MENU

Aktualności - wszystkie

Pierwsze klasyki: Wiosenna i Rulera

W najbliższy weekend na Służewcu rozegrane zostaną klasyczne gonitwy o Nagrodę Wiosenną i Nagrodę Rulera (kat A., 1600 m) – odpowiedniki angielskich 1000 i 2000 Guineas. Ich faworytami będą konie trenowane przez Wojciecha Olkowskiego, które w wieku dwóch lat w ostatnich prestiżowych próbach były wyraźnie lepsze od rówieśników: Jagienka i Bush Brave. W wyścigu o Nagrodę Nagrodę Kabareta (kat. B, 2200 m) wystąpi niepokonana w wieku trzech lat w sześciu startach klacz arabska Shannon Queen.
 
Mocna ekipa trenera Olkowskiego

Bush Brave w wielkim stylu wygrał bieg o Nagrodę Mokotowską

Rewelacyjnie w ub. roku spisywały się dwulatki trenowane przez Wojciecha Olkowskiego. Zimowym faworytem na Derby został dosyć niespodziewanie Bush Brave, który na torze mocno elastycznym (4,9) wygrał Nagrodę Mokotowską, pokonując towarzysza stajennego Jules’sa Dreama aż 13 długości. Wcześniej dwukrotnie z nim przegrał na lekko elastycznych torach z niewielką startą. Trzecim ogierem ze stajni Olkowskiego, który został zgłoszony do biegu o Nagrodę Rulera (niedziela, godz.15.45), rozgrywanego pod honorowym patronatem ministra sportu i turystyki, jest Mourtajez. Sprawił on niespodziankę zajmując drugie miejsce za Velnelisem w pierwszej przedderbowej próbie, biegu o Nagrodę Strzegomia (kat. B, 1600 m).

Faworytką Nagrody Wiosennej (3 l. klacze) będzie trenowana przez Wojciecha Olkowskiego Jagienka, która w wieku dwóch lat wygrała trzy wyścigi, w tym dwa najważniejsze dla klaczy: Efforty i Cardei, oraz był druga w w wyścigu o Nagrodę Skarba za Tebirą.

Rywale wydają się słabsi, ale niespodzianek nie można wykluczyć

Jagienka będzie faworytką pierwszej gonitwy klasycznej sezonu 2017

W biegu o Nagrodę Rulera, której zwycięzca zdobywa tzw. pierwszą koronę (jeśli wygra też następnie Derby i St. Leger uzyska miano konia trójkoronowanego), głównymi rywalami tercetu Olkowskiego wydają się być trenowany przez Adama Wyrzyka, wspomniany już Velnelis, oraz trzeci w Strzegomia Largo Forte, który niósł wówczas o 4 kg więcej od rywali. Włączenie się do walki nawet jednego z pozostałych czterech uczestników wyścigu: trenowanego we Wrocławiu Kuriera, pokonanego przez niego w Memoriale Tomasza Dula Magnetica, Blue Connoisseura oraz mało doświadczonego półbrata wybitnego Intensa – Incognito, przygotowywanego w miejscowości Skorogoszcz (woj. opolskie) przez swego hodowcą i właściciela Romana Piwko, byłoby sporą sensacją.

Rywalkami Jagienki są mające już tegoroczne przetarcie Tebira (prowadziła mocno w Strzegomia pod nadwagą i osłabła nieco dopiero w końcówce), Mona Kerbili, która w końcu kwietnia wygrała pod nadwagą Nagrodę Dżamajki (1600 m, II gr.) o długość przed Great Chance, oraz Theskyisnolimit i Shantaram, które w tej stawce wydają się mieć niewielkie szanse.

Shannon Queen pozostanie niepokonana?

Shannon Queen była niepokonana w wieku trzech lat

W niedzielę najlepszy koń arabski poprzedniego sezonu, niepokonana w wieku trzech lat Shannon Queen zmierzy się z rówieśnikami w biegu o Nagrodę Kabareta (kat. B, 2200 m, godz. 16.15). Poniesie tylko kilogram nadwagi za start grupę niżej, więc może być trudna do pokonania. Niewykluczone, że jej główną rywalką będzie niosąca 4 kg mniej towarzyszka stajenna Twilight (obie trenuje Janusz Kozłowski), mająca już za sobą zwycięskie przetarcie pod nadwagą w II grupie. Z ulgi wagi korzystać będą startujące także grupę wyżej silny, francuski Hanouh i Esid In Zamour, który popisał się fantastycznym finiszem w pierwszym tegorocznym starcie. Pod wagą wieku wystartują natomiast utalentowana klacz Arwa oraz dobrze oceniane janowskie ogiery Bandolero i Piaget. Reasumując, Shannon Queen wyróżnia się, ale pozostałe tworzą ciekawą i wyrównaną grupę.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych,
  • dopasowania treści naszych stron internetowych do Twoich preferencji.

Nasz serwis internetowy przetwarza Twoje dane w sposób zautomatyzowany, w tym umożliwia ich profilowanie.

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym,
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • zewnętrznym firmom marketingowym oraz kancelariom prawnym
  • podmiotom konsultingowym oraz audytorom
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu Twojej zgody przez Ciebie. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w  przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Zapoznałem się
Pomiń