MENU

Aktualności: - wszystkie:

Nagroda Nemana. Night Tornado przed High in Dancerem

Podopieczny trenera Krzysztofa Ziemiańskiego Night Tornado, dosiadany przez Martina Srneca, wygrał ostatnią w sezonie 2019 gonitwę pozagrupową, wyścig o Nagrodę Nemana dla dwulatków (kat. B, 1400 m). Drugi był faworyt High in Dancer, trzeci Night Thunder i czwarty Sea of Silence.

Night Tornado wygrywając Nagrodę Nemana zdobyl trzecie miejsce w roczniku dwulatków za niepokonaną w sześciu startach Inter Royal Lady i zimowym faworytem na Dreby Fiburnem F 

Poprowadził High in Dancer, za którym do wyjścia na prostą trzymał się Gone Hill. Potem już o zwycięstwo walczyły tylko bardziej doświadczony faworyt oraz biegnący dopiero trzeci raz w karierze Night Tornado, którego wygrana  była wyraźna, o 1,75 dł.

Brytyjskiej hodowli Night Tornado jest własnością Eweliny, Joanny i Magdaleny Traka.

Nagroda Nemana – (kat. B)

1. Night Tornado (GB) dż. M.Srnec (57.0) nr 5
2. High in Dancer (IRE) dż. A.Turgaev (57.0) 1
3. Night Thunder (IRE) k.dż. J.Wyrzyk (57.0) 3
4. Sea of Silence (FR) dż. S.Vasyutov (57.5) 7
5. Gone Hill (IRE) dż. W.Szymczuk (57.0) 4
6. Książę Persji pr.dż. K.Mazur (57.0) 6
Wycofany: Seririo (FR) dż. J.Pavliček (56.0) 2

1400 m: 1’26,9”(25,4-30,3-31,2).
Temperatura: 10.0°C, pochmurno z przejaśnieniami.
Styl: wysyłany.
Odległości: 1 3/4 – 3 1/2 – 4 – 2 – 1 1/2.
Stan toru: elastyczny (3,5)

Nagroda Nemana. Pamiątkowe zdjęcie po dekoracji zwycięskiego konia

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I – Wszelkie szanse straciła już na starcie liczona w trzeciej kolejności Alva, która ruszyła z opóźnieniem i galopowała w sporym odstępie. W efekcie na prostej zdołała pokonać tylko słabego Impulsa. Tymczasem pewnie wygrywał wyścig dosiadany przez Joanną Wyrzykównę faworyt Candy Rider, który wyprzedził swego towarzysza stajennego Slimka o 1,5 dł. Walcząca ze Slimkiem od drugie miejsce, liczona w drugiej kolejności Scuti, osłabła na ostatnich metrach i została w celowniku wyprzedzona jeszcze o kr. łeb przez finiszującą przy bandzie Napadlę.

Amerykańskiej hodowli Candy Rider, własności BMS Group S. Pegza, jest trenowany przez Adama Wyrzyka, który w tym biegu ustrzelił dublet.

II – Na forkentrze Wunder zrzucił Martian Srneca i zanim został złapany oraz doprowadzony na start przez około 10 minut biegał po torze. Ta dodatkowa rozgrzewka widocznie mu pomogła, bo na prostej wygrywał wysyłany jak chciał o 3 dł. przed Siruellą, która wyprzedziła Musaba o 5 dł. Czwarty był najmocniej faworyzowany Almaharib ze stratą 10,5 dł. do zwycięzcy.

Trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego Wunder został wyhodowany przez Ryszarda Ptacha i jest jego własnością.

III – W połowie prostej przewagę uzyskała Nandi, ale po raz czwarty z rzędu zajęła ostatecznie drugie miejsce, gdyż pewnie, o 3,5 dł., pokonała ją dosiadana przez Konrada Mazura Deneris. Trzecia o 0,5 dł. była Ryffina, lepsza od czwartej Dancing Nory o 1,5 dł.

Wyhodowana przez Andrzeja i Ryszarda Zielińskich Deneris, własności AMP Invest Sp. z o.o.,  jest trenowana przez Andrzeja Walickiego.

IV – Na prostej pierwszy zaatakował Majkel, ale szybko został skontrowany przez Theskyisnolimit z Dimą Petryakovem w siodle. Silnie wysyłana klacz wygrała o 0,5 dł. przed San Marino, który wyprzedził Majkela o 1,5 dł. Czwarty już ze stratą 6 dł. był Shuri.

Irlandzkiej hodowli zwyciężczyni, własności Acta Non Verba, jest trenowana przez Natalię Szelągowską.

