MENU

Aktualności: - wszystkie:

Nagroda Villarsa. Joanna Grzybowska triumfuje na nieliczonej Ragane!

Joanna Grzybowska, która przed dwoma tygodniami uzyskała stopień praktykanta dżokejskiego, wygrywając 25. gonitwę w karierze na debiutującym trzylatku Domitzie, znów zaskoczyła publiczność bardzo dobrą formą. Wtedy po walce przez całą prostą wygrała minimalnie ze Szczepanem Mazurem, dosiadającym faworyzowanego Carlito. Tym razem sama podyktowała rywalom surowe warunki na nieliczonej Ragane, biegnącej z ulgą wagi (53 kg), co na torze elastycznym (3,3) i dystansie 2400 m miało znaczenie. Wyrobiła sobie na niej w dystansie dużą przewagę i klacz dociągnęła pierwsza do mety, bijąc wyżej notowane konie, Rain nad Sun (59), Un Beso (55) i The Kid Bobby’ego B (56).

Ragane pod Joanną Grzybowską zmierza niezagrożona do celownika

Młodej amazonce należą się duże brawa za odwagę i wyczucie tempa. Było to jej drugie z rzędu zwycięstwo w gonitwie o Nagrodę Villarsa. W ubiegłym roku wygrała ją na trenowanym przez Krzysztofa Ziemiańskiego Omerze.

Irlandzka, czteroletnia Ragane, własności UAB Żirgo Startas, jest trenowana we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego.

Nagroda Villarsa (I grupa)

1. Ragane (IRE) (-2) J.Grzybowska (53.0) nr. 4
2. Rain and Sun (FR) dż. V.Popov (59.0) 7
3. Un Beso (FR) dż. A.Turgaev (55.0) 8
4. The Kid Bobby B (GB) (-1) I.Wójcik (56.0) 1
5. Sweet City (FR) dż. M.Srnec (57.0) 2
6. Ame Sublime (FR) dż. S.Mazur (58.0) 6
7. Be My Winner dż. M.Abík (53.0) 3
Wycofany Durham (IRE) dż. A.Kabardov (52.0) 5

2400 m: 2’35,5”(29,3-32,5-31,2-30,9-31,6).
Temperatura: 26.0°C, słonecznie.
Styl: silnie wysyłany.
Odległości: 1 1/2 – szyja – 3/4 – 1 3/4 – 6 – 8.
Stan toru: elastyczny (3,3).

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I – W terminie dodatkowym została wycofana Herbatka. Mocne tempo (29,6) dyktowała Mary Elizabeth, która po wyjściu na prostą próbowała uciekać. Została jednak podczas dużo wolniejszej drugiej ćwiartki (32,6) doścignięta i pokonana o szyję przez finiszującego ostro przy bandzie pod Szczepanem Mazurem Stormyccino. Trzeci o 1,75 dł. był Petit, a czwarty, debiutujący Consensus, zanotował stratę 4 dł.

Francuskiej hodowli zwycięzca, własności Zbigniewa Górskiego, jest trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego.

Wygrana Sonelli JR była jedną z wielu niespodzianek w sobotę 

II -Tempo w dystansie dyktował Sorglos von Sudbaden (65 kg). Na prostą wyprowadził jednak z niewielką przewagą Revenge (61) przy bandzie. Niespodziewanie z grupy koni wysforowała się dosiadana przez A. Kardanova Sonella JR (56) i wysyłana wygrała o 2,5 dł. przed Elginem JR, który przeszedł w końcówce po bandzie i wyprzedził o 1 dł. finiszującego środkiem toru Sorglosa von Sudbadena . Ten z kolei był lepszy  nos od Revenge.

W gonitwie tej dublet ustrzelił hodowca i właściciel Janusz Ryżkowski. Sonellę trenuje Emil Zahariev.

III – Aż do połowy prostej prowadził z przewagą Bajazyd. W końcówce został on wyprzedzony przez San Godenzo, który wysyłany przez S. Mazura wygrał gonitwę przez finiszującymi w ślad za nim Silverem Rockiem oraz Ishii Maki. Bajazyd utrzymał czwarte miejsce o nos przed mocno faworyzowaną Hermosą. Czas gonitwy: 1200 n: 1’15,5”(13,8-29,2-32,5). Odległości na mecie: 1 1/4 – 1 1/4 – 3/4 – nos – 3/4 – nos – 2 – 2 1/2 – 1/2.

San Godenzo, hodowli i własności SK Krasne, trenuje Krzysztof Ziemiański.

IV – Na prostą wyprowadził Dexcalibur, gdy jednak zaatakowały go janowskie konie, Beltran i Portulaka, zaczął odpadać. Dosiadana przez Victora Popova klacz wygrywała bardzo łatwo aż o 12 długości przed towarzyszem stajennym, a trzecie miejsce Dexcaliburowi odebrał debiutujący, także janowski Amador.

Trenerem janowskich arabów jest Sergey Vasyutov, który dosiadał Beltrana.

Magdalena Wyrzyk odniosła pierwsze zwycięstwo w karierze

V- Gonitwa Uczniowska. Na starcie został faworyt Vadis. Bardzo mocno z dużą przewagą poprowadziła C. Pawlak na biegnącym pierwszy raz na Służewcu wałachu Sirinapha, który jednak nie wytrzymał własnego tempa, choć długo na prostej utrzymywał pierwsze miejsce. W końcówce prowadzenie objęła i zwyciężyła bratanica trenera Adama Wyrzyka, Magdalena Wyrzyk, jadąca na Country Girl. Druga była Wiktoria Czwarno na San Marino, trzecie Oliwia szarłat na Iron Manie, a czwarte miejsce zajął R. Mannanbek Uulu na Fly des Tesniers. Odległości na mecie: 3/4 – 3 – szyja – 4.

Wyhodowana przez Stanisława Gułę Country Girl, własności R. Sumiły, jest trenowana przez Adama Wyrzyka.

VII – Mocne tempo (29,6-29,6) w dystansie dyktował i z przewagą wyprowadził na prostą Baahy, w końcówce wyraźnie osłabł. Najlepiej finiszowała dosiadana przez S. Mazura Dame Gladys, która wyprzedziła pewnie o 3 dł. Spasskiego, a ten był lepszy od mocno faworyzowanego Alexa Dream o 0,75 dł. Czwarte miejsce utrzymał Baahy.

Brytyjskiej hodowli Dame Gladys, jest współwłasnością trenera Emila Zahrieva, M. Dhermenta, Agaty Wojciechowskiej i M. Żegarskiej.

VIII – Na prostą wyprowadził Ming. Podczas bardzo szybkiej końcówki (32,9) przy bandzie przeszedł Gabonn, ale został wyprzedzony przez finiszujące polem Om Maraksha i Kuwaiya. Czwarty był Arash. Odległości na mecie: szyja – 5 – 1,5.

Om Marakesh jest przygotowywany przez Pawła Wasilewskiego w jego ośrodku Nad Czarną Hańczą k. Białegostoku, wedle planów treningowych trenera Wojciecha Olkowskiego.

IX – W pierwszym w tym sezonie na Służewcu biegu dla koni półkrwi łatwe zwycięstwo odniósł dosiadany przez Aleksandra Rzenikova Eger m. Na drugie miejsce w końcówce wysunęła się Hawajska Noc m. Trzeci był Dworny Pan m, a czwarta Pikieta m. W dystansie z przewagą prowadziła Habra m, która ostatecznie była szósta.

Zwycięskiego Egera, hodowli i własności Jacka Soski, trenuje Bolesław Mazurek.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń