowie prostej odszedł, jak chciał od stawki.

– W podobnym stylu zwyciężył w debiucie, ale w kolejnych dwóch startach był trzeci (Zenda) i piąty (Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi), jednak nie tracił wiele dystansu. W Mokotowskiej znacznie wyższe od niego notowania miały Noble Eagle, Salasaman i One Way Ticket z Wrocławia, dlatego jego zwycięstwo było sporą niespodzianką.

Liczna grupa mocnych rywali

Arkano odniósł w Mokotowskiej przekonujące zwycięstwo

– W przeszłości zimowi faworyci niezbyt często wygrywali Derby, ale skoro Bush Brave tego dokonał, więc musimy wierzyć, że ta sztuka może się także udać Arkano. Jednak bierzemy pod uwagę, że konkurencja też ma mocne atuty. Do stajni Macieja Janikowskiego przybył z Wrocławia zwycięzca Nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ophelia’s Aidan, który w Mokotowskiej nie wystartował. Od dobrej strony pokazały się dwulatki Adama Wyrzyka i Piotra Piątkowskiego, a Andrzej Walicki trenuje Planteę, która okazała się zdecydowanie najlepsza w gronie młodych klaczy.

– Długie dystanse, oprócz Arkano, powinny także sprzyjać Un Beso, własności Klaudii i Marka Mazurów oraz mojej żony Beaty. Po trzech drugich miejscach wygrał on wyścig II gr. na 1600 m, potem był trzeci w Mokotowskiej i na koniec zwyciężył w biegu o Nagrodę Nemana (1400 m).

– Grupa moich przyszłorocznych, dobrze zapowiadających się trzylatków, będzie więc dosyć liczna. One też będą przede wszystkim stanowić o sile naszej stajni w pierwszej części sezonu, zanim zaczną wychodzić do startu dwulatki, których będzie kilkanaście, w tym już na pewno trzy zagraniczne, ale może być ich więcej – zakończył Wojciech Olkowski.

Islander

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń