MENU

Aktualności: - wszystkie:

Nagroda Sasanki. Emmea zwyciężyła bardzo łatwo

W pozagrupowym wyścigu dla trzyletnich arabskich klaczy eksterierowych o Nagrodę Sasanki – (kat. B, 2000 m) bardzo łatwe zwycięstwo odniosła dosiadana przez starszego ucznia Sanzhara Abaeva Emmea. Pokonała ona bardziej liczoną Etnę o 5 dł.  Następnie w odstępach 1,5 – 1,75 – 1,5 dł. osiągnęły metę Daggara, Cerodena i Escala.

Nagroda Sasanki: Emmea

Poprowadziła bardzo wolno Emmea (44,5-40,5-39,0), która mocno przyspieszyła dopiero po wyjściu na prostą i uciekła rywalkom. Drugie miejsce Etny nie było zagrożone. Czas gonitwy słaby: 2’39,4″(44,5-40,5-39,0-35,4).

Trenowana przez Małgorzatę Łojek zwyciężczyni została wyhodowana w Michałowie i jest własnością tej stadniny do spółki z Polskim Klubem Wiejskim.

Warunki na torze: 10.0°C, pochmurno, stan bieżni: elastyczna (3,8).

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I: Z miejsca do miejsca próbowała wygrać gonitwę Małgorzata Kryszyłowicz na Camalu Galibie, ale po walce na prostej uległ on w celowniku o łeb dosiadanemu przez Aleksandra Reznikova Monarsze. 3,5 długości straciła do tej pary H Embition H, która obroniła się w końcówce przed atakującą ją Złotą Olą .

Trenowany przez Piotra Piątkowskiego Monarcha został wyhodowany w Bełżycach przez Agnieszką Wójtowicz i jest jej własnością.

III: Nagroda Calderona (dwulatki, I gr.). Mocne tempo podyktował irlandzki Alex Dream i uciekał przy bandzie po wyjściu na prostą. Ścigały go dwa francuskie konie trenera Wojciecha Olkowskiego: dosiadany przez Antona Turgaeva faworyt Grossier oraz jego towarzyszka stajenna Bint Marshal. Alex Dream osłabł na ostatnich 150 m i został najpierw wyprzedzony przez Grossiera, a następnie także przez Bint Marshal. Tak więc trener Wojciech Olkowski ustrzelił w tej gonitwie dublet. Czwarty był nieoczekiwanie polski In Time. Za nim uplasowała się trójka pozostałych koni zagranicznej hodowli: La Belle de Mai, Pharell i Zvezdan.

Czas gonitwy na 1400 m: 1’30,5″(25,6-30,4-34,5). Odległości na mecie: 1 1/2 – 1/2 – 2 1/2 – 1 3/4 – 4 – 7.

Grossier jest własnością Wiesławy i Romana Sokołowskich oraz żony trenera, Beaty Olkowskiej.

IV: Prowadziła w dystansie Vologda, a po wyjściu na prostą prowadzenie przy bandzie objęła Speedy Szumawa, którą bez walki minął dosiadany przez Darię Pantchev Magister. Wygrywał on łatwo o 4 dł., a drugą pozycję Speedy Szumawy skutecznie zaatakował Król Dżungli, wyprzedzając ją o 2,5 dł. Czwarty osiągnął metę Moon Star.  Jadącego na Speedy Szumawie Antona Turgaeva Komisja Techniczna ukarała zawieszeniem licencji od 14 do 17 listopada za nadużycie bata, co oznacza, że nie będzie on jeździł w ostatnią sobotę sezonu.

Wyhodowanego w SK Moszna Magistra trenuje Maciej Janikowski. Ogier jest własnością Łukasza Siwka.

V: Bity faworyt, dosiadany przez Kamila Grzybowskiego irlandzki Emperrato, wygrał łatwo z miejsca do miejsca. Drugie miejsce utrzymał pewnie francuski Black Soil, trzeci był Ramiro, a czwarta ukończyła wyścig Nickie.

Czas na 1200 m: 1’18,9″(15,4-31,7-31,8). Odległości na mecie: 2 – 3 – 1 1/4 – kr. łeb – nos – 10.

Emperrato trenuje Andrzej Walicki dla AMP Invest Sp z o.o.

VI: Prowadziła Severina (57,5). Blisko niej galopował Monther Al Khalediah, który ją szybko wyprzedził. Te dwa walczące ze sobą konie niespodziewanie pokonał tuż przed celownikiem dosiadany przez Michala Abika Hadir. Po proteście Komisja Techniczna przesunęła Severinę z drugiego miejsca na trzecie za Monthera Al Klahaldiah, któremu przeszkadzała  na prostej. Czwarty był Letus JR. Dosiadająca Severiny Joanna Grzybowska została ukarana za złą technicznie jazdę zwieszeniem licencji od 14 do 17 listopada, co oznacza, że nie będzie jeździła w ostatnią sobotę sezonu.

Trenowany przez Janusza Kozłowskiego Hadir został wyhodowany przez Nessa Arabians i jest własnością tej stadniny.

VII: Szanse już na starcie stracił French Flair, który ruszył kilka długości za stawką. Na prostej przewagę uzyskał Calmir, ale finiszujący najbliżej publiczności, dosiadany przez Aleksandar Kabardova Kaszi finiszował jak uskrzydlony i wygrał pewnie o 0,5 dł. Trzecia była Ujoor, a jako czwarty osiągnął metę Easy Go.

Czas gonitwy na 1000 m, biorąc pod uwagę stan toru – dobry: 1’00,8″(29,4-31,4). Odległości na mecie: 1/2 – 2 – 2 – 3 1/2 – 3 – 1 1/2 – 13.

Irlandzkiej hodowli Kasziego trenuje Maciej Janikowski, który jest także jego współwłaścicielem razem ze swą żoną Katarzyną Antos-Janikowską.

VIII: Niedługo prowadził Albar. Szybko minęła go bita faworytka, dosiadana przez Małgorzatę Kryszyłowicz Basalah Al Khalediah, która zaczęła oddalać się od stawki. Na prostej utrzymywała sporą przewagę i wygrała dowolnie o 5,5 dł. przed Albarem. W końcówce trzecią pozycję Sunny’ego Ambera KRF z powodzeniem zaatakowała Himera JR.

Francuskiej hodowli zwyciężczyni, własności Polska AKF, jest trenowana we Wrocławiu przez Wiesława Kryszyłowicza.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń