MENU

Aktualności: - wszystkie:

Nagroda Michałowa. Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Bandolero

Po wycofaniu Severusa tylko cztery konie stanęły na starcie biegu o Nagrodę Michałowa dla 4 l. i st. arabów (kat. A, 2800 m). Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł sześcioletni, janowski Bandolero, trenowany i dosiadany przez Sergeya Vasyutova. Zrewanżował się on Nesmie Al Mels za porażkę w gonitwie o Nagrodę Wielkiego Szlema (kat. B, 3000 m). Trzeci był derbista Dragon, który przegrał z wyżej wymienioną parą rywali wyraźniej niż w biegu o Nagrodę Europy.

Rzetelnym tempem prowadziła Nesma Al Mels. Bandolero wyprzedził ją w połowie prostej i zmierzał po pewne zwycięstwo. Podczas szybkiej końcówki Dragon nie był stanie oddać finiszu, jakiego oczekiwali jego liczni zwolennicy. Tymczasem klacz złapała drugi odedech i pewnie zajęła drugie miejsce.

 Bandolero wygrywał niezagrożony

Nagroda Michałowa – (kat. A)

1. Bandolero dż. S.Vasyutov (62.0) 3
2. Nesma Al Mels (FR) dż. M.Abík (60.0) 1
3. Dragon dż. A.Turgaev (59.0) 5
4. Sekretarka dż. K.Grzybowski (60.0) 4
Wycofany Severus dż. S.Vasyutov (62.0) 2

2800 m: 3’22,7”(25,8-37,4-36,2-34,9-34,5-33,9).
Temperatura 7.0°C, pogodnie.
Styl: pewnie.
Odległości: 1 3/4 – 1 1/4 – daleko (38)
Stan toru: elastyczny (3,4).

Nagroda Michałowa: dekoracja. Z lewej prezes stadniny w Michałowie Monika Słowik

Faworytowi Sewerusowi próbował zagrozić tylko Minister Wojny

W biegu dla dwulatków o Nagrodę Intensa (kat. B, 1400 m) z udziałem koni wyłącznie krajowej hodowli, dosiadany przez Vasyutova faworyt Sewerus musiał się podczas szybkiej końcówki nieco wysilić, żeby pokonać o 0,75 dł. biegnącego pierwszy raz na Służewcu, trenowanego we Wrocławiu Ministra Wojny. Trzeci, już ze stratą 5 dł., był Airy Boy, a czwarte miejsce zajęła Dagora (również z Wrocławia), która podyktowała umiarkowane tempo po starcie i wyprowadziła na prostą.

Silnie wysyłany Sewerus (7) obronił się przed atakiem Ministra Wojny 

Sewerusa, hodowli i własności Beaty Olkowskiej, trenuje jej mąż Wojciech Olkowski.

Nagroda Intensa – (kat. B)

1. Sewerus dż. S.Vasyutov (57.0) 7
2. Minister Wojny dż. K.Grzybowski (57.0) 2
3. Airy Boy dż. A.Kabardov (57.0) 3
4. Dagora pr.dż. A.Kardanov (56.0) 5
5. Nitro pr.dż. K.Mazur (57.0) 1
6. Fuzja dż. M.Abík (56.0) 8
7. Ishii Maki dż. A.Turgaev (57.0) 6
8. Sadang dż. M.Srnec (57.0) 4

1400 m: 1’28,4”(26,2-30,8-31,4).
Styl: silnie wysyłany.
Odległości: szyja – 2 1/2 – 2 1/2 – kr. łeb – łeb – 1 1/2 – nos.

Sergey Vasyutov zwyciężył w niedzielę trzykrotnie – w tym w obu biegach pozagrupowych

Pozostałe rozstrzygnięcia.

I: Poprowadził Proletarius, którego na prostej pokonała i wyprzedziła o 1,25 dł. dosiadana przez Kamila Grzybowskiego La Factrice. Trzecie miejsce ze stratą 5 dł. zajął Tamer, lepszy od czwartego Tarkana o 2 dł.

Brytyjskiej hodowli La Factrice, własności AMP Invest Sp. z o.o., jest trenowana przez Andrzeja Walickiego.