VI – Nagroda Pawimenta, I gr. Po wyjściu na prostą próbował uciekać Subiectum, ale lepiej finiszował pilnujacy go w dystansie towarzysz stajeny, dosiadany przez Antona Turgaeva Harlem. Na drugie miejsce przy bandzie przesunął się niedoceniany ze względu na dosiad uczennicy Party Animal. Trzeci był Subiectum, a czwarta ukończyła wyścig mocno faworyzowana Time of Dream. Czas na 1200 m na torze 3,5: dobry – 1’13,4” (13,4-29,1-30,9). Odległości na mecie: 1/2 – 1 – łeb – nos – łeb – 1/2 – 1 1/2 – 1 3/4 – 1 1/4

Wyhodowany w SK Golejewko Harlem, własności Eweliny i Leszka Kasprowiczów z Poznania, jest trenowany we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego.

Nagroda Pawimenta: Harlem (9) za chwilę wyprzedzi Party Animala 

VII – Wreszcie udało się odnieść pierwsze zwycięstwo w karierze, na ulubionej Blue Pearl, uczennicy Julii Kowalczyk. Klacz, która była w tym sezonie już cztery razy druga i tyleż razy trzecia, wygrała wysyłana o 0,75 dł. przed Magierą. Trzeci o 2,5 dł. był debiutujący w wieku trzech lat Don Toronado, który okazał się lepszy o 2 dł. od Dragona Fire.

Irlandzkiej hodowli Blue Pearl, własności Kishore Mirpuriego i W. Żmiejko, jest trenowana przez Andrzeja Walickiego.

VIII – Nagroda Geparda, I gr. Z miejsca do miejsca wygrał dosiadany przez Martina Srneca Shadwan Al Khalediah. Próbował z nim na prostej nawiązać walkę również mocno liczony Jouri Al Nuaimi, ale nie dał rady. Trzeci był Lazom Al Khalediah, czwarta Amaya i piąta Nesma Al Khalediah. Czas na 1800 m – dobry: 2’05,2”(22,1-32,9-34,5-35,7). Odległości na mecie: 1 – 2 1/2 – 3 1/2 – 1 1/2.

Wyhodowany przez Khalida B.SB. Abdula Aziza Al Sauda Shadwan Al Khalediah, własności Polska AKF, jest trenowany przez Macieja Kacprzyka.

Jouri Al Nuaimi (7) przez całą prostą ścigał Shadwana Al Khalediah, ale ostatecznie przegrał o 1 długość

IX – Prowadziła w dystansie Amazing Nalah. W połowie prostej odpierała ona ataki Mazovii Queen, ale nie była w stanie nawiązać walki z mocno finiszującym, dosiadanym przez Sanzhara Abaeva Caresserem, który wygrał pewnie o 3 dł. Po wyścigu trener Mazovii Queen Adam Wyrzyk złożył protest. Jego zdaniem, Caresser przeszkodził w końcowej fazie gonitwy Mazovii Queen, wskutek czego klacz ta przegrała walkę drugie miejsce o nos. Komisja protestu nie uwzględniła, zatwierdzając kolejność na celowniku. Czwarte miejsce zajął Atman.

Francuskiej hodowli Caresser, własności Cofund – Jakólska i B. Olkowska, jest trenowany przez Wojciecha Olkowskiego.

X – W dystansie prowadziła Danielle Premiere, która na prostej osłabła. Walkę o zwycięstwo stoczyły klacz Eternity de Ginai i wałach Fulham. Lepsza okazała się klacz, którą do zwycięstwa poprowadził Hubert Bagiński. Trzecie miejsce w sporą stratą zajęła Danielle Premiere, a blisko czwarty był Buzyrys, który na początku zagalopował i musiał wycofać się na koniec stawki. Z powodu przechodzenia w galop została zdyskwalifikowana Fortuna Buroise.

Eternity Ginai, własności J. Bończaka i H. Bagińskiego, trenuje Sylwester Bagiński.

Niedziela będzie ostatnim dniem wyścigowym w sezonie 2019, który stał pod znakiem obchodów Jubileuszu 80-lecia Toru Służewiec. Początek o godz. 10. Rozegranych zostanie 10 gonitw. Do Nagrody Zamknięcia Sezonu (godz. 14.30) zgłoszonych zostało aż 14 koni. Zapowiada się niezwykle emocjonująca rozgrywka. Gorąco zapraszamy, bo ostatni dzień wyścigowy w sezonie ma niepowtarzalny klimat.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń