MENU

Aktualności: - wszystkie:

Gonitwa o Nagrodę Stulecia Niepodległości Polski

W nadchodzący weekend na Służewcu zostaną rozegrane ostatnie gonitwy pozagrupowe sezonu 2018. Najważniejszą jest Nagroda Nemana dla dwulatków, która uczci przypadające  11 listopada Stulecie Niepodległości Polski. Natomiast trzyletnie araby w sobotę wystartują w biegu o Nagrodę Czorta. Oprócz tego w programie są dwie gonitwy I gr. (Nagrody Upsali i Embargo).

Rywalizacja o Nagrodę Nemana (kat. B, 1400 m), która uczci na wyścigach Stulecie Niepodległości Polski, zapowiada się bardzo interesująco. Po dwa mocne konie wystawiają trenerzy Wojciech Olkowski: Un Beso i Storiusa oraz Adam Wyrzyk: Gancegala i Blizbora.

Un Beso będzie miał groźnych rywali: obiecującego Emiliano Zapatę oraz dwa ogiery ze stajni Adama Wyrzyka

Wydaje się, że umiarkowanym faworytem będzie francuski Un Beso, który ma za sobą niezły występ w biegu o Nagrodę Mokotowską – był trzeci, wyraźnie wyprzedzając m.in. niezłego Kontusza. Z kolei polski Storius po pięknym zwycięstwie w debiucie, nieco rozczarował za drugim razem, ale nie należy go lekceważyć.

Irlandzkie ogiery Adama Wyrzyka zdają się prezentować zbliżony poziom i poprawiają się z każdym startem. Zwycięstwa odniosły jednak w słabszych stawkach.

Zagadkowy jest Emiliano Zapata ze stajni Emila Zaharieva. Ma za sobą jedynie imponującą wygraną w debiucie.

Niżej wypada ocenić szanse pozostałej dwójki: wspomnianego wcześniej solidnego Kontusza i chyba tylko średnią Time of Change, która dwukrotnie z nim przegrała.

Tutti Frutti kontra klacze II grupy

Przeciętną stawkę zgromadził na starcie wyścig o Nagrodę Upsali (1400 m), przeznaczony dla dwuletnich klaczy polskiej hodowli I grupy. Jedynie trenowana we Wrocławiu Tutti Frutti odniosła do tej pory zwycięstwo. Dokonała tego miesiąc temu w trzecim starcie na Partynicach.

Wymagającą rywalką może być River Cash, jednak klacz jest nieobliczalna i dobre występy przeplata zdecydowanie słabszymi. Solidniej prezentuje się Light Feather, która jest nieźle oceniana w stajni i może się poprawiać. Podobnie radzą sobie Torretta i Isleen, natomiast po dwóch słabszych startach niżej trzeba ocenić Ornellę, a także mającą za sobą nieudany debiut Dizarę.

Francuska Faiga czy polski trzylatek?

Faiga de Bozouls (na pierwszym planie) może wygrać po raz drugi w tym sezonie. Nie będzie jednak miała łatwego zadania

W roli faworytki wyścigu o Nagrodę Czorta (kat. B, 2200 m) dla trzyletnich arabów wystartuje francuska Faiga de Bozouls, która osiągała solidne wyniki zarówno na Służewcu, jak i na Partynicach. Pozostała szóstka reprezentuje polską hodowlę.

Świetnie spisuje się Pontarion, zwycięzca biegu o Nagrodę Eldona. Pokonał wówczas o 2,5 dł. janowską Sadybę oraz o 4,25 dł. waleczną Sabellę. Obie klacze w sobotę staną przed szansą zrewanżowania się Pontarionowi, jednak nie będzie to łatwe. Duże postępy pod okiem Janusza Kozłowskiego zrobił interesującego pochodzenia Gmared, który również wydaje się mocnym kandydatem do rozgrywki. Trudniejszy do oceny jest Khayyaam, dwukrotnie pierwszy na Partynicach oraz progresujący Akwantario. Wydaje się, że tej dwójki także nie można lekceważyć.

Nagroda Embargo bez wyraźnego faworyta

Trudno wskazać wyraźnego faworyta w pierwszogrupowym wyścigu o Nagrodę Embargo. Wydaje się, że najwyżej powinny stać notowania francuskiej klaczy Fiktas de Bozouls oraz holenderskiego Victory Kossacka. Niezłe są też niemiecki Gabonn i polski Salm Andex. Wyraźnie poprawiły się ostatnio Zolix i Wildar BS, więc i one mogą namieszać w czołówce. Z dwójki klaczy Athea sprawiła dotąd lepsze wrażenie niż słabiej dysponowana w drugiej części sezonu Echmeda. Dla Amaniego progi są raczej zbyt wysokie.

Konie wyjdą na padok przed pierwszymi gonitwami w sobotę i niedzielę o godz. 10.30. Bomba w górę o 11.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń