MENU

Aktualności: - wszystkie:

Nie ukrywamy, że mogło pójść lepiej

Miniony sezon ocenia trener Janusz Kozłowski.

– Nie ma co ukrywać, że sezon 2019 nie był dla nas szczególnie udany. Udało się wygrać tylko 16 wyścigów, co jest wynikiem zdecydowanie słabszym niż w ostatnich latach, jak np. w 2017 roku, gdy sukcesy odnosiła Shannon Queen, a zwycięstw było 37, czy w ubiegłym, który nie był może aż tak świetny, ale wygrana Rain and Sun w Wielkiej Warszawskiej i kilka innych triumfów na jesieni przyniosło wiele radości.

Jasne punkty: Noble Eagle i Shamhoot Al Khalediah

– Niestety, klacz po kontuzji jakiej nabawiła się jesienią 2018 r., nie wróciła do wielkiej formy. Fizycznie nic jej nie dolegało, dlatego długo miałem nadzieję, że w drugiej części sezonu się odrodzi, ale blokada była gdzieś w jej głowie. W takie sytuacji ciężko cokolwiek poradzić. Obecnie przebywa w Krasnem, gdzie zostanie matką.

Noble Eagle (4) pokazał dużo szybkości w biegu o Nagrodę Kozienic

Najjaśniejszymi punktami okazały się więc trzyletni folblut Noble Eagle oraz arab Shamhoot Al Khalediah. Pierwszy z nich wygrał bieg o Nagrodę Kozienic i zajął drugie miejsce w rekordowo szybkim wyścigu o Nagrodę Iwna. Generalnie okazał się najlepszym w roczniku koniem polskiej hodowli, choć muszę przyznać, że liczyłem na trochę więcej. Niestety, nie zdołał wywalczyć czołowego miejsca ani w Derby, ani w Wielkiej Warszawskiej.

Shamhoot zasłużył drugą pozycję w roczniku, za rewelacyjną Tabarak’s Elvirą. Wygrał trzykrotnie i był drugi w Sambora. W mojej ocenie jest to koń, który nadal się rozwija i powinien zrobić jeszcze spore postępy, dlatego sądzę, że przyniesie nam dużo radości w kolejnym sezonie. Dobrze biegały Vrom Kossack (3 wygrane) i Ame Sublime (2). Ponadto postępy może zrobić polski arab Zelant, bo ma możliwości, ale jest uparty.

Janusz Kozłowski wiąże spore nadzieje z utalentowanem Shamhootem Al Khalediah

Sporym kłopotem były: brak dojrzałych dwulatków oraz, niestety, kontuzje. Mający niezłą pozycję w roczniku derbowym arabów Gmared wyszedł do startu tylko raz, na wiosnę. Jeden start, zaliczył również trzyletni obiecujący Sahib (był drugi), bo doznał pęknięcia kości. Wrócił już na tor, za to dłuższa przerwa czeka niezłego Sicario. Wśród dwulatków większość nie wyszła do startu i zadebiutuje dopiero w wieku trzech lat.

Nie tracimy optymizmu

Patrzę jednak na przyszłość z pewnym optymizmem. Noble Eagle i Shamhoot Al Khalediah to bardzo dobre konie, które w przyszłym roku powinny nadal biegać na wysokim poziomie. Do startu wyjdą nieoglądane jeszcze na torze trzylatki, a szeregi tego rocznika zasiliły dwie klacze zakupione na Wyspach. Mają bardzo fajne rodowody. Jest też grupa dwulatków: dwa irlandzkie, trzy francuskie i trzy polskiej (m. in. po zwyciężczyni Wiosennej – Hospitalite). Prawdopodobnie dołączą też dwa konie po Silvanerze od V. Timoshenki.

Pracujący w stajni Viktor Popov wygrał dla stajni Nova m. in. na klaczy Lady Laila (10)

Mam też trzy nowe „alkhalediahy”, 6-letnią klacz i dwa młode. Przyszły sezon zapowiada się więc zdecydowanie lepiej niż miniony.

Na koniec chciałem podziękować za ogrom pracy mojej żonie Kasi. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z dżokejem Viktorem Popovem, ponieważ wkłada w treningi dużo serca i zaangażowania i jest dla nas dużym wsparciem. Równie mocno dziękuję całej załodze stajennej. Sezon był trudny, ale z takim zespołem jestem przekonany, że kolejny będzie udany – zakończył trener Kozłowski.

Zanotował Piechur

Zwycięstwa koni Janusza Kozłowskiego w sezonie 2019 wg grup:

kat. A – Noble Eagle (Kozienic)
kat. B – Shamhoot Al Khalediah (Amuratha)
I gr. – Shamhoot Al Khalediah (Emaela)
II gr. – Ame Sublime (x2), Shamhoot Al Khalediah, Vrom Kossack, Sicario, Zelant
III gr. – Koryo, Vrom Kossack (x2)
IV gr. – Szarratu, Lady Laila, Nurbanu Sihirli, Fly des Tesnieres

 

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń