Traf Online
Oglądaj i graj!!!
Podwajamy wyścigowe emocje!
Zaloguj się na TrafOnline.pl już teraz!

Aktualności

Tor Służewiec

Pierwszy wyścig dla dwulatków w obiecującym stylu i czasie wygrała irlandzka Inter Royal Lady

22 czerwca 2019

Konie dwuletnie pełnej krwi angielskiej tradycyjnie rozpoczynają rywalizację na Torze Służewiec w ostatniej dekadzie czerwca. W pierwszym wyścigu bezapelacyjne zwycięstwo odniosła irlandzka Inter Royal Lady, trenowana przez Adama Wyrzyka, z córką trenera, kandydatką dżokejską Joanną Wyrzykówną w siodle.

Inter Royal Lady nie dała rywalom żadnych szans

Mocne tempo w dystansie dyktował brytyjski Taison, który dociągnął jednak tylko do połowy prostej. Wtedy polem jak burza finiszowała Inter Royal Lady, a słabnącego Taisona pokonały jeszcze wyraźnie Karlon i polskiej hodowli (SK Krasne) Hermosa. Z piatego miejsca została zdyskwalifikowana Sefora z powodu użycia przez jeźdźca bata o długości 55 cm, zamiast przepisowych 45 cm.

1000 m: 0’59.3”(30,3-29,0)
Temperatura, 25.0°C, pogodnie.
Styl: bardzo łatwo.
Odległości: 5 1/2 – 6 – 3 – 5.
Stan toru: lekko elastyczny (3,1).

Kontuzja Joanny Wyrzykówny

Zwycięska amazonka kilkadziesiąt sekund po minięciu celownika, gdy zjeżdżała z toru, nieoczekiwanie spadła z konia. Sytuacja wyglądała dosyć niepokojąco, bo nie mogła sama się podnieść z murawy.

Szybko pojawiała się karetka pogotowia, dyżurny lekarz udzielił pierwszej pomocy. Jak się początkowo wydawało (taką informację przekazał nam na padoku po biegu Adam Wyrzyk), nie doszło do skręcenia nogi w kostce, lecz jedynie do bolesnego stłuczenia i obtarcia. Joanna Wyrzyk w przepisowym czasie stawiła się na wadze z siodłem, dzięki czemu piękne zwycięstwo Inter Royal Lady nad bardziej od niej faworyzowanym, także irlandzkim Karlonem, mogło zostać przez Komisję Techniczną zatwierdzone.

Wieczorem, niestety, otrzymaliśmy wiadomość, że jednak Joanna Wyrzykówna doznała złamania nogi w kostce. Serdecznie współczujemy i życzmy powrotu do zdrowia oraz na tor w możliwie najszybszym czasie.

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I – Prowadząca w dystansie Furnika na prostej opadła z sił i została wyprzedzona przez Fortunę Buriose z jej właścicielem W. Pandelem w sulce, który zmierzał po pewne zwycięstwo. Furnika ukończyła wyścig jako druga, ale ponieważ w połowie prostej zagalopowała, została przez Komisję Techniczną zdyskwalifikowana. Ostatecznie drugie miejsce przypadło Fulhamowi, trzecie Fugitif Davo, a czwarte Fleur des Sables.

Mohacz (1) i Monther Al Khalediah

II: Mocne tempo dyktował Zolix, którego po wyjściu na prostą wyprzedził faworyt Mohacz. Na drugiej pozycji galopował Monther Al Khalediah, a na trzeciej Palmir. W końcówce oba te konie próbowały zaatakować faworyta, ale ten zdołał się obronić. Wygrał ostatecznie o 0,5 dł. przed Montherem, który powtórnie finiszował przy bandzie. Czwarty był Zolix.

Wyhodowanego przez Longina Błachuta Mohacza, własności Moniki Metzy-Jodłowskiej, trenuje jej mąż Maciej Jodłowski.

IV – Jak chciał wygrywał na prostej bity faworyt, dosiadany przez Y. Hamada Turbo Kossack. W dystansie na pierwszej pozycji galopował Kornet Obolensky Tersk i zdołał ostatecznie obronić drugie miejsce w końcówce przed atakiem debiutującego Flame Force. Czwarty, już ze stratą 26 dł., był Nizam, syn derbisty Waresa i wnuk Dormane po kądzieli.

Turbo Kossacka, hodowli The Kossack Stud i własności Y. Hamada, trenuje Kazimierz Rogowski.

V – Już na starcie kłopoty sprawiał Sumidero, z którego przed minięciem kontrstartera spadła Dominika Stępniak. Na szczęście tylko się pobijała. Prowadzącego Dynamite na prostej wyprzedziła pewnie Miss Kossakówna, którą tuż przed celownikiem pokonał o 0,5 dł. dosiadany przez Martina Srneca towarzysz stajenny San Escobar. Czwarty był Salinger.

Francuskiej hodowli San Escobar, własności Marianny Surtel, jest trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego.

Neapol (w środku) mocno zaatakował w końcówce Decepticona (4)

VI – Po wycofaniu w terminie dodatkowym Rocha, wystartowały tylko cztery konie. Prowadził do połowy prostej Crazy Bull, którego skutecznie zaatakował dosiadany przez Dimę Petryakova Decepticon. Tymczasem do walczącej dwójki zaczął się zbliżać Neapol i na ostatnich metrach wysunął się na drugie miejsce, ulegając wygrywającemu Decepticonowi tylko o 0,5 dł. Trzeci o 1 dł. był Crazy Bull, a czwarty Masai Boy ukończył wyścig ze stratą 26 dł.

Wyhodowanego przez Andrzeja i Ryszarda Zielińskich Decepticona, własności Acta Non Verba, trenuje Natalia Szelągowska.

VII – Prowadzacego na prostej Percy’ego najpierw wyprzedził faworyt, dosiadany przez Darię Pantchev Just Gold, a tuż przed metą jeszcze biegnący pierwszy raz po przerwie spowodowanej kontuzją Parys. Czwarty był Silver de Cerisy.

Francuski Just Gold, własności Małgorzaty Przączak, jest trenowany przez Macieja Janikowskiego.

VIII – Z miejsca do miejsca wygrał faworyt Diego de Busset z Tarasem Salinvonchykiem w sulce, ale w końcówce mocno go naciskała Vendetta Team. Trzecia była Veline Bel, a czwarty ukończył wyścig Buzyrys.

Diego de Busseta, własności P. Myśliwczyka, trenuje Anna Frontczak-Salivonchyk.

W niedzielę pierwszy wyścig o godz. 16. W programie jest 7 gonitw, m.in. Nagroda Aschabada (kat. B, 2200 m), jeden bieg dla dwulatków oraz dwa dla kłusaków francuskich, które po raz ostatni wystąpią na Służewcu przed przerwą letnią.

Info