MENU

Aktualności: - wszystkie:

Nagrody: Baska, Bandoli i Jaguara

W najważniejszych biegach nadchodzącego weekendu do rywalizacji przystąpią młode konie. Trzyletnie araby zmierzą się w niedzielnych gonitwach o Nagrody Baska (kat. B, 2000 m) i Bandoli (I gr., 1600 m, wyłącznie klacze). Z kolei dwulatki pełniej krwi I grupy powalczą w sobotę o Nagrodę Jaguara (1300 m).

Zagadki Nagrody Baska

Ciekawa i wyrównana stawka arabów stanie na starcie wyścigu o Nagrodę Baska. Zagadkowa jest duńska Namibia, która po trzech świetnych występach mocno rozczarowała, przegrywając m.in. o 2,75 dł. z polską Elnizą. Ta ostatnia wcześniej również pokazała spore możliwości, więc nie można wykluczyć, że obie klacze, a także utalentowana francuska Faiga de Bozouls znajdą się w rozgrywce.

Z grona ogierów najlepszy wydaje się rosyjski Hockey Tersk. Jego towarzysz stajenny Vykhodec Tersk dzielnie biegał wiosną, ale w ub. tygodniu wrócił na tor po długiej przerwie i wypadł blado. Być może teraz będzie lepiej dysponowany.

Eksterierowe araby AJ Evio oraz Zloty Opal ze startu na start się poprawiają, ale tym razem wydaje się, że poprzeczka zawieszona jest dla nich zbyt wysoko. Niestety, w tym sezonie ma ani jednego wyścigu pozagrupowego dla trzylatków eksterierowych, więc najlepsze w nich muszą biegać w gonitwach otwartych.

Jednak zdarzyło się już, że eksterierowy, janowski Elader wygrał w 2016 r. we Wrocławiu otwarty bieg o nagrodę kategorii B (SK Lesieniec), a następnie był trzeci w biegach kategorii A, Pierrota i Porównawczej, więc zbyt pochopnie nie można AJ Evio i Zlotemu Opalowi odbierać szans.

Sprawdzian przed biegiem o Nagrodę Sasanki

Free Spirit ma za sobą udane występy

Dobre występy ma za sobą interesującego pochodzenia, urodzona w Polsce Free Spirit i to jej przypadnie rola faworytki biegu o Nagrodę Bandoli. Spore możliwości wydaje się mieć również jej towarzyszka stajenna, francuska Fikats de Bozouls, choć na podstawie dotychczasowych biegów powinna mieć nieco niższe notowania.

Mocny duet posyła do boju także trener Adam Wyrzyk, chociaż Wokalia po bardzo udanym rozpoczęciu kariery stopniowo obniżała loty i ostatnio straciła do Free Spirit ponad 10 dł., z kolei Sabella ma w nogach bardzo trudne wyścigi.

W czołówce nie powinno zabraknąć też biegającej na bardzo rzetelnym poziomie Sagdiany Tersk.

Hydra i Samima zdają wydają się ustępować faworytkom talentem. Niezła jest też Etna, której szanse wypada ocenić wyżej niż Emmei oraz Namony MK.

Francusko-irlandzka rywalizacja o Nagrodę Jaguara

Nie tak dawno przekonaliśmy się o sile dwuletnich klaczy francuskiej hodowli w biegu o Nagrodę Cardei, w której wystąpiło ich aż pięć. Tym razem w gonitwie o Nagrodę Jaguara na starcie staną trzy dwulatki francuskiej hodowli i cztery irlandzkie. Również i tym razem większe szanse na odniesienie zwycięstwa wydają się te pierwsze, ponieważ Caresser i Pride of Nelson pokazały się niedawno z jak najlepszej strony, natomiast Zvezdan już raz pokazał lwi pazur, ogrywając wyżej notowanych przeciwników.

Z grupy irlandzkich dwulatków bardzo solidne wrażenie sprawia Makfire, który ścigał się mocnych stawkach i radził sobie dzielnie. Ciekawymi klaczami są Carla Cola i mająca za sobą jedynie zwycięski debiut Royal Helen – jej możliwości trudno jeszcze dokładnie ocenić. Zapisanego grupę wyżej Durhama czeka trudniejsze zadanie, chociaż i on się wyraźnie poprawia.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń