Aktualności

Tor Służewiec

Nagroda Nemana. Rakija o krótki łeb przed Fox Trot Galeste

12 listopada 2017

Ostatni w sezonie pozagrupowy wyścig dla koni dwuletnich – Nagrodę Nemana (kat. B, 1400 m) – wygrał polskiej hodowli (S. Plavac) Rakija, który tym razem ze Szczepanem Mazurem w siodle po walce wyprzedził o krótki łeb francuskiego Fox Trot Galeste. To drugi po sobotnim zwycięstwie Time of Dream w biegu o Nagrodę Upsali znaczący sukces debiutującego w roli trenera Piotra Piątkowskiego.

Nagrodę Nemana wygrał Rakija

Tempo w dystansie dyktowała biegnąca przy bandzie Vilnele, która początkowo dzielnie broniła się po wyjściu na prostą, ale w końcu uległa ostro finiszującym ogierom, Rakiji i Fox Trot Galeste. Pierwszy z nich uzyskał już ok. 0,75 przewagi nad rywalem, który jednak silnie wysyłany przez Martina Srneca walczył do samej linii celownika i ostatecznie przegrał tylko o krótki łeb. Vilnele utrzymała trzecie miejsce, a dopiero czwarty był mocniej od niej liczony Tulipan Fan Fan.

Blue Connoisseur w nagrodzie Pawimenta

Trener Piotr Piątkowski miał duże powody do radości jeszcze także pod koniec dnia wyścigowego. Gonitwę o Nagrodę Pawimenta ( 3 l. i st., I gr., 1200 m) wygrał przygotowywany przez niego od kilku tygodni Blue Connoisseur (poprzednio trenował go Janusz Kozłowski), własności Plavac Sp. z o.o.

Za tydzień ostatnia dwudniówka wyścigowa. W sobotę dodatkowym smaczkiem będzie typowanie zwycięzców gonitw od I do do VII (tak zwanej septymy). Ta sztuka nie udała się nikomu podczas czterech poprzednich dni wyścigowych. W niedzielę nikt nie wytypował trafnie także zwycięzców gonitw od III do VII, czyli kwinty.