III: Na prostą wyprowadził Warcraft przed faworytem Just Dinomyte, który zaczął słabnąć od połowy prostej. Tymczasem prowadzenie objął dosiadany przez Aleksandra Kabardova Philbert i wysyłany wygrał o 1,5 dł. przed Hipopem de Loire, do którego trzeci Narvil stracił 1,75 dł. Czwarty (o szyję) był Warcraft. Just Dinomyte przygalopował ostatni ze stratą 6 dł do zwycięzcy.

Irlandzkiego Philberta, własności Dariusza Jaskólskiego, trenuje Maciej Janikowski.

IV: Tempo w dystansie dyktował Amin, ale po wyjściu na prostą opadł z sił. Wyścig łatwo wygrała dosiadana przez Stefano Murę Echarella, z którą walkę próbował nawiązać jedynie biegnący dopiero drugi raz w karierze Ciecieruk, ale uległ o 3 dł. Trzeci ze stratą 2,5 dł. był faworyt Euchary, który o 0,5 dł. wyprzedził Bint Muskę.

Trenowana przez Małgorzatę Łojek zwyciężczyni została wyhodowana w Michałowie i jest własnością tej stadniny razem z Polskim Klubem Wiejskim Sp. z o.o.

VI: Na prostą wyprowadziła Silver Grey (57,5 kg) przed dosiadanym przez Vasyutova Langrinem (57). Gdy klacz zaczęła słabnąć, drugi objął prowadzenie i wydawało się, że pewnie zwycięży. Jednak na ostatnich 200 m gwałtownie przyspieszył niosący tylko 44 kg Enzo i bliski był pokonania Langrina, który ostatecznie zdołał utrzymać w celowniku przewagę łba. Na trzecie miejsce (ze stratą 1,75 dł) w ostatniej chwili wysunął się Zinak (56,5) o szyję przed Come Back Szumawą (53), która krótko pokonała mocno liczonego Malandiego (56,5) o szyję.

Wyhodowany przez POE Millennium Langrin, własności Millennium Stud Sp. z o.o., jest trenowany przez Macieja Janikowskiego.

VII: Tempo dyktowała Cedu, którą na prostej wyprzedziła atakująca przy kanacie Halezja JR z Martinem Srnecem w siodle. Mocno wysyłana zdołała w celowniku utrzymać przewagę łba nad nacierającą Furniką. Trzecie miejsce, z stratą 7 dł. zajęła Cedu, która tylko o szyję wyprzedziła Egiskę JR.

Wyhodowaną przez Janusza Ryżkowskiego i będącą jego własnością Halezję JR trenuje Krzysztof Ziemiański.

VIII: Zgodnie z przewidywaniami poprowadził Largo Forte, ale uległ wysyłanemu przez Michala Abika Mosanto o 1,25 dł. Trzeci o ,75 dł. był Liaqura, lepszy o szyję od czwartego Tebinio.

Irlandzkiej hodowli Mosanto trenuje Adam Wyrzyk, który jest także jego współwłaścicielem razem z braćmi Andrzejem i Ryszardem Zielińskimi.

IX: Z miejsca do miejsca wygrał trenowany i dosiadany przez Wiaczesława Szymczuka Ming. Wyprzedził on o 0,75 dł. Indiankę, która była lepsza od Wokalii o 1 dł. Ta z kolei tylko o nos wyprzedziła faworyta Tjaafera.

Wyhodowany przez PPH „Parys” Sp. z o.o. Ming jest własnością Grzegorza Sęczka.

Info

Szanowny Użytkowniku,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Totalizator Sportowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000007411, REGON: 012862749, NIP: 5250010982.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:

  • zapewnienia działania oraz dalszego rozwoju naszego serwisu, w tym właściwego zabezpieczenia Twoich danych osobowych.

Serwis totalizator.pl nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany (nie dokonuje profilowania).

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., w tym:

  • Spółkom zależnym współpracującym z Totalizatorem Sportowym Sp. z o. o.
  • dostawcom systemów IT, z którymi współpracujemy
  • podmiotom konsultingowym, audytorom oraz kancelariom prawnym
  • upoważnionym podmiotom na udokumentowany wniosek, np. policji.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych i prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Dane, na przetwarzanie których wyraziłeś zgodę zostaną niezwłocznie usunięte po wycofaniu przez Ciebie udzielonej wcześniej zgody. Swoimi danymi osobowymi możesz zarządzać z poziomu konta użytkownika.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres umożliwiający ochronę roszczeń na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Posiadasz ponadto prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: iod@totalizator.pl.

Zapoznałem się
Pomiń