MENU

Aktualności: - wszystkie:

Rain and Sun pobiegnie po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie?

Ubiegłoroczna triumfatorka Wielkiej Warszawskiej Rain and Sun nie osiagnęła po kontuzji wysokiej formy i nie będzie bronić tytułu. Po zajęciu drugiego miejsca przed czterema tygodniami w biegu o Nagrodę Villarsa (I gr. 2400 m), została zgłoszona do gonitwy o Nagrodę Rzeki Wisły (tylko dla klaczy, kat. B, 2400 m). Czy zdoła  odnieść w niej pierwsze zwycięstwo w tym sezonie?

Rain and Sun czeka niełatwe zadanie

Nie będzie to wcale łatwe. W stawce zabraknie co prawda dwóch najlepszych trzyletnich klaczy: derbistki Nemezis i wiceoaksistki Pride of Nelson, które za tydzień wystartują w Wielkiej Warszawskiej, jednak reprezentacja rocznika derbowego w biegu o Nagrodę Rzeki Wisły (niedziela, godz. 15.30) jest solidna. Ponadto Rain and Sun poniesie pod Viktorem Popovem najwyższą wagę w polu – 60 kg, czyli o 3 kg więcej niż rówieśniczki – Ame Sublime i Ragane, i aż o 7 kg więcej niż trzyletnie rywalki.

O ile Ame Sublime po udanej wiośnie obecnie wydaje się nieco słabsza, to Ragane niedawno pokazała, że nie wolno jej lekceważyć (pokonała Rain and Sun, niosąc pod pod praktykantką dżokejską Joanną Grzybowską 6 kg mniej, o 1,25 dł.). Tym razem różnica pomiędzy nimi wynosi 3 kg, ale będzie miała w siodle dżokeja Aleksandra Reznikova.

Imsexyandiknowit stoi przed szansą wygrania pierwszego w karierze wyścigu kat. B

Z grona trzylatek zdecydowanie wyróżnia się Imsexyandiknowit, która w zajęła w przekonującym stylu trzecie miejsce w Oaks (za Nemezis i Pride of Nelson), a swoją wartość potwierdziła finiszując jako druga za Namezis w rywalizacji o Nagrodę SK Krasne. Nieźle spisała się wówczas trzecia na mecie Dreamline, pokonując o 3,25 dł. mocniej liczoną towarzyszkę stajenną Joshua’s Star.

Z szansami wywalczenia miejsca w czołówce pobiegnie również prezentująca zbliżone możliwości do Dreamline Plejada, która ostatnio wygrała wyścig na poziomie grupowym. Niezłe są także Furrora i biegnąca po tygodniu Devilinthedetail, jednak ich notowania będą stały niżej.

High in Dacer vs Whiskey Jar

Niezbyt mocną obsadę zgromadził na starcie wyścig o Nagrodę Vilniusa (niedziela, I gr. 1200 m, godz. 14.30). Byłoby sensacją, gdyby któryś polskich koni trenowanych przez Kazimierza Rogowskiego przedzielił parę importowanych dwulatków: irlandzkiego High in Dancera i brytyjskiego Whiskey Jara. Ogiery łatwo wygrały w debiutach. Na razie trudno ocenić, który z nich jest lepszy.

Trzylatki powalczą z faworytem?

Joanna Wyrzyk wraca na tor po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją

Ciekawie zapowiada się długodystansowa gonitwa o Nagrodę Łeb w Łeb (sobota, I gr., 2800 m, godz. 15.30). Z czwórki czterolatków zdecydowanym numerem jeden jest The Kid Bobby B,  spisujący sie dobrze także  w biegach pozagrupowych. Niezły jest również Pilecki, którego dosiądzie wracająca po kontuzji Joanna Wyrzyk. Outsiderami biegu będą Kanclerz i Matchmaker, 

Trzylatki na tak długim dystansie poniosą trochę korzystniejsze wagi. Startujący pod wagą wieku Un Beso (55 kg) nie biega na miarę oczekiwań, ale wyniki stawiają go w roli głównego rywala The Kidda Bobby’ego B. Nieźle poradził sobie ostatnio One Way Ticket, choć dystans był znacznie krótszy, zatem jego szanse wypada oceniać nieco ostrożniej. Z drugiej strony, podobnie jak chyba słabszy od niego Be My Winner, poniesie tylko 52 kg.

Iago sam jeden?

Mocnym faworytem wyścigu o Nagrodę Eldona (niedziela, I gr. 2000 m, godz. 15) wydaje się Iago, który bardzo dobrze prezentował się na tle rywali zagranicznej hodowli. Tym razem przyjdzie mu rywalizować z wyłącznie polskimi rówieśnikami. Co prawda już raz przegrał z Elwino i Orkisem JR, ale był to wypadek przez pracy, bo pękł jeden z cugli i dżokej nie mógł go normalnie wysyłać na prostej.

Z dobrej strony pokazały się już blisko ze sobą spokrewnione Wielki Dakris i Wielka Damilla, dysponujące skutecznym finiszem. Do walki o czołowe miejsca mają szansę włączyć się także Al Naira (tylko o nos przegrała niedawno z Wielkim Dakrisem), czy dobrze oceniane w stajniach Alnnajm oraz Eldas (pobiegnie pod dłuższej przerwie). Słabsze wydają się New Lady oraz eksterierowe Primus i Palazzo.

W programie najbliższego weekendu jest 19 gonitw. W sobotę pierwsza wystartuje o godz. 13, natomiast w niedzielę o 13.30. Zapraszamy na Służewiec.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń